Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблемен темпомат -Октавия 1


makaveli80

Recommended Posts

здравейте колеги, мам си проблем с моята октавия...когато купих колата темпомата работеше,сега отказа,бях при един майстор в Пловдив( сервиз люси) оня дали е сменял лостчето незнам но каза че не е от него,имало проблем в някаква кутия с кабели и ми иска 300 лева за да мога да му се радвам отново....насочете ме на някаде или даите акъл какво да правя...Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при мен беше от развалена машинка на съединителя - показваше вечно натиснат. "Ремонта" им излезе 20лв.

 

Накратко - закачи на VAG-COM и ще ти покаже къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....бях при един майстор в Пловдив( сервиз люси).....

[-X

 

viewtopic.php?f=3&t=22707

viewtopic.php?f=3&t=17994

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да да да да за същият сервиз става дума.... само че незнам дали ще ми покаже нещо VAG-KOM понеже колата съм я закачал на диагностики и не показва нищо,а момчето което ми прави диагностиката направо си ми каза без да ме луже че не разбира от темпомати и не иска да се захваща... какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VAG-COM-а няма да покаже проблем, но като пуснеш правилните канали ще видиш поведението на лостчето и педалите. За всяко действие си има бит който се вдига или сваля. Закачаш VAG-а и следиш. Бързо ще разбереш къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега при мен не работепе заради проблем със стоп машинка която контролира спирачките, стоповете и явно и темпомата... Смених я за 27 лв и всичко приключи и вече работи.

Иначе светеше лампичката за подгряване на свещите преди да сменя стоп машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да да да да за същият сервиз става дума....

Е, да де! Това е сервиза. Но аз ти казвам да не ходиш там. Имам инфо за тях и от други места. ;)

Извинявам се, ако не си ме разбрал какво искам да кажа с емотикона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес бях при един приятел който ми закачи колата на VAG-COM и нищо не му показа той даже не можа да се свърже със темпомата.... не знам :( едни други майстори ми говорят нещо за блок за управление на темпомат ( вероятно той бил заминал) но нямало как да се провери дали е той....вече не знам ...струва ми се че се въсползват от това че нищо не разбирам и само ме подхвърлят.... дали да не отида в BOSH сервиза и да приключвам?ааа и друго бутончето на съединителя ми го провериха с един мултицед и работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес бях при един приятел който ми закачи колата на VAG-COM и нищо не му показа той даже не можа да се свърже със темпомата.... не знам :( едни други майстори ми говорят нещо за блок за управление на темпомат ( вероятно той бил заминал) но нямало как да се провери дали е той....вече не знам ...струва ми се че се въсползват от това че нищо не разбирам и само ме подхвърлят.... дали да не отида в BOSH сервиза и да приключвам?ааа и друго бутончето на съединителя ми го провериха с един мултицед и работи...

Колега, аз също имах проблем с бутона на съединителя. Смениха го гаранционно в ЕТ. Колкото и да не ги понасям, защо не се допиташ до тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.