Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дебитомер


Sasho82

Recommended Posts

Здравейте,преди 3-4 месеца ми светна лампата за изгорели емисии.Закарах колата на сервиз и от там ми казаха че дебитомера не правел добър контакт.Мериха газовете и бяха в норма.Май само почистиха дебитомера и лампата изгасна,но ми казаха че може пак да светне.Преди 2 дни светна отново.Та въпроса ми е трябва ли да се сменя дебитомера и колко ще струва това?Колата е Шкода Фабия 1,4 TDI 2007 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и аз имам същия проблем май защото на мен ми светна лампата днес а от 2-3 дни много ми прекъсва ти къде си ходил на диагностика? Колата е фабия 1.9 TDI/74KW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов дебитомер (за Fabia I) е около 150 лв за ориентир (от опит), но при мен дори когато карах с изключен дебитомер нищо никъде не светеше! (освен трупането на грешка в паметта)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте ! Поради сходен проблем - светеща лампа за рециркулация на отработените газове ... така светеше два три дена без да влиза в сервизен режим, и изгасна от самосебе си . Първо почистих единия край на egr - въздуховода към кулера - за 20 хил. откак бърсах там се беше засаждило ;) съвсем слабо - ако не ме мързи някой слънчев ден ще го сваля целия за да го изчистя от по-мръсната му страна ....предполагам че , за 66 хил. откак е произведена Фабията ... 1.4 TDI-PD BNM се е позацапало малко - vag-com диагностиката констатира грешка с контактуването на MAF сензора .... и бе изчистена .... днес псувайки сичкото инжинер на VAG - успях да развия с клещи и нож - рапидките - еврейска звезда с щифт вътре / такъв стандарт няма ... с никакъв възможен бит няма развиване ....така е направено , че само в Шкода сервиз да могат да го развият :smt0344 /

Яко пръскане на дебитомера отвсякъде /профилактично/ с контактен спрей на MOTIP за ел. вериги и контакти .... изсъхване за половин час и завиване с две рапидки от железарски магазин и шайби допълнително за да уплътни добре

напръсках и крачетата и буксата на дебитомера със спрея .... мисля да не се занимавам повече с тоя MAF сензор !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еврейска звезда с щифт вътре / такъв стандарт няма
Не е еврейска звезда!Не заблуждавай.

А измери ли каквои стойности дава след почистване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...днес псувайки сичкото инжинер на VAG - успях да развия с клещи и нож - рапидките - еврейска звезда с щифт вътре / такъв стандарт няма ... с никакъв възможен бит няма развиване ....така е направено , че само в Шкода сервиз да могат да го развият .....

Има колега ...струва към ... 2 лв smile048 , само трябва малко търсене или питане smile021 и забравяш за клещи , ножове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ходене до един дизел майстор от vw club скоро .... той ще ми каже стойностите .... и мога да ги споделя тогава .... а все се каня като ходя до Варна ....да мина да се запознаем - ама все се объркват нещата :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...днес псувайки сичкото инжинер на VAG - успях да развия с клещи и нож - рапидките - еврейска звезда с щифт вътре / такъв стандарт няма ... с никакъв възможен бит няма развиване ....така е направено , че само в Шкода сервиз да могат да го развият .....

Има колега ...струва към ... 2 лв smile048 , само трябва малко търсене или питане smile021 и забравяш за клещи , ножове и т.н.

не е с 6 лъча(еврейска звезда) ,а с 5(комунистическа)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
еврейска звезда с щифт вътре / такъв стандарт няма
Не е еврейска звезда!Не заблуждавай.

А измери ли каквои стойности дава след почистване?

285 - 290 на празен ход - днес зяпах дисплея и питах - според майстора някъде започва процес на изтъняване и нарушаване на стуктурата на проводниците на дебитомера , което води до подаване на сигнал към компютъра за лош контакт и регистриране на такава грешка .... но все още си работи дебитомера

докога - божа работа smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи си лог файл, или поне майстора ти да направи. Виж какви са стойностите на високи обороти. Ако не може наистина да покаже повече от това което си посочил, просто го смени и си реши проблемите. Изписано е много по темата за дебитомера, потърси и прочети.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

320 - 330 макс.

що пишеш като не си сигурен?

В какво може да е сигурен днес човек , като се замислиш ! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.