Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спешно питане за покупка на Шкода Фабия I Седан


giiv

Recommended Posts

Колеги днес попаднах на Шкода Фабия I Седан 1,4 TDI 06.2007год

Продава се от Камор Ауто http://www.mobile.bg/11314437195336568 за 11 800лв. След пазарлък свалихме цената на 10 700лв. Въпросът ми е дали си струва на тази цена?

Колата е на 42 000 км. Има сервиза книжка с точните смени на консумативите в Еуратек. След като я покарах ми се видя доста стегната и в добро техническо състояние. Изключително запазена е като интериор/ карана от жена непушачка/. Като външност също е запазена. Дребни забележки са: съвсем леко хлътване от удар на капака на двигателя, леко хлътване като от градушка на покрива, предна и задна броня пребоядисани, като предната е пукната долу ниско вляво при предпазната кора, спукана решетка долу при фаровете за мъгла.

Всички тези забележки се виждат при заничане на колата и внимателно оглеждане. Иначе има изключително свеж вид, почти като нова кола.

Много се колебая дали да я взема. Цената от 10700лв ми се вижда висока. Отделно трябва да се плаща, прехвърляне при Нотариуса, Гражданска и Каско. Пък и колата е Седан, които се среща доста рядко....

Моля дайте ми съвет :(

 

Забравих да добавя екстрите, а те са: борд компютър, ел. стъкла (без ел. огледала), климатик, дистанционно централно заключване, фарове за мъгла...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист по ВАГ шкодите, но на тази цена и в това състояние, което описвате, цената ми се струва повече от добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 4-годишна парите не са малко... но и колата изглежда добре. Обичайно на 3-тата година колата би трябвало да струва 50% от първоначалната си стойност. Все пак последното мнение си е твое, ако ти е легнала на сърцето не му мисли много. Успех в начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4-тата струва около 50 % от парите, като нова. Скъпа е, дори прекалено. Това е класик с климатик (винаги върви в комплект с борд комп.), предни ел. стъкла и фарове за мъгла. Останалото е стандартно. Нещо ме съмнява да е с фабрично централно с дистанционно, в смисъл централно да, но другото е към алармата. Ако пред двата бутона за стъклата има един за управление на централното, значе централното е фабрично, иначе не. Прилича на класик с пакет сърпраиз или както го водеха там.

Класик е базовото ниво и рядко някой поръчва нещо по него, защото се чака доста за доставка. А и най-важното, вносителя така и не се усети да поръчва тонирани стъкла за класика при поръчка с климатик. Оскъпяването щеше де е от порядъка на 50 лв, като опция в ценовата листа. Тази е с бели прозрачни стъкла, така при по-ярко слънце само си вдигаш разхода и климатика се мъчи.

 

Еdit: Оказа се, че сърпрайза вървял с фабрично централно с дистанционно. Погледнах в една стара ценова листа и се шашнах от цената и. Това е струвало с 1500 лв по-малко от Елеганса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, малко километри, но опциите са никакви. Имах същата Фабия, но SDI. Аз избрах топ оборудване, макар и на повече години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е прекалено скъпа....ако не държиш на дизел, седан и 3-4 годишна кола (май станаха много) разгледай тази обява viewtopic.php?f=14&t=24455&start=0

 

поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колко са и реални километрите, но ми се струва че волана е много изтъркан или поне на снимката така изглежда! Този климатик едва ли ще го усетиш в големите жеги с тези бели стъкла без UV филтър! Двете ми служебни са такива и се принудихме да ги фолираме целите!

И аз мисля че цената е висока с това ниво на оборудване и с тези забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колко са и реални километрите, но ми се струва че волана е много изтъркан или поне на снимката така изглежда! ...

 

:smt017

 

На 130к км моя волан изглежда по-добре ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на снимките волана изглежда зле - всъщност е като нов /малко е зацапан/

Но и аз мисля да пропусна офертата - цената идва висока.

Благдаря на всички отзовали се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я взех на 23 700 км и волана беше в подобно състояние, просто не е чистен и мръсотията е влязла в дребните фуги понеже е леко релефен. Но наистина в случая парите са много, моята няма още 3 години и я взех за 11 000 лв. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details тази изглежда добре, но е във Варна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата на малко км и на тези години си струва. Обаче аз ако си купувам Фабия за тези пари и по добра ще намеря. А ако продавам тази за под 11 не бих я дал... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко продължение на темата. Изпратиха ми последният преглед на колата в Еуратек. Всичко изглежда нормално. Но оценката на колата е 9000лв, а те ми я продават за 10700лв :roll:

Както и да е отказах се от нея...

post-9064-138453329092_thumb.jpg

post-9064-138453329095_thumb.jpg

post-9064-1384533291_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.