Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питанка за авто мултимедия:))


bega4kata

Recommended Posts

Дано да е така, въпреки че доста прерових и не намерих никой, който да се похвали за показанията без допълнителни преработки. Ще изчакаме да кажеш какво е положението като дойде болерото и го сложиш :)

С L-гейта всичко би трябвало да е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 179
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    46

  • димон

    30

  • dimibo

    22

  • simichoil

    14

Най-много писали в темата

Уговорката ми е да го върна ако не показва парктроник и климатроник и транспорта ще е за тяхна сметка....съгласили са се.

Ама аз май и да не ги показва ,ще си го оставя и ще се мъча поне парктроника да подкарам.Ще мисля още :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уговорката ми е да го върна ако не показва парктроник и климатроник и транспорта ще е за тяхна сметка....съгласили са се.

Ама аз май и да не ги показва ,ще си го оставя и ще се мъча поне парктроника да подкарам.Ще мисля още :-k

 

Ако искаш като го донесат да го пробвам първо на мойта , а ? smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да е така, въпреки че доста прерових и не намерих никой, който да се похвали за показанията без допълнителни преработки. Ще изчакаме да кажеш какво е положението като дойде болерото и го сложиш :)

С L-гейта всичко би трябвало да е наред.

Може ли по-подробно тогава,какви кабели/от кой до кой пинове се пускат.А и захранването/12+ постоянно-промяна на 12+ на контакт/ на кой пин е и на кан гейта ли е или на новия парк модул?

Че трябва да започна да се подготвям психически

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една добра схема от octavia-forum.de:

http://dox.bg/files/dw?a=2c364b095f

 

Горе (J446) e новия PDC контролер. Трите зони с пинове са така разделени и върху самия него. На контролерите само за заден парктроник средната зона не се използва. В лявата са връзките с CAN-мрежата, говорителя и захранването, а в дясната - със сензорите отзад.

Kутийките в долната част показват три варианта за свързване на модула с CAN мрежата:

J533 - от CAN гейта

J527 - от контролера на електрониката на волана

J431 - от контролера за ксеноновата система (валидно само ако има такава).

Въпрос на избор е от къде ще направиш връзката и ще теглиш кабели - може и от другаде (например съответните пинове в буксата на радиото). Захранването с 12V на контакт бих го пуснал през нов предпазител в кутията, със сигурност ще има свободни места а и е много лесно и не иска запояване към съществуващи линии.

 

След смяната на контролера и прекарването на трите нови кабела самото свързване е следното:

В левия конектор:

  • Изолират се кабелите, които в стария контролер са били на пинове 3(+12V постоянно), 7 (CAN-Comfort L) и 14 (CAN-Comfort H).
    Кабелът с +12V на контакт се свръзва на пин 1.
    Новия CAN H кабел отива на пин 6, а CAN L - на 15.

В десния конектор:

  • В пин 8 се свързват кабелите от 1, 7, 8 и 9-ти на стария конектор
    В пин 11 - тези от 6, 10, 11 и 12.

 

Това е инструкцията на немски.

 

Бтв, като разбрах как се прави и аз съм още на етап психическа подготовка... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами,

 

Виж ето това: http://www.dynavin.com/products/product_dnv_vw.php

Показва всичко (климатроник, парктроник, и разни други екстри)и свети на 95% с Шкодовото зелено. Няма нужда от разни модификации по КАН-а.

Свири добре, Навигацията е последна версия на iGo, DVD, MP3, divX,

Това им е представителя за България http://www.k99bg.com/

Видях го наживо е доста прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то тва радио е от познатите нам китайски другарчета. Предлага го колежката от София ( :D ) само дето е с 40% по-скъпичко от Китай ! Това, че е написано, че показва това-онова не означава , че на всяка кола ще е така . Освен това ги няма на склад - чака се !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица ги имаше, ама тази явно са свършили.

Ами махни 20% ДДС, махни транспорт, малко печалба и цената идва като от китай, но няма разправии по транспорт и митници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кой купи толкова бързо онзи Колумбус който беше в раздела - ПРОДАВА СЕ ?

 

Че беше и доста евтино...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кой купи толкова бързо онзи Колумбус който беше в раздела - ПРОДАВА СЕ ?

 

Че беше и доста евтино...

Аз даже си помислих,че някой си прави майтап.Стоя часове само обявата :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кой купи толкова бързо онзи Колумбус който беше в раздела - ПРОДАВА СЕ ?

 

Че беше и доста евтино...

 

Аз я видях веднага щом излезе даже нямаше снимка, даже модовете не бяха писали в темата, че трябва да има снимка и т.н.! И му писах той ми отговори. На следващата сутрин му звъннах към 09:00 за да се видим да я гледам и евентуално да я плащам и ми каза, че някакъв си от плевен бил стоял пред блока му цяла вечер и сутринта в 08:00 му я бил дал! И така, хубавите работи бързо заминават ако не внимава човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се ядосвате толкова за Колумбуса,нали китайчетата бяха по-добри? :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се ядосвате толкова за Колумбуса,нали китайчетата бяха по-добри? :smt030

ми да,и аз туй се чудя :D;)

моето болеро,утре ще си го вземам от еконта :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кой купи толкова бързо онзи Колумбус който беше в раздела - ПРОДАВА СЕ ?

 

Че беше и доста евтино...

 

Аз я видях веднага щом излезе даже нямаше снимка, даже модовете не бяха писали в темата, че трябва да има снимка и т.н.!

 

Стенли, модовете пишат молби за слагане на снимки, телефони и ценички на продаваните стоки в темите почти само на ЛС, иначе знаеш ли колко мод мнения/прошения :mrgreen: ще има из търговските раздели. Както и да е - колегата бързо се отзова на молбата ми, сложи снимка, а че джаджата скоропостижно замина - разбираемо е, като се има предвид на каква ниска цена беше обявена. :smt030

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

радиото дойде и естествено не показва парктроника

Ще купя модула и ще пусна кабели по схемата...но за каква кодировка става въпрос???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най странното при мен е ,че показва климатроника.Да не би да има и 3-ти вариант на модул за парктроника.Дано да е както си мисля-да нямат нищо общо модулите на парктроника и климатроника....и като го смена с този посочен от сайта да си тръгне парктроника :-k

ще пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много добра новина за климатроника - аз го бях отписал, а явно има вариант да работи. =D> Трябва да сравним кодировките (най-вероятно на радиото) при теб и при мен. Тези дни ще постна картинки.

 

Относно парктроника - по това, което открих новият модул се идентифицира като различен в системата (10, вместо 76). След като се инсталира трябва да се отвори installation list на CAN-gateway-я и да се цъкне чекбокс пред [10] Parking/steering assist и да се изключи 76.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто подробно как става, с картинки ... :)

Ако нещо не разбереш - питай :

Нов блок 1Z0919475A( за пред. и зад. парк.) , 1Z0919475( за заден. парк.)- ( 50 евро ) и 5 метра "усукана двойка" кабел ...пише си за прекодирането " 100004 " ("10 Parking\steering assist") и т.н.

 

http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?t=25628

 

тук е Колумбус, но е абсолютно същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах модула,само че е заменен с буква В.-ТОЗИ КОЙТО Е БЕЗ НИКАКВА БУКВА НАКРАЯ-за заден само.В сряда ще дойдел и така....

да видим какво ще излезе накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах модула,само че е заменен с буква В.-ТОЗИ КОЙТО Е БЕЗ НИКАКВА БУКВА НАКРАЯ-за заден само.В сряда ще дойдел и така....

да видим какво ще излезе накрая.

 

Инвестицията продължава !!! smile035 Кеф цена няма !!! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото e и в немския Октавия форум... 8)

Едно уточнение: само за заден парктроник (1Z0919475 или 1Z0919475B) операция номер 3 (свързване на допълнителния говорител) не е нужна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.