Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нови очички за О1


4е4о

Recommended Posts

Здравейте колеги,

искам да Ви помоля за мнението Ви относно ксеноновите фарове за О1. Какви са Вашите наблюдения, " + " , " - " и евентуално какви да сложа на моята хубавица. Благодаря Ви за отделеното време s_flag s_flag и пожелавам на всички хубав ден.

Извинявам се на модератора ако съм объркал раздела (моля, да бъда поправен) !

 

 

 

 

ПС:) ако някой е забравил от днес шофирането с включени светлини е задължително !!! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега. Като цяло за ксеноновите фарове +++, но не си предложил никакви варианти.

1. Ако си решил да замениш фаровете с оригинални ксенонови - това е най-добрия вариант. Но там цифрите са: http://www.superskoda.com/octavia-i/hea ... dlight-set, а и при поставянето има доста тънкости.

2. Възможност за поставяне на лупи в съществуващия фар - http://luxima.bg/H4-Bi-Xenon-Projectors.html; viewtopic.php?f=44&t=22654&start=15; viewtopic.php?f=44&t=15800&start=75

3. Поставяне на ксенонови крушки в съществуващия фар. Най-евтиният, но и според мен най-несполучлив вариант. Въпреки, че ако си с кристален фар се получава добре, ако се нагласи като хората. Тук може gogata да сподели.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор !

Не съм предложил варианти, защото съм в процес на размисъл върху самата идея за ксенона(иначе фара е кристален) ! Ще прегледам проекта ти, както и този на MasterOne - там доколкото видях има много интересни и полезни неща.

Пак благодаря и хубав ден smile159 smile159 smile159 имам вече да черпя.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за глупавия въпрос ама : "И четирите лупи ли се сменят ?" или само 2 - те за късите и дългите, а на другите само крушките. Защото като гледам в комплектите вървят по 2, та нещо не мога за зацепя............ ](*,) ](*,) ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че се говори за забрана на афтърмаркет ксенона. Даже съм чувал, че не пускат на ГТП. smile049

 

Аз бях с Н4 на кристален фар. И след много играчка по нагласяването( и монтажа - и за двете огромни благодарности на Боби Доктора), бях на ръба на заслепяването. В последствие обаче минах на Osram Nightbraker+ и не бих казал, че съжалявам особено. А и не се притеснявам, че съм "мълниеносец".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за глупавия въпрос ама : "И четирите лупи ли се сменят ?" или само 2 - те за късите и дългите, а на другите само крушките. Защото като гледам в комплектите вървят по 2, та нещо не мога за зацепя............ ](*,) ](*,) ](*,)

 

Ако фара ти е оригинално с две лупи, само си купуваш ксенонови лампи и не сменяш никакви лупи! с Любомиров сложихме би-ксенонови прожектори на мястото на Н4./там нямаше лупи/

По-евтиният вариант е този би-ксенонов прожектор, но е голяма играчка да се направи. Ако пък си вземеш оригинални фарове с двойната лупа, ще се изръсиш над 2 бона за комплекта :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile126

много точни и конкрекретни изказвания. Благодаря Ви колеги,

трябва най - на края да взема да я снимам моята хубавица, че да се похваля..... . Но в действителност е с кристални фарове с лупи, доколкото разбрах от MasterOne мога само крушките да сменя - ама трябва много добре са се настроят, за да не наказвам колеги от другата страна на пътя. А за оригинални фарове даже и не си помислям (няма смисъл). Сега ще погледна и Гогата как е решил проблема с OSRAM..... ще се постарая тази седмица да дойда на срещата пред НИМ, че да се запозная лично, с който мога.

Спорен ден на всички

 

 

 

ПС:)включете си светлините и шофирайте разумно s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш малките лупи, спокойно можеш на тях да сложиш ксенон и ефекта ще е много добър. Аз имам и на тях и като ги светна заедно с другите направо кърти!

 

В града можеш спокойно само на тях да караш, вижда се перфектно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в последно време и аз ги включвам заедно - по-добре се вижда определено. Като ги пусна поотделно нещо все тъмно ми се вижда (пък нямам проблеми с очите). Като гледам така ще мина май май само с ксенонови крушки за малките и големи лупи и евентуално може да се получи добре s_flag s_flag s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като много старателно си огледах фаровете вече съм сигурен че са точно такива : http://www.ebay.co.uk/itm/SKODA-OCTAVIA ... 43a6e8fe19 - с една лупа и мисля H4. Трябва да ви кажа, че Гогата е напълно прав за "афтермаркет" ксенона. Трябва много добре да се регулират и в последствие наистина ще се забраняват. Тази седмица даже "колегите с шапките" много старателно проверяват светлините и особенно ксенона - така че колеги имайте едно на ум. А аз ще почудя още малко какво да правя с очичките на шкоди s_flag s_flag

Спорен ден на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като много старателно си огледах фаровете вече съм сигурен че са точно такива : http://www.ebay.co.uk/itm/SKODA-OCTAVIA ... 43a6e8fe19 - с една лупа и мисля H4. Трябва да ви кажа, че Гогата е напълно прав за "афтермаркет" ксенона. Трябва много добре да се регулират и в последствие наистина ще се забраняват. Тази седмица даже "колегите с шапките" много старателно проверяват светлините и особенно ксенона - така че колеги имайте едно на ум. А аз ще почудя още малко какво да правя с очичките на шкоди s_flag s_flag

Спорен ден на всички

 

Сложи си ксенон само на лупте и ще си доволен от тях и няма да имаш проблем. Те са с лампа Н3. Взимаш на 5000к за да не синеят и си като оригинален!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добро предложение - определено. Видимостта ще се увеличи значително, няма да наказвам колегите срещу мен. Екстра. Благодарско smile159 smile159 s_flag smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

да поизтупам малко прахта от темата - може да е полезна на някой по - нов колега. Послушах gogata и сложих Osram Nightbraker+. Разликата е осезаема, само че не съобразих да взема и H3 да ги сменя и на лупите. Като прескоча до метро другия път ще взема. Определено Osram Nightbraker+ осветява много добре, много съм доволен. Айде толкова засега, живи и здрави и спорен ден s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да поизтупам малко прахта от темата - може да е полезна на някой по - нов колега. Послушах gogata и сложих Osram Nightbraker+. Разликата е осезаема, само че не съобразих да взема и H3 да ги сменя и на лупите. Като прескоча до метро другия път ще взема. Определено Osram Nightbraker+ осветява много добре, много съм доволен. Айде толкова засега, живи и здрави и спорен ден s_flag

 

Здравей колега,

ти с H7 ли си?Каква е цената на този Osram ако не е тайна.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.