Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при ускорение


TURBO p0wer

Recommended Posts

Първо Здравейте.

Значи колите са О1 1.8Т и има нещо което ме малко ме дразни. Проблемът е следния, че когато започна да ускорявам с пълна газ след около 3000 оборота има едно като придърпване или пресяцване и така до лютеницата - следваща предавка и пак по същия начин многократно пресяцване. По някой път при подобно пресяцване се чува и Blow OFF-a как освобождава налягането.

Някакви мнения на какво се дължи това НЕ плавно ускорение?

 

п.с. И двете коли са закачвани на VAG COM и нямат никакви грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на пренадуване на турбото, щом само на пълна газ го прави, ама така незнам дали може някой да се ангажира с точна диагноза!

Може би е добре да се види на колко надува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи лога на 03 канал-там се вижда дебитомера,положението на дроселната калапа,ъгъла на предварение на запалването

колите с механична дроселна клапа ли са или не??

лог на 118 канал-там се виждат стойностоти в проценти на регулировачния клапан на турбото за налягането,както и самото фактическо налягане преди дроселната клапа

и лог на 114 там се вижда натоварването ,натоварването след лимитера и фактическото натоварване-тука е важно да видим какво става-дали има разминавка

на 115 е изисквания надув от компа и фактическия-и там ако има разлики,може да беднее сместа и електрониката се пази-като връща авансите

предполагам свещи ,бубини и тем подобни са проверени и ги отхвърляме като вариант-да не ги мислим и тях-ако не са не ни занимавай преди да ги направиш перфектни

лога се прави на 4-та с пълна газ от 2000 до 6500 об.-настъпваш додолу от самото набчало и не връщаш газта-ако не направиш качествен лог,не го качвай изобщо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА колите са с механична дроселова клапа.

 

Ама това с ускоряването на 4-та до 6500 е smile048 много скорост бе и ако трябва да я повтора 4 пъти тая процедура за са всичките канали които си казал, аз ще откача не ги обичам високите скорости- направо си ме е шубе. Няма ли др. начин... на валяци примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.