Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов собственик с Octavia


hebros2

Recommended Posts

Здравейте колеги,настоящи и бъдещи собственици на Skoda - / Octavia/.След дълго умуване ,четене на форума,косултация с ''безброй'' специалисти и приятели преди 2 седмици,най- на края се намерихме с моята Шкода Октавиана-1,6i 75kw ,102кс.'' Амбиенте''.2002г. Сребрист металик,климатик,черен салон и табло-хечбек/ооогромен багажник/.Досега карах Голф2 1,6 бенз.смело заявявам най-здравата кола в света правена до сега,по предницата още не е правено нищо,а каквото се развали -е по вина на ''майсторите''/.И това всъщност ме ориентира към голфове-но разбрах че от голфа има по-хубав голф и той се казва Шкода ОКТАВИА.Първите ми впечатления са по-скоро добри-по добра возия,много екстри,много запазен салон ,отвън много малко забележки,няма ръжда/колата е внос от Италия/.Търговеца ми каза че е купена от представителство на шкода-аз много много не вярвам на тези приказки,но той ме отрупа с всякакви и всевъзможни италиански документи,като се почне от сервизната книжка,два ключа,като резервния е неупотребяван с прикачени на него номера на шаси и двигател,документи за CDто,италиянски талон от който се вижда че колата е купена 2002г.и собственика.Дотук добре-сега изненадите,светна чека,има едно глухо тропане по предницата,много неприятно,чак ме дразни,не свети плафона в купето когато се отвори предна дясна врата и лампичката в краката на преден пасажер.Иначе централното си работи,+ел.огл. и стъкло.Да обобщя-колата много ми харесва,все още и се радвам като дете и я разучавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да си жив и здрав да й се радваш, тя да те слуша и само гориво да сипваш smile152 s_flag smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, със здраве да си я караш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...светна чека,има едно глухо тропане по предницата,много неприятно,чак ме дразни,не свети плафона в купето когато се отвори предна дясна врата и лампичката в краката на преден пасажер...

честито и от мен! само да те радва ти пожелавам! за чека -> vag com, за тропането -> специалист по окачване, за плафона -> превключвателя е в самата брава, някои твърдят, че се ремонтира много лесно т.нар. "микре". smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,благодаря за поздравленията,надявам се че с Октавиана ще се разбираме ,а евентуалните проблеми по колата, с вас ,съфорумци надявам се че ще ги реша по- безболезнено.lubomirov1985,снимки ще кача по-натам,но като гледам и ти си с същия мотор.Между другото,това ми се струва най-рядко срещания двигател на Шкода/102 кс. 75kw/Ще се радвам ако се включат колеги с този двигател,няма да е лошо да обменим опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен smile159 .

Безпроблемно шофиране. :D

....не свети плафона в купето когато се отвори предна дясна врата и лампичката в краката на преден пасажер.....

 

Когато имаш възможност, демонтирай бравата и ми се обади, аз ще ти сменя ключето срещу малко приказки и едно кафе. smile092

Става за около 15 мин. Имам необходимите части.

Успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен smile159 .

Безпроблемно шофиране. :D

....не свети плафона в купето когато се отвори предна дясна врата и лампичката в краката на преден пасажер.....

 

Когато имаш възможност, демонтирай бравата и ми се обади, аз ще ти сменя ключето срещу малко приказки и едно кафе. smile092

Става за около 15 мин. Имам необходимите части.

Успех !!!

Благодаря предварително,с тези ''дребни проблеми'' сигурно ще се занимавам след Нова год. че ме е подгонила службата.Но хайде да си оставя и вратичка,ако имам възможност,ще те потърся.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честита ти придобивка!!!

Със здраве да си я ползваш...и с разум ;-)

Дай малко инфо около покупката, цена , от къде и пр.Аз също се ориентирам към Шкода и мисля, че към Октавия основно.В момента съм с Опел Зафира 1,8 16V 115к.с. , но не ми понася разхода а и карам, твърде малко за да я товаря с газово(5-6км градско на ден).Аз мисля да търся дизел, но ще се радвам да науча подробности около твоята сделка.

 

ПП:Не е за този форум, може би, но ако има интересуващи се мога да предложа бартер на някой от форума.Аз съм от Бургас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честита ти придобивка!!!

Със здраве да си я ползваш...и с разум ;-)

Дай малко инфо около покупката, цена , от къде и пр.Аз също се ориентирам към Шкода и мисля, че към Октавия основно.В момента съм с Опел Зафира 1,8 16V 115к.с. , но не ми понася разхода а и карам, твърде малко за да я товаря с газово(5-6км градско на ден).Аз мисля да търся дизел, но ще се радвам да науча подробности около твоята сделка.

 

ПП:Не е за този форум, може би, но ако има интересуващи се мога да предложа бартер на някой от форума.Аз съм от Бургас.

Колега доколкото разбрах,ти си от Бургас,трябва да следиш по автокъщите,но моето впечатление е че в провинцията се срещат по-рядко.Също така разбирам че основно те интересува разхода на гориво /специално за моята разхода на бенз.в София е около 10/100 по борд комп./ и по моите за сега скромни наблюдения не може да се каже че е най-икономичната Шкода.Ако търсиш икономичност,/само/ става малко сложно за отговор,а дискусиите по форумите за бензин,дизел,газ ,метан са безкрайни. :lol: Аз моята мисля да не я карам на газ,по- ми харесва вървежа на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има леко развитие по въпроса с чека-диагностика с VAG-COM показа грешка 16514/ламда сонда/,а иначе си ламдата си работи,при различни обороти показанията се менят,а при обороти 650-700 /свободен ход/ майстора каза сондата си работи нормално. Каза ми да проверя буксите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.