Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с пистовия ремък - 1.8Т/150 к.с.


Minkov

Recommended Posts

Здравейте,

Пистовият ремък (1.8Т/150 к.с.) сам се измества върху шайбата на компресора на климатика и скърца неприятно. Особено, когато е студен.

Изместването винаги е само един улей и само навън.

След ръчно наместване, ремъкът известно време си стои нормално и после пак сам излиза навън.

Сложих нов ремък, но и той се държи така.

Видимо всички шайби/ролки са в една равнина, не са осукани, обтягащата според мен няма луфтове, върти се леко и пружината е нормално силна.

Единственото място, в което се заглеждам е шайбата на хидравличната помпа - има аксиален ход 7-8 mm., но в един сервиз ми казаха, че този ход е нормален (!?) и не там е причината.

 

Накакви идеи, как да излезна от положението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-8 мм отклонение изобщо не е нормално!

Също така можеш да имаш крива конзола на обтяжна ролка и без да си личи на око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-8 мм отклонение изобщо не е нормално! ..

Всъщност аз ги виждах 1-2 мм, но в сервиза казаха, че са 7-8, като това било нормално. Днес проверих отново - мисля, че все пак са 1-2.

 

....Също така можеш да имаш крива конзола на обтяжна ролка и без да си личи на око.

При мен шайбата на климатика (там където има проблем) се намира между тези на алтернатора и хидравличната помпа. По пътя/посока на движение на ремъка, ролката след обтягащата ролка е тази на алтернатора. Мисля, че ако има нередност в обтягащата ролка, той би се проявил в следващата шайба по пътя - тази на алтернатора ?!?

Ама знае ли човек?

Ако греша, моля да ме поправите.

Всъщност днес отново загледах обтягащата ролка - върти се нормално, стегнато. Като че ли има увеличена хлабина в остта, с която рамото се държи към блока на мотора, но нямам база за сравнение, може пък така да е добре. Хлабината се забелязва само, като забия плоска отверка между рамото и блока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.