Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Преправяне на фарове?


skodaNERO

Recommended Posts

Здравейте

Имам колата от 1 година и с интерес чета форума,но чак сега реших да пиша и аз :oops:

става въпрос за О1 и дали може късите да се направят да светят на мястото на халогените а дългите да са самостоятелно и естествено халогените отпадат.

Благодаря предварително smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може!

Малката лупа е Н3 и не осветява достатъчно далече -ще имаш проблеми като пътуваш през ноща! Късите и дългите са ти Н4, а за да си на самостоятелна секция само дълги трябва Н7 като при Фабия, но там и рефлектора е различно направен.

 

Какво искаш да направиш всъщност, какъв е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там че дългите са пълна боза(с китайски биксенони съм)и си мисля ,че ако къси и дълги са отделно ще светят по-добре.

Четох темата за биксенон прожектори и е добре ,но няма кинти.Няма ли как да се регулират лупите да светят по нависоко(далеко)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли как да се регулират лупите да светят по нависоко(далеко)

 

Няма как, защото се вдига целият рефлектор заедно с другите. По скоро лупата проектира права линия отпред ниско а не както късите да осветява и напред в дясно.

 

Значи ти си от тези дето обиват насрещните с ксенона си!

 

Фаровете ти стъклени ли са отпред или пластмаса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биксеноните са шит в 99% от случаите. Ако направиш късите, дългите се скапват... И обратно. То само като погледнеш и как се мести крушката вътре ти става ясно, че това няма как да работи като хората и на двете дължини.

 

Хвърли ги и сложи едни крушки +50%, на къси е почти същото като ксенона, ама имаш и дълги. И няма да те псуват отсрещните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

 

Хвърли ги и сложи едни крушки +50%, на къси е почти същото като ксенона, ама имаш и дълги. И няма да те псуват отсрещните.

 

 

Тук съм много съгласен. Ако толкова държиш да е ксенон - вземи си крушки от Луксима. Бях с такива преди да сложа Nightbraker и светеха доста прилично и късите, и дългите. Ама задължително си направи реглаж да не вадиш очите на насрещните. И все пак - по-добре обикновени с крушки с +хх% светлина. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лупите са резнати - ако си разглобявал фаровете - знаеш! За това правят черта и толкова! И ксенон да сложиш там - все тая. Ще светят до чертата, която е на няколко метра от колата и изобщо не е достатъчно! разкарай тоя би-гей-ксенон и връщай старите лампи, но си вземи Осрам кул-блу или найтбрейкър - има разни с до 90% повече светлина. Ще се родиш. Лично мен, тези лампички ме отказаха от ксенона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Фаровете ти стъклени ли са отпред или пластмаса?

 

Така и не каза какви са!

Ако са стъклени, значи се разглобяват! Ако не си ги отварял никога, значи са пълни с ла...а!!! разглобяваш, чистиш стъклата и рефлекторите и се радваш на фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са стъклени,но да ще разкарам тъпия ксенон.

Вече даже си купих OSRAM nightbreaker plus H4.

Сега отивам да ги сложа. smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи сложих ламБите,обаче проблем.Като пусна дългите левия не свети а се губи и късия.Тва е само от ляво,а сега си спомням ,че миналата година като купих колата с ксеноните пак ми направи такъв проблем ,само че тогава като пуснех дългите се губеха и двата и оставах на габарити.А между другото с един дълъг свети по добре от колкото с два ксенона. :)

Бушона за дълги е здрав и сега каде ли е проблема? ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това прилича на "майсторско" окабеляване на ксенона. Огледай добре къде и какво са рязали като са го монтирали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледах доколкото разбирам,но smile049 .Май без майстор няма да мина.Сега пък като съм на къси и дам светкавица свети само десния дълъг и левия къс си свети,а като пусна дълги отляво свети само габарит няма и къс? smile049 smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Сега пък като съм на къси и дам светкавица свети само десния дълъг и левия къс си свети,а като пусна дълги отляво свети само габарит няма и къс?

 

Н4 крушката е с 2 нажежаеми жички - 1 за къси и 1 за дълги. Нормално те не светят заедно, с цел да не става преряване. Т.е. - при превключване на къси или дълги ще свети само съответната жичка.

Изключение е когато си на къси и дадеш светквица. Тогава късите не угасват, а светват и дългите.

 

Проблема ти е, че не свети левия дълъг. Ако все още не си го решил - размени крушките за да си сигурен че не е в тях проблема, провери дали има напрежение по кабела за левия дълъг и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е, че не свети левия дълъг. Ако все още не си го решил - размени крушките за да си сигурен че не е в тях проблема, провери дали има напрежение по кабела за левия дълъг и т.н.

Разменял съм ги,не са крушките.Сигурно не идва ток по кабела за дългия,но тва ще го гледаме като се стопли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.