Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензин вместо нафта


dimitar_kam

Recommended Posts

Здравейте колеги !

Днес ми се слеучи беда. Спирам да заредя нафта на шел и до като видя неадекватното момче започна да ми сипва 95. Аз го спрях на 2л. и след малко обмисляне заредих колата с Нафта до горе. Та въпроса ми е дали има някакъв проблем да карам така с 2л бензин и 40-45 л. нафта. Колата ми е 1.9 ТДИ 110 КС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми карай спокойно ,някой слагат даже нарочно бензин зимата за да не им замразне нафтата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че няма,принципно се слага по 2 литра бензин на цял резервоар да не замръзва нафтаатa smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 литра не са проблем. Но практиката да се сипва бензин против замръзване не е добра. За целта си има съответните добавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите.

По принцип ме притеснява дали в следствие от това може да се прецака турбото или помпата.

 

 

P.C От много време на сам очаквам да ми се случи точно това и ето дочаках го !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се прецака, на един приятел му сипаха на Шел докато се усети 7л. бензин на Форд фокус 1.8 tdci, доляхме с нафта и колата се движи вече 60000км. без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче ако, ми сипе нафта в бензина, направо го убивам прав!!!!

 

Аз затова карам на газ, че там трудно ще ми сипят метан. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е трудно да го направиш, защото гърловината на бензина е по-тясна ама знаеш ли на кой новобранец ще налетиш и да вземе да ти налее дизел?!?!?

Затова винаги гледам кой пистолет взима!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-добре си го сипвай сам! Единствено с газта е проблем, че чичковците на бензиностанцията се сърдят. И без това сам предпочитам, че иначе нито знам какво сипват, нито колко, нито кога да спрат и ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче ако, ми сипе нафта в бензина, направо го убивам прав!!!!

кво толкоз бе...тъкмо ще ти даде икономия smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно тая таблица търсих и аз вчера, ама съм я затрил някъде.

 

http://www.vwclub.bg/forum/download/fil ... &mode=view

 

Тук хората от VAG прилежно ти обясняват колко бензин да сипваш в нафтата (до 30%...). Някой ще каже, че е за старите атмосферни дизели. Ама аз точно тая таблица я видях от книжка от Голф 3 TDI (AFN-110kс). По същия начин по-който ти препоръчват да си сменяш маслото на 30 000 :)

 

За сметка на това пишат, че ако колата се юрка повечко от нормалното, не трябвало да се кара с широкообхватно масло 5W30 с каквото караме напрактика повечето хора тук. Т.е. по техните препоръки не трябва да минаваме 3000 оборота.

 

Затова аз книжки от тоя тип не чета. Хвърлят ме в големи размисли, а мисленето не е вредно, ама е трудно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-добре си го сипвай сам! Единствено с газта е проблем, че чичковците на бензиностанцията се сърдят. И без това сам предпочитам, че иначе нито знам какво сипват, нито колко, нито кога да спрат и ...

И аз съм на това мнение и сам си го правя. С газта много ме дразнят като вися 5мин. и го чакам да налее дизел или бензин на някой :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колегите казват, че няма проблем...значи няма. Преди време на бензиновата ми кола бяха сипали дизел.. и аз си тръгнах от бензиностанцията и след 3 4 километра започна да се чува едно тракане на умряло от ДВГ и тогава се светнах какво точно се е случило и последва едно източване едно развиване на тръби. Нито бях взел касова бележка нито гледах какво точно ми наливат...от тогава сам си наливам каквото и да било. =)) Приятни празници =))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, вие не си ли комуникирате с човека, който зарежда?

Не съм имал такъв случай и няма как да стане.

Та идва момчето, аз- учтив поздрав, 95обикновен, за 50лв. Слага пистолета и отивам на касата, връщам се, лека работа, чао. Толкова ли е сложно? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, вие не си ли комуникирате с човека, който зарежда?

Не съм имал такъв случай и няма как да стане.

Та идва момчето, аз- учтив поздрав, 95обикновен, за 50лв. Слага пистолета и отивам на касата, връщам се, лека работа, чао. Толкова ли е сложно? smile049

 

:smt017 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, вие не си ли комуникирате с човека, който зарежда?

Не съм имал такъв случай и няма как да стане.

Та идва момчето, аз- учтив поздрав, 95обикновен, за 50лв. Слага пистолета и отивам на касата, връщам се, лека работа, чао. Толкова ли е сложно? smile049

 

Абе, понякога е сложно да ти кажа. На 2-3 пъти след като съм казал ДИЗЕЛ, бензинджията посяга към 95 smile021.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а защо не си сипвате сами!!??!

 

Иначе колкото пъти оставя момчето да сипва на Нивата, толкова пъти се оптива да ми пробута 98+ ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а защо не си сипвате сами!!??!

 

Иначе колкото пъти оставя момчето да сипва на Нивата, толкова пъти се оптива да ми пробута 98+ ...

Защото има назначени за целта хора.

Зареждам сам само в случай, че обслужват други клиенти, за да не чакам.

 

То всеки гледа да ни пробута нещо, но в крайна сметка клиента избира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.