Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О1 Тур - неработеща задна чистачка


NMink

Recommended Posts

Привет, колеги.

 

Днес сутринта установих, че не ми работи задната чистачка (която снощи последно ползвах и работеше безпроблемно). Пръскалката отзад работи, предните чистачки и пръскалка също - следователно предполагам, че не може да е от контролния лост. Някакви идеи? Дали задната чистачка е на отделен бушон от предните и там да е проблема? Имам едно ръководство на руски за Октавия, но не успявам да открия нищо до момента.

 

Всякакви съвети са добре дошли! smile027

Лек ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според официалните ръководствата за Шкода Октавия Тур за комби и седан на схемата за предпазителите е дадено, че задната чистачка е на отделен предпазител N27 - който е 15 А. Дано това е причината да не работи. Интересното е, че в преведеното на български ръководство за по-старите Октавии пак е N27 само че е 10 А.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем в началото на зимата и при мен се оказа, че просто е блокирала. Ако си забелязал последните пъти като си я ползвал да "върви" малко по трудно може и при теб това да е проблема. Разглобих я, почистих я и сега си е ок. Ето едно линкче към форума на колегите от VW, къде със снимки е показано как да си направиш профилактика:

 

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 0%BA%D0%B0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно развитие на проблема - преди малко слизах до колата да проверя бушоните, те се оказаха наред, но всичко явно идва от новото ми DRL устройство за дневни светлини. Онзи ден ми го монтираха вещи в занаята хора. Та сега установих, че когато drl-а работи, чистачката не работи, но когато включа фаровете от ключа (т.е. DRL-а e изключен), чистачката работи. Или е безумна случайност или трябва да се срещна пак със "специалистите"! :smt0344

 

Извод: Колкото по-малко пипаш по една кола, толкова по малко проблеми имаш. Наздраве! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "NMink" - Смени майсторите ;) При мен Баща ми се изяви и нямам проблеми :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.