Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Затъмняване на предните прозорци


skoda_felicia_93

Recommended Posts

колеги знаете ли нещо повече за този вид тунинг защото искам да си затъмня предните стъкла на колата ! Става по красива ,отвара я повече и т.н ! но най много ме интересува от страната на закона какви са санкциите и има ли такива ? Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според закона имаш право да поставиш перде или да затъмниш само задните стъкла, само и единствено и то при наличието на странични огледала, а за предните и дума не може да става.... мен са ме спирали за задните даже да ми пишат акт (пробват се естествено), ама като знаеш за какво става дума няма проблеми. Но един път ме спряха на ЦУМ, защото му се сторило на полицая, че са ми затъмнени предните стъкла и като видя, че са просто мръсни ме пусна...

Съвет от мен не си образувай главоболия, защото после фолиото е ужас да се сваля....

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един упорит млад комшия с Голф 3 двуврат, 4-5 пъти ги затъмнява след което почват актове, рушвети докато накрая попада на по-истински катаджия и ги разлепва на място. После като го прихване пак ги затъмнява, сега се е успокоил защото последния път с 300 жокера се размина да не го спрат от движение. Ти си преценявай. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи твоя познат не е попаднал на истински КАТ-аджии. Защото по закон имат право да му спрат колата. И след това не ми се мисли как точно се пуска в движение отново ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята октавия я докарах от чехия с съвсем леко затъмнени стъкла на предните врати, а отзад е на по-голям %. Понеже не ми се играеше да разлепям а и бързах, при регистрацията (хубаво че беше топло времето) минах канала със свалени предни стъкла и всичко мина ОК. Но половин година след това катаджии ме спряха, че и колата от движение спряха smile049 Аз съм си виновен де, но си платих акта и си минах каналите на ново за пускане в движение. Така че не си докарвайте сами главоболия :smt017

post-5798-138453370426_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това е много джазово... бас ловя, че полицаите ще си метнат фуражките и ще те изпратят с почести ако им демонстрираш нещо такова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми това със спирането от движение го нямаше изрично написано в закона като наказание за това нарушение.Лично аз съм го чел много подробно.Един приятел си сложи 40% на Сеат Леон на предните стъкла и полицаите го спряха видяха фолиото и му писаха акт 20лв.,който акт се пише точно за такива нарушения за които няма строго определена санкция от закона,но това беше миналото лято може закона да се е променил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми това със спирането от движение го нямаше изрично написано в закона като наказание за това нарушение....

 

ЗДП:

2. временно спиране от движение на моторно превозно средство:

а) до отстраняване на неизправността, когато моторното превозно средство е технически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества в изгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му е изменена без съответното разрешение;

 

Ха честито smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Ми това със спирането от движение го нямаше изрично написано в закона като наказание за това нарушение.Лично аз съм го чел много подробно.Един приятел си сложи 40% на Сеат Леон на предните стъкла и полицаите го спряха видяха фолиото и му писаха акт 20лв.,който акт се пише точно за такива нарушения за които няма строго определена санкция от закона,но това беше миналото лято може закона да се е променил.

 

Абсолютно вярно е това за фолиото на предните стъкла,онзи ден бях с едно приятелче като ни спряха за същото и му написаха даже фиш не беше дори и акт.Фиш за 20лв това е глобата,но и аз съм на мнение че е безсмислено защото всеки път като минаваш покрай куки ще претреперваш или ако е зимата ще сваляш прозорците на -20градуса :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно вярно е това за фолиото на предните стъкла,онзи ден бях с едно приятелче като ни спряха за същото и му написаха даже фиш не беше дори и акт.Фиш за 20лв това е глобата,но и аз съм на мнение че е безсмислено защото всеки път като минаваш покрай куки ще претреперваш или ако е зимата ще сваляш прозорците на -20градуса :lol: .

 

Хахахах, това го правеше един образ от Бистрица и все обясняваше, че бил пръднал :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.