Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За монтажа на компонентна система


Recommended Posts

От около 2 години имам Пайнер 2 серия в колата и го слушах на някакви предни колони Бошман (пълен к*р). Тъй като не съм меломан, но от скоро ми се дослуша повечко музика в колата реших да си сложа задни говорители - някакви 8 инчови Блаупункт и сега освен, че ми думкат на главата, нищо друго. Попрочетох и разбрах, че за качествен звук ми трябва добра предна линия+изолация във вратите и съм се спрял на http://www.avitel-bg.com/car-audio/car- ... s/dsk-130/. Обаче възникват няколко върпоса. 1. Плейърът е 4 канален. Това означава ли, че трябва да махна задните колони и да вържа 4те канала на компонентната система? Ако не, как става монтажа - пускат се кабелчета от вратите към пищялките или нещо такова? Пищялките мисля да са на колоните на предното стъкло. Така ли е правилно и на каква височина? 2. Изолацията, до колкото виждам, се залепва по цялата повърхност на врата и непосредствено зад говорителя, така ли? 3. Предвид еднаквата цена и по-лесния монтаж ще има ли разлика в качеството с това http://www.avitel-bg.com/car-audio/car- ... s/ecx_130/ Предварително ви благодаря за вниманието и компетентността! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помисли да сложиш усилвател.

Изолацията колкото повече толкова по-добре, някои слагат само около говорителя, други слагат на цялата врата, трети слагат на и от вътрешната страна на вратата.

Радиата обикновенно могат да изкарат между 15-25W RMS мощност, колонките които гледаш са за ~60W RMS, т.е. много препоръчително е един усилвател.

А относно кой от 2-та модела - единия е компонентна система, другия е коаксиална система, Виж ако можеш някъде да ти покажат коя как свири и сам да си прецениш кой звук ти допада. Компонентната система има и филтри, на които също трябва да намериш място във вратите.

Ако минеш на вариант с усилвател пускането на кабели става задължително, иначе може да използваш и съществуващите.

А и помисли над думата качество, че това е много относително. Пак ти казвам ходи някъде да ти демонстрират кое как свири и виж кое ще ти допадне, добрите продавачи не би трябвало да ти откажат такава демонстрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвател не искам да слагам по ред причини. Да обобщя - искам относително качествена музика (доколкото плейърът ми позволява) и се чудя как става самия монтаж на компонентната система? Как се монтират и окабеляват тези пищялки? Падам си по технологичните неща и ако коаксиала ще е същата бира

предпочитам него. По интернет ще ги поръчвам. Тук в провинцията не се предлагат разнообразни говорители и няма как да ги чуя за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Усилвател не искам да слагам по ред причини. Да обобщя - искам относително качествена музика (доколкото плейърът ми позволява) и се чудя как става самия монтаж на компонентната система? Как се монтират и окабеляват тези пищялки? Падам си по технологичните неща и ако коаксиала ще е същата бира

предпочитам него. По интернет ще ги поръчвам. Тук в провинцията не се предлагат разнообразни говорители и няма как да ги чуя за съжаление.

 

За свързването на новите говорители ползваш старите кабели, ако нямаш в момента пищялка в комплекта на хертц има едно устройство crossover , което свързваш главния кабел от стария говорител и от там вече идват два по два нови кабела за големия говорите и пищялката.

 

Ако в момента имаш пищялка, новата я слагаш на нейното място иначе , ще трябва да измислиш някъде да изрежеш някоя дупка. А също така в комплекта на Хрерц би трябвало да върви едни адаптерчета с който можеш да монтираш пищялката на самия основен говорител. Ето на тая снимка http://imageshack.us/photo/my-images/10 ... ystem.jpg/ въпросните адаптерчета за монтаж са доло в ляво.

 

Иначе дрруг съвет койото мога да ти дам от мойе личен опит , по добре си прави монтажа сам, не е трудно. Може да потрошиш някоя щипка , но ти предварително си купи резервни.

 

И така или иначе махаш кората, сложи си изолация. ето това е моята тема viewtopic.php?f=31&t=26632 може да се информираш аз какво съм направил

 

 

виж и това за да се ориентираш, може да тие полезно http://www.hertzaudiovideo.com/file/pdf ... manual.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.