Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло за скорости на О2 1.9 ПД.


Цецо75

Recommended Posts

В Еуратек има едно така наречено "гумено масло", което сипваха след сервизна акция при проблеми на ОК1 с включване на втора скорост и интересното е че има ефект и проблема изчезва без да се сменят синхронизатори и муфа на втора скорост, това от личен опит. Аз ако сменям моето мисля такова да сложа, оригинално си е по VW ама не помня номера. По добре се синхронизират скоростите с него. Питай за "гумено масло" в Надежда, като цена дежа е по евтино примерно от Арал-ското. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в сервиз на ЕТ не стъпвам. Въпрос на принципи.

 

Някой не е ли сипивал нещо стандартно - Motul, Castrol, Aral и да е доволен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в сервиз на ЕТ не стъпвам. Въпрос на принципи.

 

Някой не е ли сипивал нещо стандартно - Motul, Castrol, Aral и да е доволен?

 

Ти си го купи от магазина пък си го смени където искаш. Маслото е оригинално за VW и е със специални добавки, сипва се по сервизна акция и ефекта е факт. Питаш-отговарям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята я напълних при Митко с MOBIL GEARLUBE VS 200 75W-90 по спомен с някакви добавки. Ето ти линкче от братушките - "цъкай тук", но може и да му звъннеш да го питаш, няма ли да ти намери по-тънка цена ако решиш да се спреш на него или пък братото през сервиза... А пък "тук" го има за 30 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата как беше? Че едно време смених на Пежото, взех го от СФА и зимата лоста с ритници го местех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам аз бегачката да си каже тежката дума...

 

Като, искаш определен човек да ти отговори му пиши ЛС

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми неща да му досаждам. Ако реши ще отговори, ако не... здраве да е, пак ще се уча по трудния начин :)

 

Пък и темата е полезна и за други хора, нека се знае кой какъв опит има.

 

Иначе аз си бях харесал това:

 

http://bparts-bg.com/product/271/75w90-gear-300.html

или

http://bparts-bg.com/product/138/syntra ... litra.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко беше ОК! Не мисля, че по-мазно влизат предавките след смяната на маслото, както и не съм усетил промяна, но това е може би защото не съм имал проблеми, които да са наложили смяната. Просто реших, че ~250К с едно масло е достатъчно и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че маслото от Еуратек е добър вариант, щом е на VW значи, логично да е хубаво, но пък понякога логичния избор не е най-правилния. Естествено ако не го сменяш там, както сам каза си имаш мнение. И аз лично го подкрепям от това, което съм чувал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам аз бегачката да си каже тежката дума...

viewtopic.php?f=2&t=24255&start=150 Прочети последния пост,става въпрос точно за което питаш.Но немога да ти кажа какво е ,защото не съм сигурен от какъв снабдител ще го вземеш.После да не ме псуваш.При маслата са най големите ментаци.Моя източник на маслата е поне сигурен,тоест изпитан с годините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава имам и друг вариант. Да се разходя до Варна :) Смяната на маслото не е толкова спешна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.