Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Тези дни си прослушвах стари касети, които не съм пипал от началото на 90те г. Даже бях забравил и какви песни има на тях. Харесах си това изпълнение на ранната Cеline Dion. Записът съм го правил от радиото.

Естествено, сега почерпих инфо от Гугъл за песента и разбрах по-важните за мен неща:

Randy Jackson – bass

Jeff Porcaro – drums

David Foster – arranger and producer, keyboards, background vocals

 

Поздрав:

 

 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, честно ти казвам, че плановете ми за уикенда (понеже е дъждовно) са и аз да поиздухам прахта от кашоните с аудио касетите! ?

Знам че има неща, които ми се слушат на дек, но със сигурност има и неща, които ще ме изненадат (които не се сещам сега, че ги има в кашоните). 

Редактирано от Алекси Георгиев
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес съм на вълна Депеш. 
Поздрав :)

 

Има клип, но това е версията от албума, която ми харесва повече. 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Този наистина са го запалили за обложката на албума. :) Няма ефекти 75та г.

 

227676470_5839568642783835_5278328866586165552_n.thumb.jpg.e711b83c07e8827d2ceec31ee0daab5d.jpg

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Алекси Георгиев написа:

Не знаех. Мислех си, че е монтаж. 

 

И аз не знаех. Тази снимка я открих вчера и се опитах по подходящ начин да я покажа.

 

Цитат:

"За кадрите на корицата на албума са използвани двама каскадьори, Дани Роджърс и Рони Рондел, който е облечен в огнеупорен костюм, покрит с бизнес костюм. Първоначално вятърът духа в грешна посока и пламъците проникват в лицето на Рондел, изгаряйки мустаците му. Двамата каскадьори сменят позициите си и по-късно изображението е обърнато.

На 4 октомври 1975 г. Pink Floyd са номер 1 в британската албумна класация с Wish You Were Here. Също № 1 в САЩ.

Песента „Shine On You Crazy Diamond“ е посветена на бившия член на групата Сид Барет."

п.п. През 68 г. той напуска, или е премахнат от групата, заради употреба на наркотици и психични отклонения. Замества го Дейвид Гилмор.

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От този албум, а и като цяло от творчеството на Флойд, любимата ми песен е:

 

Тук в един също много симпатичен прочит.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

Тук в един също много симпатичен прочит.

 

Чавдаре, тази песен няма нищо общо с песента на Флойд. Само заглавието е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да - без да искам съм пуснал друга - блея ? Както и да е - довечера ще гледам да поправя грешката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

Ми да - без да искам съм пуснал друга - блея ? Както и да е - довечера ще гледам да поправя грешката

За което, съм ти много благодарен !

Много харесвам тази песен, дори когато излезна, не можех да повярвам че е в изпълнение на тези изтрещеняци :D

 

А, Флойд са си Флойд, няма какво да коментираме !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

@joro-120L явявам се на поправителен

 

Кво да ти кажа.... При мен трудно се взема изпит.:) Отдавам заслуженото за труда на девойката, разбира се.

Мисля, че леко е вмъкнала и вокала от това изпълнение. А и е съчетан с пианото.

п.п. Акордьора, като си е свършил работата, поне да му беше затворил капаците. Майтап.:)

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер! 

И наздраве, на който си е сипал. 

 

Нещо да споделя, като за в неделя привечер. 

 

 

 

 

Не че много от вас ще се изкефят, ама аз да си споделя с вас все пак. ? ??

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и да почерпя Влади една виртуална бира, че той е споделял тук наистина стойностно реге! 

Наздраве, Влади! ?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Алекси Георгиев написа:

Не че много от вас ще се изкефят, ама аз да си споделя с вас все пак. ? ?

 

Ми няма да се кефят. Като пускаш песни, които само ти си ги разбираш...:)?

И при мен е така, ама пусто, като не са ми интересни масовите или общо приетите хитове, с малки изключения.

Алекси, и друг път съм го казвал, още когато във форума нямаше лайкове, за да покажеш какво ти харесва:

- Дори и на един човек да му хареса поздрава, или да го докосне, значи е имало смисъл!

 

И един много специален поздрав за Влади!

/избягвам да персонализирам поздрави, за да няма пренебрегнати хора. Искам всички да са поздравени. Но, случаят е малко по-особен и съм сигурен, че на Влади ще му е интересно, понеже е барабанист. Дано да не го е гледал ;)/ Разбира се, ще се радвам и на други хора да им е интересно.

Иначе си е по темата за кавърите. Един блестящ за мен кавър на песента Eleanor Rigby на Beatles. Пускал съм го и друг път в темата, но.

Съвсем случайно ми попадна партията на ударните. И то на не кой да е барабанист!

После, някой добър човек си е поиграл да го синхронизира с цялостното звучене, за да се добие пълна представа. Има някои леки разминавания в ударните и окончателния вид на записа, но не мисля, че е важно.

 

 

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.10.2021 г. at 19:37, Алекси Георгиев написа:

А и да почерпя Влади една виртуална бира, че той е споделял тук наистина стойностно реге! 

Наздраве, Влади! ?

Наздраве на патерица, Алекси! Благодаря за поздрава. ?

 

Жоре, много благодаря за поздрава, наистина е специален! Не го бях гледал. Има разминавания, да, но това само показва за какъв професионалист и импровизатор става въпрос. Да отидеш на такава сесия (тогава е било ужасно скъпо да записваш в подобно студио) и да импровизираш всичко това, и то толкова добре, че да се издаде в този си вариант, показва талант и професионализъм. Каквито са били и повечето записващи музиканти по онова време, разбира се. Съмнявам се, да му е отнело повече от 3-4 изсвирвания от начало до край. 

 

Поздрави и за двама ви. ?

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, axel написа:

Жоре, много благодаря за поздрава, наистина е специален! Не го бях гледал. Има разминавания, да, но това само показва за какъв професионалист и импровизатор става въпрос. Да отидеш на такава сесия (тогава е било ужасно скъпо да записваш в подобно студио) и да импровизираш всичко това, и то толкова добре, че да се издаде в този си вариант, показва талант и професионализъм. Каквито са били и повечето записващи музиканти по онова време, разбира се....

 

Мерси, Влади! Очаквах да чуя професионален коментар. :)

Има прекрасни барабанисти, които харесвам, но Джеф си ми е слабост. Ти го знаеш това. Просто знае кога и как да се намеси. Има пространство в неговото свирене. Въздух. Песните дишат. Аз като лаик това мога да кажа, това чувствам. Той ме накара да заобичам барабаните. Много песни съм пускал в темата с негово участие. Най-търсеният сесиен барабанист. Жалко, че си отиде само на 38г. А, можеше още много да даде за музиката.

Изключителен случай е да го видим в студио. С оглед на това в колко записи е участвал, информацията е много оскъдна.

И едно видео със "загрявката" преди сесията на Eleanor Rigby:

 

 

Преди 3 часа, axel написа:

....Съмнявам се, да му е отнело повече от 3-4 изсвирвания от начало до край. 

 

А това, по думите на Дейвид Гилмор го е направил веднага. Сяда и го изсвирва. Песента Mother на любимците ми Pink Floyd. Джеф Поркаро е на студийния запис, защото Ник Мейсън не е могъл да се справи със смените на размера в песента - 5/8 - 4/4 - 3/4 - 4/4 - 6/8. /от нета/

 

Поздрав:

 

 

 

 

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все по-често ми се случва да чуя нещо българско и да се зачудя дали пък не е вносно. :) Това е добър знак за мен. Конкретно парче го чух преди около 6-7-8 месеца и ме грабна веднага. От тогава искам да го споделя и тук, но го нямаше качено никъде. Сега видях, че са качили аудиото в ютюб и те, черпя ви. :) 

 

 

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.