Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

преди 43 минути, Logrus написа:

Аз съм лаик, но нещо което ми направи много силно впечатление - толкова сложно и дълго произведение, с безброй смени на ритъма и то БЕЗ нотни листове?! Респект 

 

Чавдаре, уважаеми колеги и приятели, това, което е Инна е благодарение на българската школа! Много добри музиканти имаме и много добра школа! Това, че знае произведенията наизуст е благодарение на българската школа и нейните преподаватели по пиано. В началното училище и средния курс. Такива са изискванията. Всяко произведение, което ти е дадено, като материал за изучаване - наизуст! Разбира се първо е по ноти. Използвам случая да спомена и да благодаря на нейните преподаватели по пиано в България.

Милена Павлова, Росица Иванчева/светла й памет/, Елена Велчева - НУМТИ "Добрин Петков" Пловдив.

И тази наша школа размаза конкуренцията в СН. Както споменах, Инна преподава в консерваторията в Цюрих. Тогава обявиха 3/три/ места за преподаватели по пиано. Явиха се 300 кандидата. От тях допуснаха 9/девет/ до изпит - теория и практика.

Изобщо, целта ми на това писане е, че българските музиканти са на световно ниво, като цяло. Жалко, че тук нямат толкова възможности за изява.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, честно казано, не знам какво да кажа за изпълнението й. Изгледах го цялото и просто е покъртително! Разбира се, че има добри музиканти и преподаватели, но си трябва и талант. Всичко се постига и с много труд, но за такива висоти само с труд не става.

Поздрав с (засега) единственото произведение в класическата ми плейлиста :)

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, joro-120L написа:

Аз ще продължа с представянето на Инна Ангелова с едно нейно солово изпълнение. Съжалявам, че го пропуснах в горния пост. Трябваше да я представя и като солов изпълнител. Чувствам го, като пропуск. Ще се опитам да си поправя грешката. Дано да имате търпение да го изслушате. Все пак е различен стил от това, което сме свикнали да слушаме в темата. Много добро изпълнение от 2009-та г.

Поздрав:

 

 

Втората половина я слушах няколко пъти! А и да върна жеста. :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, axel написа:

Жоре, честно казано, не знам какво да кажа за изпълнението й. Изгледах го цялото и просто е покъртително! Разбира се, че има добри музиканти и преподаватели, но си трябва и талант. Всичко се постига и с много труд, но за такива висоти само с труд не става.

 

Има си талант детето. Вярно е. И абсолютен слух. И с малко свирене ги постига нещата. Още от малка.

Не исках да го казвам, но няма как да ви баламосвам повече. Те нещата се виждат.

И като си при добри педагози, щастието е пълно. :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

Изобщо, целта ми на това писане е, че българските музиканти са на световно ниво, като цяло. Жалко, че тук нямат толкова възможности за изява.

Жоре, Влади го каза - не е само до учители, а и до талант. Това, че щерка ти е талантлива и е попаднала на вярното място във вярното време е само още един повод да се гордееш и да се фукаш напълно заслужено ?

 

А що се отнася до изявите - ами, за съжаление и публиката у нас е такава - малко ценители има на наистина стойностните неща. За мой срам и аз съм от тях, тъй като ако трябва да избирам, ще отида на рок концерт, а не на опера

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Logrus написа:

За мой срам и аз съм от тях, тъй като ако трябва да избирам, ще отида на рок концерт, а не на опера

 

Що си мислиш, че говоря само за класически музиканти? Ние имаме класни музиканти във всички жанрове!

Чавдаре, моля ти се да не противопоставяме стилове музика. Говоря за стойностна музика. Рока е в това число. Аз също не ходя на опера. Дъщерята и тя не ходи на опера.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този случай приеми, че "опера" съм го използвал като определение за стойностна музика, а "рок" като музика за масите, става ли?

Иначе те разбрах и се извинявам, ако някой се чувства засегнат. 
Все пак съм преди всичко "хеви метъл" ? и ценностната ми система е по-...втвърдена ?

Ето това е нещо подкрепящо думите ти за стойностните музиканти у нас:
https://youtu.be/8UX14H3oo2E

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

Иначе те разбрах и се извинявам, ако някой се чувства засегнат. 

 

Моля. ?

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставям това тук, отварям си биричка и сядам да гледам филмът (за кой ли път) ? :


?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нали влиза към кавърите? Само, че за определен инструмент. Много ме кефи този стил на свирене на бас, да го нарека - класическия. Съвсем обикновена и лесна на глед басова линия./колко е лесна, могат да кажат специалистите/ Но, с каква дълбочина!

Както каза Влади - звукоизвличането е важно! Как да "пипнеш" струните. :)

 

Поздрав.

 

 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко изпуснах темата тия дни, че пак бяхме по морето, но гледам, че сте се забавлявали и даже и на опера сте ходили ?

Нас пак ни удари пънкарията. Видяхме се "случайно" с едни стари познайници, с Янко (бръснаря от Artery), Роза и Лъчо от Q-Check... Позабравени лица общо взето, но готиното е, че лятото сближава хората, а морето и къмпингите още повече. 

 

И както е модерно да се казва "за да не е спам" ще пусна нещо, което едва ли някой ще изслуша до край, а и може да забърза леко посоката на темата, но ще се оправдая с това, че поздравявам Влади. ?

 

 

 

Редактирано от Алекси Георгиев
  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Muse изпълняват Whitesnake.... ми не точно, но това ми беше първото впечатление....тоя момък ме радва:

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време нещо съм се "отворил" на Alan Parsons. Отдавна не го бях слушал.

Да споделя някои любими песни с вас. Поздрав :)

 

 

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз напоследък съм се зазяпал в The Voice - има истински уникати, а и са съвсем по темата за кавърите.
Това ми е едно от любимите изпълнения (яко Nightwish звучене ? ):

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пук съм в един бар и диджеят пуска музика от 60те и 70те, като веднага след оригинала пуска бг естраден вариант. Почвам да се чудя, колко всъщност от музиката от онова време е била авторска.

Поздрав:

 

  • Благодаря 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А между другото, преди това гледах филма за група Жигули на София съмър фест. Доста приятен и забавен филм.

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, между другото абсолютно подкрепям последните ти два поста. 

Филма го гледах и аз неотдавна и се изкефих много, а преди това бях малко преднамерен, но останах очарован. 

А за Джос Стоун няма да кажа нищо повече, освен че ми е мноооого любима! На жена ми също, тя на женски вокали е много капризна. 

И... последно. Като спомена ретро ?... Ние (с жената) също сме на такава вълна тази нощ, само дето на нея тази музика й се отдава повече и ме победи в бас кавър батъла, които си направихме на една и съща песен. 

 

Споделям момента, записан пак в мазето, с ужасно качество, на старите седалки от шкодата - само и единствено с цел забавление... 

 

 

 

 

 

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, axel написа:

А между другото, преди това гледах филма за група Жигули на София съмър фест. Доста приятен и забавен филм.

 

Михаил Билалов май е фен на Дейвид Гилмор.? Доста внимателно го е наблюдавал как свири. :)

 

Преди 10 часа, Алекси Георгиев написа:

Споделям момента, записан пак в мазето, с ужасно качество, на старите седалки от шкодата - само и единствено с цел забавление... 

 

 Алекси, качеството да не те притеснява. По-директен и искрен поздрав от твоето собствено свирене няма как да стане, чрез други музиканти и песни.

Само оправи звука, да го има и в двата канала. Много е дразнещо така, особено като си със слушалки.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.