Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Преди 1 час, joro-120L написа:

....

Само оправи звука, да го има и в двата канала. Много е дразнещо така, особено като си със слушалки.

На телефон е екстра ;)

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, РС-то е толкова старо, че ако му отворя Guitar pro ще изпадне в несвяст. Страх ме е да оставям тука скъпи неща, защото това е вилна зона. Уж има някакви хора, които живеят тук, но все пак... 

А и освен това сме записвали само в репетиционна и в студио - в домашни условия не съм записвал директно. 

Извинявай ако съм ти изпилил мозъка в слушалките. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Алекси. И на тон колони мога да го слушам. И с ключа "моно" на усилвателя се оправят нещата...Но, все пак. Предполагах, че обстоятелствата са го наложили. Ако имаше възможност, едва ли би го направил така.

Това е, като пожелание за в бъдеще. Мисли и за твоите фенове.:) Прегледах и канала ти в Тубата с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с едно ОЙ! ще пусна това - видни представители на Oi! бандите:

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, joro-120L написа:

Прегледах и канала ти в Тубата с интерес.

 

О, аз тия неща там ще ги трия. Просто ползвам тубата заради линковете, че са компресирани като размер и лесно се пращат. 

Ще ми се да да кача готини неща откъм звук, но нали ти казвам че с тая техника и тия условия не знам как ще станат нещата. 

Някой опитвал ли се е сам в домашни условия да записва? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Алекси Георгиев написа:

Някой опитвал ли се е сам в домашни условия да записва? 

Аз не съм се опитвал и в професионални условия - и по-добре, че щяха да ме бият като чуят как вия ?
Подборът на парчето е интересен - трудно е да се сетя за "по-кофти" мелодия за бас надсвирване и все пак се справяш доста добре (непрофесионалното ми мнение). А след като половинката ти те е била, явно е много добра - може ли да я чуем и нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

?

Чаво, да, верно е кофти мелодията. Точно с такива темички се заиграваме дуелно с жената. На нея й е по-лесно, защото по принцип свири основно на китара и то повече класическа и има по-бърза лява ръка. А аз пък обратно - по принцип свиря основно на бас и по-малко на китара и лявата ми ръка е развита колкото и дясната (това как прозвуча само) ?

А и да ти кажа честно - неща от тоя тип са далеч от нещата, които предпочитам. 

 

Иначе жена ми е адски притеснителна и когато някой я гледа направо изпада в нещо като ужас. 

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Алекси Георгиев написа:

А аз пък обратно - по принцип свиря основно на бас и по-малко на китара и лявата ми ръка е развита колкото и дясната (това как прозвуча само) 

 

 Като за пианист - перфектно! :)

 

Преди 2 часа, Алекси Георгиев написа:

Някой опитвал ли се е сам в домашни условия да записва? 

 

Алекси, нищо не мога да ти помогна за записите. Може би да използваш звук и картина от камерата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, ако имаш предвид камерата на телефона - така записвам. Лесно е, ама не става готино. Влади може да е по-навътре в материята, ама съвсем ще оспамим темата вече. ?‍♂️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Алекси Георгиев написа:

... Влади може да е по-навътре в материята, ама съвсем ще оспамим темата вече. ?‍♂️

 

 Като има песен, не е спам. Поздрав.

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Алекси Георгиев написа:

...лявата ми ръка е развита колкото и дясната (това как прозвуча само) ?

 

Е, така погледнато моите и двете са абсолютно недоразвити ?
И като каза класическа китара:

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Алекси Георгиев написа:

Жоре, ако имаш предвид камерата на телефона - така записвам. Лесно е, ама не става готино. Влади може да е по-навътре в материята, ама съвсем ще оспамим темата вече. ?‍♂️

Най-хубаво и лесно става с външна звукова карта, която разполага с DI/инструментален вход. Цените им започват от около 90лв. Така ще записваш аудиото отделно от видеото обаче, трябва да се напаснат двете след това. Има и подобни звукови карти за телефон. Може да ми пишеш лс ако ти трябва инфо или съвет. 

И много поздрави на Джеймса. :) 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Logrus написа:


И като каза класическа китара:

 

 

 

Астурия! 

На първо място - много красива китарна тема. 

Второ - преди 6-7 год имахме щастието да се докоснем до духът на Овиедо и района, че жената ходи до един университет за малко. Много чар и красота има това място, има много готина емоция и усещане. Вероято не само за мен с жена ми, а и за още много, много хора, тази емоция се усеща и в произведението! 

Чаво, благодарско че го пусна. 

 

Аз на свои ред ще пусна нещо в този стил... Не помня да не би вече да съм го пускал тук, но... 

Много приятен fingerstyle, много готино излъчване и настроение има в този човек, често си го слушаме, а и творчеството му е много весело и интересно. Господа, говоря за Naugo Rodrigues... 

 

 

 

 

Всичко негово е готино и ведро, просто пуснах това, което мина докато пишех. 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Алекси, много добър кавър на ТОТО.

Май прекалявам с Алън Парсънс, но той има специален албум по темата - Испания. "Gaudi"

Посветен е на каталунският архитект Антонио Гауди. Песента, която ще пусна е със заглавие "La Sagrada Familia"- едно от най-известните произведения на Гауди.

п.п. песента не ми е кой знае колко любима. 50/50 е работата. Като стана въпрос за Испания и се сетих за нея.:)

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, не знам как да се изразя че да ме разбереш... Да, тази тема е толкова разнообразна, колкото сме и ние самите. Тук си личи кой на какво "self" ниво е в момента когато избира линк, който да пОбликува. 

Дали си зациклил на нещо конкретно или пускаш неща, които минават през плейлиста е все тая. 

Аз лично много пъти съм чел темата и като видя последните няколко публикации и си казвам "ще замълча" Ама то е, защото темата е хванала някаква посока и аз не искам да я развалям. Но вдигне ли се вълната толкова, че да ме удари по главата - не го мисля много! ?

Ето, пак ще се повторя, както ти с Алън Парсънс за да сме квит ?

 

 

 

Даже ще те поведа с още една ?

 

 

 

 

 

В тоя ред на мисли и чувства... Всеки може да чуе интерпрЕ на любима песен. 

Hold the line също я има, както и неща на Clapton, Sting и много други, че нали до скоро за кавъри си говорехме ??

Айде наздраве с ледено узо и настроение, уважаващо всяко мнение публикувано с готина емоция! 

Редактирано от Алекси Георгиев
  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Алекси Георгиев написа:

Жоре, не знам как да се изразя че да ме разбереш... Да, тази тема е толкова разнообразна, колкото сме и ние самите. Тук си личи кой на какво "self" ниво е в момента когато избира линк, който да пОбликува. 

Дали си зациклил на нещо конкретно или пускаш неща, които минават през плейлиста е все тая.....

 

.....Ето, пак ще се повторя, както ти с Алън Парсънс за да сме квит.

....Даже ще те поведа с още една 

 

Няма как да ме поведеш. Аз съм зациклил на Алън Парсънс още от предната страница. :)

Ако не беше споменал за емоциите в Испания, тази песен, почти съм сигурен, че никога нямаше да я пусна в темата. Дума, дума отваря.

Иначе ти разбрах написаното и всичко е точно така. ?

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Туй за първи път чух днес по радиото и моментално ми се наби в главата .. извинявам се ако някой го е качвал вече :)

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, те са сравнително нова група -  определено да, интересни са на фона на родната ни сцена от последните година-две, но не бих казал, че пък чак толкова да са ме грабнали. Въпрос на вкус ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази година съм ги гледал сигурно 5 пъти на живо, сега в събота ще станат 6. в морето от посредственост Керана и Космонавтите определено се открояват. Изкараха албум преди 20 дни и от тогава съм го слушал десетки пъти от-до.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се отнася до по-нови български банди.... Космонавтите не са ми любимци, но СЕВИ ?:


Единствено не одобрявам, че Светлана не пее на български, иначе мноооооого ме радват ?

 

Редактирано от Logrus
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Logrus написа:

Що се отнася до по-нови български банди.... Космонавтите не са ми любимци, но СЕВИ ?:


Единствено не одобрявам, че Светлана не пее на български, иначе мноооооого ме радват ?

 

Ми… НЕ !!!

На фона на Керана, твоята Севи звучи и изглежда като от първи, предварителен кастинг за “Гласът на България”, което само по себе си е доста компрометиран и надценен формат…

Да не коментирам, малоумните текстове на песните, изпяти на развален Ханглийски !

Разбира се, колкото и да е крайно, това си е моето субективно мнение.

Но, носовото мрънкане, в комбинация с моментни пикове на висок алт /егати определението, а…/, първо са дразнещи, второ са демоде !

Ма, като за Севи и Маймунарника, става !

Сашко, сигурно и той е Флюбен в нея :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.