Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Преди 12 часа, Боре написа:

И, един въпрос към Вас, колеги музикални помияри - кое ви харесва повече ? 
Оригиналът, или кавъра ?

Определено и двете имат своите достойнства, а парчето ми е супер любимо и дори след толкова много години, не мога да дам превес на едно от двете изпълнения !!!

 

С Алекси съм на едно мнение.

Категорично, за мен е кавъра. Леко забързване на темпото, по-добри и различни ударни и бас, включване на клавишни, придават живец на мелодията. Вкарали са по-голяма сложност в изпълнението. Звучи по-красиво, по-богато оркестрирана. Вокалиста също е добър. Това мога да кажа, като лаик. Сигурно в музикантските среди има терминология, с която може да се обясни разликата м/у двете песни.

 

В тая жега, освен да пусна нещо меланхолично. Малко вокалиста ни ма кефи, обаче музикантите са Класа!

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

Сигурно в музикантските среди има терминология, с която може да се обясни разликата м/у двете песни. 

 

 

 

Жоре, нарича се аранжимент. Също и интерпретация 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Алекси Георгиев написа:

Жоре, нарича се аранжимент. Също и интерпретация 

 

Да, това го знам, но щях да бъда твърде лаконичен. "Харесвам аранжимента" и точка. Може и неясно да съм го написал и да създава впечатление, че не знам, благодарение на какво има разлика в двете песни.

Исках да обясня разликата в новия аранжимент по детайлно, или да се обоснова защо харесвам повече кавъра.

Там, в разбора ми на аранжимента, може би има по-точни музикални термини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си говорим за кавъри - ай са кое е най-доброто? И това без да слагаме Трейси Чапман, Аврил Лавин,Raign и всички други, които са направили кавъри на тази песен. Просто са несравними - уж едно и също пеят, пък все едно различни песни. Въпрос на вкус, на аранжимент, на музикални умения, гласови данни.... и почти всичките варианти ми харесват, въпросът е в какво настроение съм в момента, за да си избера изпълнител ?

П.П. Сега съм в настроение за Reign ма ще си го пуснете сами ?

Редактирано от Logrus
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аксел Роуз не ща да го чуя. Даже и да му споменавам името. Имам алергия. Кат земе да ми влачи кат някой стар кастофон....

 

Иначе, идеята да кавъри и оригинали е чудесна!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей са ма загуби - аз пък много 'аресвам Аксел (е, от времето кога беше по-млад и няколко пъти по-тънък).
Иначе "играта" на оригинал-кавър е идея, която и аз подкрепям - малко да се разнообразим, а и така, както се оказа мога да чуя нечувани изпълнения ?
И в тази връзка - най-големите ц..и в кънтрито:

И съответно най-стърчащите уши:

Племенницата се справя по-добре според мен ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

Като си говорим за кавъри - ай са кое е най-доброто? …. ?

За мен, Боб Дилан пише много хубави песни, но кавърите винаги са по-добри. :)

преди 49 минути, joro-120L написа:

....

 

Иначе, идеята да кавъри и оригинали е чудесна!?

И на мен ми допада. Ще се включа с една песен, която сложи начало на кариерата ми в тази тема.?

Макар, че двете версии са доста сходни, тази на Лий ми доставя огромно удоволствие да я слушам, докато тази на Темптейшънс, не толкова.

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, joro-120L написа:

Аксел Роуз не ща да го чуя. Даже и да му споменавам името. Имам алергия. Кат земе да ми влачи кат някой стар кастофон....

И да тичка с прежълтелите гащи... Но пък Слаш е страхотен китарист.

 

преди 39 минути, The Best Forman написа:

Песента с най-много кавъри

И тази има доста. И всички са по-калпави, както е при The Temtations

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Жоре , едни други класици

 

 Дейвид Ковърдейл.:) Сериозен изпълнител с данни, не като онзи лигльо по-горе.

 

Преди 1 час, Logrus написа:

Ей са ма загуби - аз пък много 'аресвам Аксел (е, от времето кога беше по-млад и няколко пъти по-тънък).

 

Щом за теб имат значение външния вид и килограмите, добре.

Мисля, че по-рано съм те загубил. Откакто разбрах, че си хеви метъл. ;)

 

преди 53 минути, axel написа:

Ще се включа с една песен, която сложи начало на кариерата ми в тази тема.

Макар, че двете версии са доста сходни, тази на Лий ми доставя огромно удоволствие да я слушам, докато тази на Темптейшънс, не толкова.

 

Влади, според мен решаващо значение имат музикантите. И аранжора, разбира се, ама ако не можеш да го изсвириш? Винаги, когато една песен попадне в по-добри музиканти от оригиналните, се получава по-добър кавър от оригинала. При Лий музикантите са на ТОП ниво. Няма как да стане лош кавър.

Споделям твоето мнение за кавъра. И бях приятно изненадан, когато го пусна при твоето първо участие в темата. Помня го.

А и тогава, дни преди да го пуснеш, си го слушах в тубата... :)?

 

преди 12 минути, Izolini написа:

Но пък Слаш е страхотен китарист.

 

Там нямам претенции.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с теб Ице ?
Трибой:

И трите ми допадат, но категорично Disturbed са ми фаворит.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Logrus написа:

Съгласен с теб Ице ?
Трибой:

И трите ми допадат, но категорично Disturbed са ми фаворит.

Да , щото ги въттят през час по радиото , но оригинала за мен си остава ТОП.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, joro-120L написа:

Щом за теб имат значение външния вид и килограмите, добре.

Мисля, че по-рано съм те загубил. Откакто разбрах, че си хеви метъл. ;)

 

Не, вида и килограмите нямат значение, но за разлика от много други Аксел няма нищо читаво от много време - визирах едни по-ранни години ?
И не, не съм хеви метъл - да, имам силни предпочитания към този тип музика, но не се ограничавам в границите на един единствен стил (м/у другото в момента слушам 90-ско R&B). 
А това, че един д(р)искар ? ме нарича метъл само може да ме ласкае ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаво, въпреки, че много харесвам Пентатоникс в стария състав (с Ави Каплан), от твоите оригинала си е най-добър.

 

Но тук те са просто уникални:

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, The Best Forman написа:

Да щото ги въттят през час по радиото , но оригинала за мен си остава ТОП.

Тц - явно слушам друго радио, а на Disturbed просто им се получи мнооооого добре.
И за да не ме заклейми пак Жоро - малко сменям стила:

Честно казано тук не съм сигурен чия е песента, но и двете изпълнения са добри, макар че Адел и Дариус са уникални ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице и аз ги предпочитам в оригинален състав. И това беше следващото, което щях да пусна ?
Но за мен това е най-доброто творение на Пентатоникс:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Logrus написа:

Тц - явно слушам друго радио, а на Disturbed просто им се получи мнооооого добре.
И за да не ме заклейми пак Жоро - малко сменям стила:

Честно казано тук не съм сигурен чия е песента, но и двете изпълнения са добри, макар че Адел и Дариус са уникални ?

Ти носеше дълга коса до скоро , а мен ме питаш кое е радиото - Z rock естествено ;)

И да не е спам ..

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The Best Forman написа:

Ти носеше дълга коса до скоро , а мен ме питаш кое е радиото - Z rock естествено ;)

И да не е спам ..

 

Z-Rock не ги слушам откак го няма Буги - пускам ги само когато по 1 Рок вървят реклами.
И за да не е спам ? :

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Logrus написа:

И за да не ме заклейми пак Жоро - малко сменям стила

 

Ако целта ти е да пуснеш нещо, което да ми хареса, задачата ти е много трудна. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Logrus написа:

Z-Rock не ги слушам откак го няма Буги - пускам ги само когато по 1 Рок вървят реклами.
И за да не е спам ? :

 

Радио 1 рок слушам , докато върви Рамщайн по Z rock ?

Някой знае ли каква марка е тази китара ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Izolini написа:

Ето още едно директно сравнение

 

аз съм за Гавъра

 

Тук съм за оригинала, но кавъра ме подсеща за една история и ме подтиква да се изложа. ? Преди години един приятел барабанист ми се обади да го заместя за едно свирене на мото събор в Кюстендил. Хубаво ама свиренето беше след три дни и една репетиция. Басистът пък и го записа на всичкото отгоре.


Така и така съм започнал излагацията, да си доразкажа историята поне. След свиренето си събрах нещата и се прибрах (другите останаха да спят там), защото на следващия ден трябваше да съм в Сърбия, където да замествам друг барабанист на един фестивал. Бях порепетирал повечко този път, а по-късно станах част от групата за постоянно. Та ето го и свиренето в Сърбия:

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, joro-120L написа:

 

Ако целта ти е да пуснеш нещо, което да ми хареса, задачата ти е много трудна. ?

Мне - не сме тук за да си ги мерим, нито за да си угаждаме един на друг. Идеята (поне аз така схващам нещата) е да се забавляваме, всеки да пусне каквото харесва, пък ако на някой друг също му харесва - ОК, ако ли пък не - ми да не сме правени по калъп ?
Ама все пак ще се пробвам ? :
https://youtu.be/TE7buxmJPqk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.