Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Авторска Фотография


beer_champion

Recommended Posts

Жоро, имаш едно силно /виртуално засега/ стискане на ръката от мен, затова че сподели с нас тази красота!!! smile159......

Моля, моля! :)

За мен бе удоволствие, независимо че падна бая играчка с подготовката и качването на снимките.

 

....P.S.: Момчета надявам се, че не се сърдите като Ви говоря /пиша/ на малки имена, но вече имам чувството че Ви познавам лично, и не само вас де...

Няма проблем. Аз затова съм го написал в ника smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да съм швейк-царски селянин.... smile021 ...и стадо шкоди ! smile092

 

Жоро ,гледам онея самолети и се чудя , как са ги паркирали у гората, дето и шкодите на BG не моат се побра :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли , що нареза шкодака и са маскираш и са праиш че сам са е разпаднал smile091

 

П.П. Колко даваш , да не казвам с кво си го прекарал до вилата smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, снимката е правена на село, не на вилата. Инак Шкодака не е нарязан, кротува си в гаража, поне за сега. А относно всякакви други слухове, вярни и невярни - така е, очаквах ги, след като се доверих на някои сред нас.... Макар че истината е доста по-различна...

 

:smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Швейцария е мнооо красива :) Трябваше да направиш отделна тема в "Маршрути" обаче според мен, а тук да метнеш най-най-добрата снимка според теб! А да питам - скиори нямаше ли или просто не се виждат на снимките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Швейцария е мнооо красива :) Трябваше да направиш отделна тема в "Маршрути" обаче според мен, а тук да метнеш най-най-добрата снимка според теб! А да питам - скиори нямаше ли или просто не се виждат на снимките?

Да, двоумих се дали да я пусна в "Маршрути", предпочетох тук, защото Швейцария като маршрут, предполагам е до болка известна. Това е изключително красива и подредена държава. И където и да отидеш в тази страна си заслужава.

Исках да покажа фотографските си умения ;) и между другото да поясня откъде са точно снимките.

В интерес на истината, не мога да избера най-добрата снимка от всички.

Нямаше скиори там. Не видях писти и ски влекове. Това е някакъв ледник. Повече е за атракция. Хората се разхождат върху него. Терена е равен. Видях алпинисти, има кучешки впрягове. Който го мързи да ходи пеш се вози на трака/верижния/.

Ако модераторския екип прецени, че е целесъобразно, може да премести снимките в "Маршрути"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно се шегуваш за това, че е до болка позната тази държава като маршрут...

А за глетчера питах, защото те с това са атрактивни - ски през лятото. През зимата единствената "атракция" на ледника е това, че е на голяма надморска височина и тук-там е разкрит и се вижда красиво синия лед. А иначе виждам от снимките лифта, но просто не е обработено или пък този ледник наистина да е оставен само като атракция.

Относно местенето - то не е само да преместя снимките. Хубаво е да има история зад тях, да напишеш инфо за маршрута, особености и всяка информация, която би била полезна за някой, ако реши да се метне в тази посока. Поне така смятам аз. Но всичко това се случва, ако разполагаш с време разбира се :)

И за да не пиша само ето едно късче Швейцария и от мен...

 

post-7-138453397425_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На върха Jungfrau /около 3700м. по памет/ карат ски през лятото. Със сигурност. И там е удивително красиво.

Там е и най-високата жп гара в Европа. Където свършва зеленината и започват скалните зъбери и леда, линията влиза в тунел, който е доста дълъг и така до върха. Нещо като метро. Тунела е копан в началото на 20ти век. Гарата е подземна и с асансьор се излиза на върха. А на зъбера има сграда, ресторанти магазини. Сигурно са я строили с хеликоптери. Друг начин не виждам. Влака/зъбчата железница/ може да се хване от две места. От Гринделвалд или Венген/скиорски център/. Горещо препоръчвам! Зарежете го този ледник :)

Нямам снимки от там, всъщност имам, но са на хартия.

Не ми се пишат обяснения в "Маршрути" Има си туристически агенции. ;)

А и посещението в тази страна не беше с цел екскурзия, а присъствие на последния изпит на дъщеря ми и дипломирането й като магистър в музикалната академия в Берн, специалност "Класическо пиано".

Самия изпит протича, като концерт пред публика с един часов рецитал. Естествено има и комисия, на която членовете са от различни академии в страната. На концерта-изпит присъства и посланик г-жа Плугчиева, на която сме благодарни за уважението. =D>

post-4842-138453397293_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей Жорка - страшна работа си - около теб само хубави дами - и 120-ката и щерката smile126

Да й е честита дипломата - само мога да се надявам и моята кукла да постигне подобен успех :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Гога, първата е достойна за обложка на албум на Слипнот! Мноо декадентство :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
;)

 

Много добре се е получило със слънцето! :smt017

Осветил ли си я със светкавицата отпред?Или самият паяк си прозира?

 

И за да не е много-много офтопик:

7557728494_7a26f2755c_z.jpg

 

 

Camera Canon EOS 600D

Exposure 0.005 sec (1/200)

Aperture f/20.0

Focal Length 180 mm

ISO Speed 100

+ ръчната светкавица задействана безжично (седеше над мухата в ляво).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобец,със светкавица съм снимал естествено,но паяка си прозира от слънцето.Ти по-добре знаеш правилата за макро-МНОГО ДОБРА СВЕТКАВИЦА ТРЯБВА ;)

Венци,с ф20 сигурно,щото да му е по-дълбок фокуса????Доколкото може.

Бобец,тая муха умъртвил ли си я предварително Райд или друго.....или си стоял да я чакалиш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен поне на снимката ми изглежда че е доста по ниско f. Очите са фокусирани - а тялото назад не е. DOF не ми се връзва с f в случая при тази снимка.

 

Нищо де - страхотна е снимката и тази с паяка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жива си беше, но не беше много активна.На 180-та и е много плитък фокуса, особено когато си на 46 см от обекта!

пп: никога не бих убил нещо за да го снимам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази пък си е лично моя, ама на - споделям - обектът е бързоподвижен и трудноуловим... \:D/post-7032-138453405558_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.