Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подмяна на Skoda Blues


stelibg

Recommended Posts

Може ли да се подмени Skoda blues с друго аудио, извън каталога на фирмата, наприпер Pioneer DEH-7300BT. Изисква ли се намесата на човек, който да промени настройките на софтуера в колата.

 

Какво ще се случи, ако се махне стоковото радио и бъде подменено с Pioneer-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се смени с всяко друго радио различно от стоковото.

За този Pioneer няма нужда да пипаш софтуера на колата.

Имай предвид, че този Pioneer се стартира с АСС, а новите Шкоди стандартно нямат АСС т.е. може да се наложи да си монтираш Canbus адаптер, който да ти изкара АСС, иначе АСС на постоянен +12v и си го пускаш и спираш ръчно.

Стоковите радиа са с ISO куплинг, може да се наложи и направата на преходен куплунг ако нямаш в комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премерих изводите на quadlock конектора. Има маса и на две места по 12V. Предполагах, че след известно време едното напрежение ще отпадне (например след половин час), но не. Май ще минавам на варианта с ръчно прекъсване/включване на ACC+ smile011 .

Или да не се занимавам с глупости и да си взема 2 DIN мултимедия, съвместима с колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или да не се занимавам с глупости и да си взема 2 DIN мултимедия, съвместима с колата.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се! Това, което ме плашеше, бе, че плеъра не искаше да угасне, което не е добре за акумулатора. Но всъщност това беше "DEMO" режима на Pioneer-a :)

Утре ще премеря консумацията, за да не се получи "изненада" :)

 

А иначе Пионера ми остана от предишната кола и не е лошо аудио. А в кола, произведена през 2011 г. да се сложи плеър минимум без USB си е направо геноцид. От VAG към потребителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измерена консумация при отворена шофьорска врата и поставен лицев панел на Пионера - 4,7 микро ампера. При включена аларма и поставен лицев панел - 2,2 микро ампера. Май проблеми няма, освен светещите индикации за проблем в електроусилвателя на волана и грешка в ESC, но в ръководството пише, че БИ ТРЯБВАЛО да изчезнат след кратко шофиране :-k

Отивам да ги "премахвам" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Можеш ли да ми кажеш как ти беше чувствителноста на радиото на BLUES-a ?

Аз също се замислям да го сменям, защото радиоприемането ми е слабо.

Сега с това новото как се оправи с антената (тя е активна и захранването върви по кабела)? Преходник ли ползва?

Не ти ли се разваля дизайна на таблото с това новото ? Как се вписва?

Можеш ли снимки да покажеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, прага на чувствителност на Skoda Blues е по-ниска от на пионера. На автоматично търсене намира повече станции. Но пък не съм сигурен дали съм захранил антената smile021 . Това беше последното нещо, за което мислех.

 

http://www.avitel-bg.com/car-audio/car_ ... n_phantom/

 

http://www.avitel-bg.com/car-audio/car_ ... via_04_-_/

post-10005-138453396265_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега.

Вероятно не си обърнал внимание. Аз не съм доволен от чувствителността на моя Блус.

Мисля да сменям антената, но радиото не.

Тези другите не ми харесват как се вписват в интериора. Стоят ми като кръпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не бях захранил антената. Сега всичко си дойде на мястото. Тук, където живея - Оряхово, на брега на Дунав преобладават румънските радиостанции. Имат по-силен сигнал и заглушават нашите и не може да се слуша смислено радио - освен Дарик и БНР, които не са ми по вкуса. Така, че използвам в 90% от времето USB-to.

Иначе визията с оригиналното аудио е по-добра, но функционалност нулева smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.