Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Kлиматика....


yohi

Recommended Posts

Поиграх си малко с един термометър и:

Я да ви попитам дали е нормално така

10ина минути след пускане на климатика температурата на изходящия въздух през решетката е около 4.0-4.2 градуса.

При по продължително каране (без светофари) ми падна до 1.8 градуса, а когато влезнах в задръстване се качи на 6.2.

Та нормално ли е да има такива промени. При движение си го обяснявам с по високите обороти на двигателя следователно и на компресора на климатика от там по ниската температура и обратното. Не знам дали са ми верни разсъжденията и дали е нормално да се държи така.

какво мислите вие?

Става дума за обикновен климатик на фабия 1.2 /64кс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети това:

 

http://volkswagen.msk.ru/vw_doc2/fabia_eng.pdf

 

Доста по-интелигентна е системата от това което на пръв поглед се очаква от обикновен климатик. Системата е с каскадно регулиране на температурата в купето, и със врътката се коригира заданието в истински градуси. С колко ще духа зависи от електронния модул и условията на натоварване на двигатела, външна температура, обороти на вентилатор и т.н.

 

След като се запознах със системата и почнах да карам колата със задание от 22°С, а не на минимум 18°С, ми падна и разхода на гориво и числа от 5,0-5-2 станаха нормално срещани с климатик на дълъг път без магистрално естествено, като преди това под 6.0 да слезе ми беше рядкост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това твойто не е климатик, ами хладилник. Каква беше външната температура? Аз мисля ,че е нормално и е заради това което ти си мислиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Данная страница/ссылка недоступна или перемещена.

 

То това твойто не е климатик, ами хладилник. Каква беше външната температура? Аз мисля ,че е нормално и е заради това което ти си мислиш.

 

32 градуса показваше колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка си е там и е правилен, а когато браузера не иска да те прати автоматично на правилното място, тогава се копира текста на линка и поставя ръчно... :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.