Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с антифриза?


Shamov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Карам Октавия І 1.9 ТДИ, 90 к.с. двигател ALH вече 60 х.км. Още от самото начало ми направи впечатлени, че след като загрее колата антифриза в разширителния съд се запенва и по стените му се образува налеп от финна маса, нещо като финни стърготини. Два пъти до сега съм сменял антифриза, но нищо не се променя. Забелязах, че ако не карам колата 2-3 дни нивото на антифриза в разширителния съд пада под минимума, това нормално ли е според Вас и какво бих могъл да предприема за да реша проблемите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама като работи нивото отива ли си на нивото?на цвят какъв е?

Да след като загрее нивото е в границите, антифриза си е бистър с G12 съм, но нямам обяснение за запенването и финните частици по стените на разширителния съд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг налива ли течности в тая кола? Защото имаше случаи тук на наливане на течност на чистачките във антифриза. И пенене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг налива ли течности в тая кола? Защото имаше случаи тук на наливане на течност на чистачките във антифриза. И пенене.

Не колата си я карам и обслужвам само аз. На месец минавам около 2500 км и нямам други проблеми, ако това може да се счита за проблем. Започвам да мисля за промиване на цялата система, освен с вода да я покарам 2-3 дни някаква друга идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах приятел с лада самара правеше същото.Като спре и водата сякаш отива в целия мотор и бачока е празен.Запа ли ли всичко е ок.То вярно Шкода не е лада ама ако не ти прави въртели да загрява не го закачай.Според мен де. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.