Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ще си купувам Superb 1 , моля за малко инфо!


neich

Recommended Posts

Здравейте на всички ,След като си продадох Октавията (Laurin&Klement) , твърдо съм решил да си взема Superb 1 от Германия. Ако не ми мине котка път , това ще стане към края на месец януари. Правя това питане още сега , защото увеличих цигарите два пъти , сън не ми хваща и още куп такива симптоми в следствие на "големия мерак". Повечето от Вас знаят за какво говоря ;) ! С нетърпение искам да си изясня някои неща относно двигателите на Superb-a (1). Първоначално обмислях варианта да драсна едно л.с. на "Бегачката". От прочетените теми тук и форумите на VW и Audi мисля , че това е единствения човек (майстор) , който може да ми обясни всичко. В раздела за Superb има изписани едва 4стр. в , които не намерих конкретен отговор (има само 2 теми) та за това реших да пусна тема , виждаща се от всички. Знам , че въпроса ми ще прозвучи банален но повярвайте никъде по форумите на Audi и VW не е обяснен проблема подобаващо. Натъквам се на хора , които само са чували и чели. Ще е престъпление ако предприема покупка без да съм чул и прочел вашите мнения , особено на ползващия се с уважения от Вас и мен колега от Варна (Бегачката). Нямам кола иначе ще отида и до Варна заради него!

Когато купувах Октавията задължително исках да е Laurin&Klement и да не е комби! За нещастие седана , за който отидох не ми хареса , следващите 2бр. се продадоха през тези 2 - 3 дни. От нямане на къде взех комбито. През близо 4-те години вярна служба така и не можах да му свикна. Не ми харесваше и това си е. Не знам защо , но такъв съм си. За това този път няма да прибързвам и искам да си взема нещо , което ми е 100% на сърце (не 95%). Тук вече почва моята дилема , за да е разреша ще ми трябват Вашите компетентни мнения.

Желанието ми е Superb-a да е черен , с кожен салон по възможност светъл (бял , бежов ,...) , да има глезотийките за модела , като например памет на шофьорската седалка , мулти функционален волан , таблото с големия дисплей (maxi dot) , 6 ръчни скорости , навигация и т.н. Всичко звучи прекрасно и свършва с това , че на 95% от Superb-ите с тези екстри е монтиран наречения в други форуми двигател "Душегуб". Ако всичко изписано във форумите на VW и Audi е вярно за този душегуб 2.5TDi , то със сигурност няма да си сбъдна на 100% мечтата.

Предполагам вече разбирате , защо не ме хваща сън? Толкова ли е чуплив този мотор?

Конкретното ми питане е:

С какво се различават 150к.с. на Ауди от 155к.с. на Superb-a? Какво по - точно е изчистено във версията 155кс. спрямо проблемния 150кс.? Същото питане е и за 163кс. Искам да помоля някой да обясни ,когато разполага с необходимото време , по конкретно и точно какви са разликите.

До тук разбрах , че уж двигателите биле абсолютно еднакви и в същото време различни. Сменен бил само софтуера. Ясно е , че със смяната на софтуера не се избягва хабенето на разпределителните валове или пък изпадането на кобилици и др. Проблема с помпи и валове изчистен ли е във версията 155кс на Шкода?

Подочух , че нямали и основни лагери на коляновия вал , скапе ли се - сменя се блок. При евентуално износване не можело да се преправи с черупки от друг мотор , просто защото нямало с такъв размер. Това звучи също толкова стресиращо , колкото проблема с валовете. Така ли е наистина?

За последно ще попитам и какъв е ресурса горе долу като пробег на този двигател преди да се почнат "филмите" - 200 000км - 300 000км - 400 000км ........? Ясно ми е , че това зависи основно от поддръжката , но все пак при един относително добре поддържан мотор.....

Смятам , че ме разбрахте правилно какво ме интересува , ако някой има информация нека е сподели. Ето на , пак мина 00:00 ч. , утре на работата ще гледам отново като "оксиженист". smile048

Лека нощ на всички които са все още будни , ще очаквам през следващите дни и Вашите мнения. Ако се откажа от варианта 2.5TDi не искам да съжалявам след това , че не съм го взел , иначе резервни варианти са 1.9TDI и 1.8T , но за тях работата ми е ясна , второто го карах 4г. и останах доволен.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, не съм капацитет, за да ти отговоря на техническите въпроси, но братовчед ми имаше А4 2,5 TDI 5 степенен автоматик. Купи го на около 90 000 км и го продаде на около 230-250 000 км.

И него го бяха наплашили само как тази кола няма да излезе от сервиза, но той си го кара 5 години обслужваше си го редовно и нямаше никакви проблеми. Сега може и късмет да е имал.

 

Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за дизеловия не мога да дам мнение, но имаш още един не лош вариант за двигател, дето го слагат само в супърб ... 2,8 бензинов с 190 кончета ;) . Карал съм такова добиче и трябва да ти кажа, че е невероятно удоволствие. Звука му е невероятен. Желая ти успех в начинанието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, не съм капацитет, за да ти отговоря на техническите въпроси, но братовчед ми имаше А4 2,5 TDI 5 степенен автоматик. Купи го на около 90 000 км и го продаде на около 230-250 000 км.

И него го бяха наплашили само как тази кола няма да излезе от сервиза, но той си го кара 5 години обслужваше си го редовно и нямаше никакви проблеми. Сега може и късмет да е имал.

 

Успех с покупката!

 

Моето мнение е същото , че е капризен мотор и си иска добра поддръжка. Това означава , че трябва да имаш късмет - да попаднеш на кола с читав предишен собственик.

Прави ми впечатление и това - http://www.ebay.de/itm/Nockenwelle-Nockenwellen-Satz-Audi-A4-A6-A8-2-5-TDI-V6-CK-19013H-/120961495419?pt=DE_Autoteile&fits=Model%3ASuperb&hash=item1c29ddf17b

Продал е 97бр. за два месеца. Продажбите са му почти през ден. От какво са направени тези валове - пластмаса ли ? Като са правели немците подобрения във версията 155кс и 163кс. спрямо 150кс , не са ли сменили материала?

 

но имаш още един не лош вариант за двигател, дето го слагат само в супърб ... 2,8 бензинов с 190 кончета ;)

Варианта не е лош но това 15/100 градско......

В краен случай ще взема едно 1.9 TDi и ще си го украса с друго табло и някоя мултимедия от ebay. В такъв случай скъпо ли излиза поставянето на филтър за да покрива нормата Евро4?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по-лесно е да си земеш 1.9 със всички екстри,просто трябва малко търсене:

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/sk ... =Limousine

 

П.С.Страшна кола е това с Пасата са една кола ама онова на малкият пръст не може да му стъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по-лесно е да си земеш 1.9 със всички екстри,просто трябва малко търсене:

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/sk ... =Limousine

 

П.С.Страшна кола е това с Пасата са една кола ама онова на малкият пръст не може да му стъпи.

 

Нещо такова ще е но не автомат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късмет имаш,че прочетох дългия ти пост ;)

Доста глупости са изписани явно по другите форуми.

Най важното за теб е да познаеш мотора от новите ли е или не.Най лесно като за теб ще е да го познаеш за клапата за гасене-на едните е вакумна,на другите ел.

Не се плаши,ако се поддържа добре няма да имаш проблеми.Хубав и здрав мотор си е.Минусите са главно ,че не върви за това което гори :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Колега, за дизеловия не мога да дам мнение, но имаш още един не лош вариант за двигател, дето го слагат само в супърб ... 2,8 бензинов с 190 кончета ;) . Карал съм такова добиче и трябва да ти кажа, че е невероятно удоволствие. Звука му е невероятен. Желая ти успех в начинанието

 

Здравей колега!

Да си жив и здрав. Желая Ви много късмет и успехи! Благодаря Ви , че ме накарахте да се замисля за 2.8 V6. Взех точно това! Убедих се , че е "голямо добиче"

Наистина нищо общо с Октавията , макар и да ми беше 1.8Т. При нея разбирах защо данъка ми е 240лв след 2500 об./мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито и с кеф да си я караш!

Ръчка или автомат?

 

Благодаря!

Ръчка е , кожа , нави (MDF) , ....... само темпомата липсва.

Карам е 4-ти ден в Пловдив. Иначе от Бремен до Пловдив не знаех къде се намирам. В круизен кораб ли , ........ :D

Събота или неделя като не съм на работа ще кача някоя снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха честито! Да си я търкаляш със здраве! .... И да не вземеш да сложиш знаменце на Локото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха честито! Да си я търкаляш със здраве! .... И да не вземеш да сложиш знаменце на Локото...

 

smile091 , Че то аз си взех знаменцето в багажа и още в Бремен го закачих. Все пак е ароматизатор , не е от онези като за Москвич. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте отново.

 

С радост открих "топлата вода" - имам си темпомат. Търсих ботоните на лоста за мигачите , както ми беше на Октавиа-та , а те биле на волана :oops: Сега обаче имам няколко въпроса към вас. Почти две седмици се опитвам да се справя сам , но нещо някъде бъркам.

1. Искам като заключвам колата с дистанционното да се вдигат автоматично стъклата. Комфорт модула е 1C0 959 799 B. Опитах с Чешка програма Motordiag Komfort Manager. Стана работата но прозорците се вдигат/свалят докато държа съответния бутон от ДУ натиснат. Възможно ли е и как да стане същото но без да е необходимо през цялото време да държа бутона? Опитах и от този линк http://www.audizine.com/forum/showthread.php/306018-B6-B7-S4-DIY-VAG-COM-Modification-Walk-Through , но на 62 канал не ми излиза нищо.

2. Смешно или не , но не мога да разбера как се запаметяват позициите на шофьорската седалка. Нека някой да ме светне .....ако може? Вярно ли е , че заедно с позицията на седалката , се запаметяват и настройките на страничните огледала?

3. Колата е с PDC отзад. Е , не знам как работи! smile049 Приближавам се на няколко "милиметра" от препятствие но нито нещо светка , мига , пищи ........... никаква реакция. Викам си , аз от къде съм сигурен , че изобщо има парктроник? Помислих даже , че датчиците на задната броня са "бутафория". Днес бойната ми задача беше да разбера точно това - ами там са си , напълно истински. Видях ги с очите си , пипах ги ........ На Vag Com - а грешки няма. В книжката дори в съдържанието и не пише нищо по този въпрос.

 

Ще съм Благодарен ако някой помогне с идеи и съвети.

По повод т.1 , прикачвам и тези снимки:

post-3938-138453447054_thumb.jpg

post-3938-138453447055_thumb.jpg

post-3938-138453447057_thumb.jpg

post-3938-138453447059_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за покупката.

Аз съм с Superb 2 и не знам дали ще помогна много, но за паметта на седалката - първо натискаш Set и после номера на които искаш да се запамети. При натискане на Set се чува звуков сигнал, но няма индикация на дисплея, нито на навигацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за покупката.

Аз съм с Superb 2 и не знам дали ще помогна много, но за паметта на седалката - първо натискаш Set и после номера на които искаш да се запамети. При натискане на Set се чува звуков сигнал, но няма индикация на дисплея, нито на навигацията.

 

След малко ще отида да пробвам.Благодаря!

 

по точка 1 нямаш шанс

 

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо натискаш Set и после номера на които искаш да се запамети. При натискане на Set се чува звуков сигнал, но няма индикация на дисплея,

Благодаря! Точно така е. Поиграх си малко , всичко е 6.

С прозорците се примерих , но парктроника си остава загадка за мен. 4-те датчика са си на мястото , окабелени са. Не знам обаче къде се намира модула , че да го проверя. Ще изчакам някой от вас да помогне по въпроса , пък след това ще тръгвам по кабелите.......... все ще го стигна въпросния модул. Пък и аз все още не знам повреда ли да търся или просто от някъде с включва/активирва , .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм експерт, но имам съсед на които му слагахме китайски парт роник, от ефтините. Не сработи в началото и се оказа, че "датчика" на скоростният лост на задната му скорост не работи и дефакто и задната му светлина не е работила, а самият китайски парктроник се задейства от него. Може да е нещо елементарно ... успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.