Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неочакван проблем - стопен предпазител при акумулатора


obretenov

Recommended Posts

Качам се днес няма ток викам акумолатор вадя го да го заредя и на капака от горе стопено там кадето са кабелите на една шина маистора вика караи си няма проблем няма ама щом загрява надали всичко е наред опитвам се и снимка да кача ще се преборя да се надявам е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е шина а бушони за големите консуматори. Търси проблема да не запали нещо. Ако имаш книжка отваряй и гледай обозначенията горе на пластмасата над така наречената шина и проследи кой номер за кой консуматор е и търси за слаба връзка или проблем че да грее толкова много. И тоз майстор на силови кабели вика няма нищо? Таз дебела пластмаса как се топи от нищо го питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е шина а бушони за големите консуматори. Търси проблема да не запали нещо. Ако имаш книжка отваряй и гледай обозначенията горе на пластмасата над така наречената шина и проследи кой номер за кой консуматор е и търси за слаба връзка или проблем че да грее толкова много. И тоз майстор на силови кабели вика няма нищо? Таз дебела пластмаса как се топи от нищо го питай.

мерси колега даже два кабела са на едно сложени на първа позиция не е на добре така е била ще я карам при някои които им разбира а такива предпазители по моргите ли да търся с целия капак че е наи добре да се смени капака със всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в книжката за експлоатация има кой номер за какъв консуматор е. Ако нямаш книга в раздел литература има. Виж за хлабави връзки на пръв поглед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми изглежда, че точно шината се е разтопила, там където идва черния проводник от плюса на акумулатора. Тези с предпазители и червени проводници ми изглеждат здрави. Виж дали този проводник не е хлабав или кородирал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На телефона снимката ми е малка и щом колегата казва за + от акумулатора може да повдигнеш капака и да провериш от долу гайката където се свързва кабела и шината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надяваме се като си решиш проблема да споделиш какво и как.

Непременно сега търся предпазителите пластинките нагоряла и почти скъсана беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За много години много здраве и все хубави неща и много безавариини километра със шкодилаците и така по темата уж алтернатор ми казаха рофиха струваха уж оправиха но изчезнаха халогените моята седялка не подгрява и огледалата и те и бишоните си греят незнам нещо малко ще да е ама за сега това продалжавам да ходя да си тровя нервите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега интересното е че грее вторият бушон които го дават за купето ще поровя тея дни мн ме съмнява някоя хлабава връзка някаде.Всяка идеа е добре дошла че маистори много ама на големите наща за малките няма никои или не им се рови или даи да сменим наред smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мойта Октавия1 1,9SDI - имаше същия проблем!

Недобре затегнати връзките към тази шина над акумулатора. Сега и да ги затегнеш - направили са нагар и връзката е лоша. Затова грее.

Разхлаби ги една по една и остържи ако има нагар!

Ако няма - напръскай със контактен спрей, но качествен, защото евтинджосите са газ за горене!

При мене това беше и вече не грее!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди при човек занимаващ се с ел по автомобила, а не при майстори на всичко. Избягвай и тия дето поправят динама и стартери, че има много боси от тях на тема жици. На тоя капак има няколко гайки които може да развиеш, почистиш и стегнеш после. Пробвай да проследиш кабела или включва различните консуматори и следи кога ще почне да топли, но много внимателно да не станд беля, че няма гасене тръгне ли. И под ръка едно ключе 10 ако се наложи да махнеш клема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега интересното е че грее вторият бушон които го дават за купето ще поровя тея дни мн ме съмнява някоя хлабава връзка някаде.Всяка идеа е добре дошла че маистори много ама на големите наща за малките няма никои или не им се рови или даи да сменим наред smile175

 

Я мия докарай за ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що пък да е неочакван проблема....кой е очакван тогава? :D

отиди при майстор ,който прави ШИкоди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали пипаш до 4-ри цилиндъра. таз поже да е петак :) все пак бачкаме всичко.
Здравеите нямам възможност сега от към време не стига иначе за мен ще е удоволствие да се запознаем лично но това не значи че няма да се запознаем има хора с които имаш ли скодилак трябва да са ти го пипнали за да знаеш че кола имаш те си знаят а и повечето знаят за кого говоря smile159 s_flag smile126
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали пипаш до 4-ри цилиндъра. таз поже да е петак :) все пак бачкаме всичко.
Здравеите нямам възможност сега от към време не стига иначе за мен ще е удоволствие да се запознаем лично но това не значи че няма да се запознаем има хора с които имаш ли скодилак трябва да са ти го пипнали за да знаеш че кола имаш те си знаят а и повечето знаят за кого говоря smile159 s_flag smile126

 

Принципно не пипам коли от форума/да няма приказки после-принцип/, но ми стана интересно как са се осрали.

 

Вярвам мода да чете и да го ЕБА да ме изкара в неделя/СЛЕД НОЩНА КРЪЧМА И ДРИФТ/ да бачкам и ЧАКАМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качам се днес няма ток викам акумолатор вадя го да го заредя и на капака от горе стопено там кадето са кабелите на една шина маистора вика караи си няма проблем няма ама щом загрява надали всичко е наред опитвам се и снимка да кача ще се преборя да се надявам е

 

 

 

Леле, колега, потресен съм от този правопис!

Ти знаеш ли, че съществуват точка и запетая в нашата граматика?

Горното ти словоизлияние е напълно в стил "Димитър Пенев - Стратега"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качам се днес няма ток викам акумолатор вадя го да го заредя и на капака от горе стопено там кадето са кабелите на една шина маистора вика караи си няма проблем няма ама щом загрява надали всичко е наред опитвам се и снимка да кача ще се преборя да се надявам е

 

 

 

Леле, колега, потресен съм от този правопис!

Ти знаеш ли, че съществуват точка и запетая в нашата граматика?

Горното ти словоизлияние е напълно в стил "Димитър Пенев - Стратега"!

Колега тук се уча тепърва да пиша на родния език.Нямам го навика,моя грешка.Ако е мн голям проблем,ще се въздържам да пиша тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качам се днес няма ток викам акумолатор вадя го да го заредя и на капака от горе стопено там кадето са кабелите на една шина маистора вика караи си няма проблем няма ама щом загрява надали всичко е наред опитвам се и снимка да кача ще се преборя да се надявам е

 

 

 

Леле, колега, потресен съм от този правопис!

Ти знаеш ли, че съществуват точка и запетая в нашата граматика?

Горното ти словоизлияние е напълно в стил "Димитър Пенев - Стратега"!

 

ПОЛЗВАЙ ЗАПЛАЙКИ :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги,маи или не имам решение. А то е-акумолатор 62 ампера, да се надявам да е това всичко друго е проверено.Незнам не съм обърнал внимание, маистора рови мери шери,и ми вика момче тока ти е малко, сменихме от един пасат при него със 74 ампера и ще покарам два три дена да видим.Възможно ли е да е това проблема? smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.