Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Премахване на емблема от 5-та врата ?


mRt

Recommended Posts

Здравейте ,

Имам следното питане ... Някой да знае как са закрепени емблемите с модела на 5-тата врата ? т.е Ако реша да ги махна , само залепени ли са или ще остане дупка ](*,) ?

Реших 1-во да питам ... че да не стане "след дъжд качулка" smile049

post-5751-13845343667_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прокарваш една опъната корда зад емблемата и тя срязва лепенката . После чистиш със шлайфпаста или някъв разтворител. Може и със шпатолка , но има риск .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да е правил подобна процедура с премахването ? т.е. мнение от личен опит ? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е свалена , стои ми жабката. :) Чел съм някъде , че се маха с корда, но аз моята я махнах с тънка шпатула. Просто се внимава да режеш точно зад буквата. Лепенката е доста дебела и няма как да надереш боята, освен ако не искаш де. :D По боята остават следи от лепенката - сваля се с кореселин. Не личи после нищо . За десерт може да се полира с шлайфпаста- примерно #4. А самото отлепване става и с нокти, ако много те е страх. Подхващаш единия край и вдигаш по малко. Ако пък си много страхлив - отиваш при кой да е автобояджия и нямаш грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е свалена , стои ми жабката. :) Чел съм някъде , че се маха с корда, но аз моята я махнах с тънка шпатула. Просто се внимава да режеш точно зад буквата. Лепенката е доста дебела и няма как да надереш боята, освен ако не искаш де. :D По боята остават следи от лепенката - сваля се с кореселин. Не личи после нищо . За десерт може да се полира с шлайфпаста- примерно #4. А самото отлепване става и с нокти, ако много те е страх. Подхващаш единия край и вдигаш по малко. Ако пък си много страхлив - отиваш при кой да е автобояджия и нямаш грижи.

 

Въпрос - Отговор :smt017 Кратко ясно и точно. Благодаря колега.

Предполагам че няма разлика , дали е О1 или 02 smile021 Остава вече да си реша дали да е "с" или "без".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е свалена , стои ми жабката. :) ... аз моята я махнах с тънка шпатула. Просто се внимава да режеш точно зад буквата. Лепенката е доста дебела и няма как да надереш боята, ... :D По боята остават следи от лепенката - сваля се с кореселин. Не личи после нищо ...

:smt017

Аз също съм я свалил. Манипулацията е доста лесна, както е описал Колегата по-горе.

Свалих я с по-тънък и тъп нож. Следи няма, просто бъди по-внимателен при свалянето и не бързай.

Успех, няма от какво да се притесняваш.

 

Весели Празници s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо ги сваляте ако не е тайна?

 

Лично на мен ми харесва повече да няма нищо , изчистено ,чисто визуално smile049

P.S. А това "TOUR" направо си ме дразни smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме дразни и ще я разкарам.

 

А тия отстрани на предните калници и те ли са така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече нямам и ми харесва без надписа и табелката. При мен стана малко неочаквано - през лятото на една мивка успяха да ми свалят и загубят буквата I и остана OCTAV A. Като видях се ядосах и се върнах на мивката. Търси, търсих но резултат никакъв - явно е заминала буквата в някоя от канавките. После свалих и останалите. А табелката с 1.9 TDI ми падна още миналата година и си я прибрах и нея. Предполагам, че е имало някакви бояджийски работи по задния капак преди аз да я купя Шкодата и буквите и табелката са махани и лепени наново (седяха малко поразместени и с по-големи разстояния от другите надписи, които съм виждал). Поради тази причина останалите букви успях да ги махна с нокът. :) Лошото е че остават очертанията от лепилото и трябва с нещо да се почистят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако от завода излизаха без надпис щяхте да отидете, да си го купите и да си сложите. Мое мнение. Нещо подобно се случва и с балконите на панелните жилища, 100% убеден съм, че ако въпросните апартаменти бяха построени без балкони всички щяха да се чудят как да си направят. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако от завода излизаха без надпис щяхте да отидете, да си го купите и да си сложите. Мое мнение. Нещо подобно се случва и с балконите на панелните жилища, 100% убеден съм, че ако въпросните апартаменти бяха построени без балкони всички щяха да се чудят как да си направят. smile091

За едно си прав де - твое мнение е smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е така. Обичаме да се ъпдейтваме, да се различаваме от "заводското' ... :) +

Ааа, и още нещо...ако завода беше направил колата пИрфек'на - нямаше да бараме нищо !!! :D ..., ама не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако от завода излизаха без надпис щяхте да отидете, да си го купите и да си сложите. Мое мнение. Нещо подобно се случва и с балконите на панелните жилища, 100% убеден съм, че ако въпросните апартаменти бяха построени без балкони всички щяха да се чудят как да си направят. smile091

което е така....така си е... :smt017

На мен пък ми паднаха 2 букви тази година(след като ми боядисваха задната врата явно след това не са ги залепили като хората).

Едната я намерих,но другата-не.Смятам да си намеря и нея от някъде и да си ги залепя(освен ако в тези тежки зимни условия не загубя всичките smile049 ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип без надписи се води екстра и се доплаща.... не знам дали е така при шкода, но го има за други марки коли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Означенията се свалят с пистолет за горещ въздух и с препарат се свалят остатъците от лепенката. При Шкода опцията без означение на двигателя е без доплащане. Придполагам и означението на модела го свалят по желане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без доплащане е даже и за БМВ, но това става само и единствено когато поръчваш нова кола за изработка, за налична и второупотребна - с шпаклата или сешоара. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залепени са, няма да останеш с дупки ;) Ама може да отлепиш и боя.

ПС Питах вуйчо ми, той каза че ги маха с корда :) няма как да се надере толкова лесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , Благодаря за мненията smile159 , получих отново точен отговор :smt017

Остава само да намеря време между свинското и винското и за Окито smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажеш дали е станало. Мен единственото което ме притеснява, е дали цвета на боята ще се е запазил същия, да не се окаже, че от слънцето, надписа пак си седи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.