Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Rapid - проблем на газ (май)


KaloyanBeshev

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

 

Онзи ден ми дойде Шкодата с фабрична газова уредба BRC. Първо - колата е невероятна, просто прекрасна. Второ - въпреки първоначалното ми мнение на лице е фактът, че даде грешка - като превключих и покарах на газ (колата е вече на 235 километра... не хиляди) ни светна тази лампичка на таблото: Exhaust inspection system - Check-engine.jpg

 

Естествено, много ме е яд, но колата работи перфектно (доколкото четох из други форуми, лампичката е само информативна и изобщо не е опасно, просто е отчело грешни стойности, защото са забравили да донастроят АГУ-то). Казаха ми да я закарам в София (ще е след празниците).

 

Та, въпросът ми е: Да се притеснявам ли и на някого случвало ли му се е подобно нещо и лесно ли ще я оправят :) ?

 

Поздрави на всички и весели празници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито за колата.

 

Второ - тази индикация е за проблем с двигателя. Много неща могат да са, но най-вероятно проблема е от газта и некоректните данни от ламбдата (на газ реглажа не е добър). Тичай в ЕТ - колата е в гаранция и най-добре да си я гледат там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито за колата.

 

Второ - тази индикация е за проблем с двигателя. Много неща могат да са, но най-вероятно проблема е от газта и некоректните данни от ламбдата (на газ реглажа не е добър). Тичай в ЕТ - колата е в гаранция и най-добре да си я гледат там.

 

Много благодаря, след празниците ще отида до тях, дано се оправи сравнително бързо :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Всичко е оправено в сервиза на ЕТ в София. Много съм доволен. Оказа се, че сместа е бедна. Регулираха я и всичко заспа. Малко сякаш дълго време отне (вкараха я в 11:30, а уж трябваше да бъда там в 9:00-9:30, но това не е никакъв проблем), но колата сега е приказка за каране :) .

 

Исках подлакътник да си купя, но като ми казаха, че ще излезе над 700 лева и и си поръчах китайски, реплика на оригиналния (същия цвят като салона е дори) и ще видим как ще го слагам :) . Гаранцията няма да отпадне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...
Здравейте, колеги.

 

Онзи ден ми дойде Шкодата с фабрична газова уредба BRC. Първо - колата е невероятна, просто прекрасна. Второ - въпреки първоначалното ми мнение на лице е фактът, че даде грешка - като превключих и покарах на газ (колата е вече на 235 километра... не хиляди) ни светна тази лампичка на таблото: Exhaust inspection system - Check-engine.jpg

 

Естествено, много ме е яд, но колата работи перфектно (доколкото четох из други форуми, лампичката е само информативна и изобщо не е опасно, просто е отчело грешни стойности, защото са забравили да донастроят АГУ-то). Казаха ми да я закарам в София (ще е след празниците).

 

Та, въпросът ми е: Да се притеснявам ли и на някого случвало ли му се е подобно нещо и лесно ли ще я оправят :) ?

 

Поздрави на всички и весели празници.

Само като си на газ светва нали. Най вероятно чека ти светва поради бедна смес. Върви да ти я настроят. :smt017

 

П.П Сега видях че си оправил проблема.Много безаварийни километри и си я караш с кеф :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

 

решил съм да взимам Рапид като ще е бензин с газова уредба, можете ли да споделите вашите наблюдения до момента като ускорение как е и разход.

 

В момента са пуснали и 1.2 TSI с 86 конски сили на газ и се замислям и за този двигател.

 

И още едно питане: в гаранцията пише 60 000 километра гаранция за газовата уредба а колата е със 100 000, доли след тези 60 000 километра ще поемат евентуални ремонти по мотора....

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.