Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

USB на радио SWING В ОКТАВИЯ 2 Фейслифт


Recommended Posts

Честита коледа колеги съфорумци.От известно време ме гризе какво представлява тая фабрична джаджа дето слягаш флашка и слушаш музика.има ги на повечето октавий фейслифт.Аз съм с радио суинг ,пекарах си aux и сега ми се иска да си сложа USB.Можели това да стане и какво трябва?Гледах разни адаптери от сорта на Anicarlinc и други.Но ми е интересно какво представлява фабричното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита коледа и от мен. Мога да кажа как изгежда фабричната джаджа. Поръчах си колата с MDI и като резултат имам изход в жабката който изглежда както на прикачената снимка. Разликата от снимката е, че имам кабел за USB(благодарение на колегата ID A) а не за iPod. Когато се закачи флашка през MDI става все едно си пуснал CD, избираш си какво искаш да слушаш от радиото (SWING в моя случай). Не намирам разлика в качеството между MDI и CD, но аз нямам много притенций към звука.

post-11798-138453437488_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли представа дали става за всеки Swing, защото в ЕТ мъдро ми заявиха, че на моята кола нямало как да се монтира, и ме препратиха любезно в Toyaga, където тоягите започваха от 800 лева?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, но това е допълнителен модул, за който при нова кола се доплащаше към 230 лв по памет. Трябва да си търсиш модула, може жабката да е по-различна, защото на нея е закачена МДИ буксата. Виж колко струват частите, поне им вземи номерата на поръчка, със сигурност предлагат втора ръка и в ибей.

Друг вариант е да направиш, като колега, който си пусна AUX и слуша музика през външен плеър. Има тема в сам се справих.

Трети вариант е да търси някакъв емулатор на CD чейнджър. Аз съм с оригинално Фабия Симфони, Цецо75 е с О2 Суинг и дамата сме Blaupunkt USB Bluetooth.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Стрим МП3, не суинг. Нямам идея дали модула на Blaupunkt може да се атачва със Суинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу, Стрийм е и моя. Stream MP3. Добре, че мернах няколко картинки в другата ви тема... Реши ли проблема с показването на таговете или няма как? Накрая ще изрежа всичко освен колоните и ще сложа един Parrot само заради флашката. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата започва от USB и завива към Bluetooth. За да довърша завоя - опитах да намеря Bluetooth през AUX. Идеята ми е, че по този начин ще заобиколя монтажа чрез сваляне на Болерото (тоест ще заобиколя и ходене до ЕТ за тази операция и 60-80-140 лева само за "монтажа на удоволствието" или чао гаранция). Само че не попаднах на нито един резултат от сайт от България. Иначе това изглежда много добро решение. Това също не е лошо, но цената му е доста солена спрямо първи вариант. Знаете ли някъде в България да продават подобни джаджи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Реши ли проблема с показването на таговете или няма как?....

 

Не. И мисля, че няма как. За да показва тагове, трябва да подържа MP3 ченджър и тагове по кабела. А Стрима подържа МП3 само на базовата врътка, като ченджър подържа само стандартно аудио. Поне до тоя "извод" стигнахме с Иво, явно магнета е стар и толкоз си може. На екрана пише глупости, можеш да бъзикаш усилване и да скачаш напред назад по песните. Със стрим - това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, жалко. Решение и за разговори по телефон, и за USB-вход е Parrot MKi9200. Скъпо е, обаче това е положението. Екранчето може да се монтира над оригиналната уредба, виждал съм да ги правят така, и е удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От четеното в интернет и лична комуникация с един пич в octavia-forum.де, който е правил тази интервенция, нещата 1000% стават със Swing от фейслифната октавия. Както вече бе отбелязано се купува отделен модул, който се закача към касетофона, а после една букса се показва само в жабката. Аз съм с О2 преди фейслифта и имам дупка за тази букса в жабката затапена с гумена тапа, което ме навява на мисълта, че ако не всички О2, то задължително фейслифтовите няма да имат нужда от нова жабка. Освен това след това ти трябва и преходник от тази букса в жабката към USB, които биват 3 вида: женско за USB флашка; mini USB за външен 2.5" хард диск; iPod преходник. Всеки преходник си струва кинти, не точно стотинки :(

 

Преди време се запалих да си монтирам и аз такова и питах пичовете от skodateile.цз където предлагат пълен комплект всичко необходимо. Цената бе 300лв без доставката, което не то точно ме отказа, но си дадох сметка, че навигацията през Swing измежду десетки папки не е толкова приятна колкото би била на един по-голям дисплей където се вида повече от един ред. :(

 

Ето линк към комплекта в skodateile:

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=p ... 20a%20Navi

 

Ето и преходниците:

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=p ... 20a%20Navi

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=p ... 20a%20Navi

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=p ... 20a%20Navi

 

(дано линковете работят коректно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.