Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И още едно ново попълнение !!!


Recommended Posts

След дълго и мъчително чакане най-накрая подкарах новата кола -

Skoda Octavia 1.6 TDI CR Edition 20. В петък на 21.12.2012-та се случи това паметно

събитие и се сдобих с това чудо на съвременното автомобилостроене s_flag .

arx1356637181v.JPG

viu1356637498m.JPG

opt1356637537a.JPG

rgh1356637563e.JPG

bwy1356637586o.JPG

 

Попътувахме малко по коледните празници и вече съм навъртял към 700 км(150-на из София).

Доста съм доволен от возия и комфорт и не мога да си събера усмивчицата все още.

:mrgreen:

Даже вече имам и първо питане така да се каже. Колата когато я изгася дава

съощение "Check Deadlock.Owner's manual". Попрочетох по чуждите форуми

защото това което пише в книжката ме обърква. Излиза че когато изгася мотора на колата

ми дава това съобщение за да ме предупреди че при заключване на вратите с дистанционното

се активира "защитен предпазител" което ще рече че ако има в автомобила оставени

хора те няма да могат да си отворят вратата отвътре. Ако при залкючване

обаче натисна 2 пъти бързо бутона за заключване би трябвало да могат да се отварят

вратите отвътре. Това съобщение винаги ли ще ми излиза защото имам чувството

че първите няколко загасвания на колата не излизаше или пък просто не съм го

забелязал тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудна е! Със здраве да си я караш и много да те слуша, колега!

Като понатрупаш някой друг километър - да споделиш как е двигателя на това купе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Колата е страхотна. Честито и безаварийно да и врътнеш стотици хиляди километри \:D/ .Относно въпроса ти аз не мога да помогна съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, колега!

 

Със здраве да си я караш!

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, със здраве да си я караш и безаварийно! Аз също получавам това досадно съобщение. Потърсих из форумите какво е предназначението му и се оказа, че то трябва да информира шофьора, че при еднократно натискане на бутона за заключване на дистанционното, вратите ще се заключат. Няма да могат да се отворят отвън, но и отвътре. Така, ако някой бъде оставен в колата няма да може да излезе, а в зависимост от времето това може да се окаже опасно. Съобщението се показва когато има "SAFE-safety lock" активирано, което не знам какво е и как може да се деактивира. Не успях да намеря как може да бъде премахнато това информационно съобщение. Би било много по-добре след изключване на двигателя да показва какво разстояние е преминато, с каква скорост, за колко време и с какъв разход, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка , много безаварийни километри и да ти служи вярно smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, със здраве да си я караш и безаварийно! Аз също получавам това досадно съобщение. Потърсих из форумите какво е предназначението му и се оказа, че то трябва да информира шофьора, че при еднократно натискане на бутона за заключване на дистанционното, вратите ще се заключат. Няма да могат да се отворят отвън, но и отвътре. Така, ако някой бъде оставен в колата няма да може да излезе, а в зависимост от времето това може да се окаже опасно. Съобщението се показва когато има "SAFE-safety lock" активирано, което не знам какво е и как може да се деактивира. Не успях да намеря как може да бъде премахнато това информационно съобщение. Би било много по-добре след изключване на двигателя да показва какво разстояние е преминато, с каква скорост, за колко време и с какъв разход, но...

 

Да и аз това разбрах за съобщението но го четох по други форуми. В книжката както е обяснено

първоначално ме обърка и не го схванах. После го четох отново и отново и горе долу и в книжката

това са обяснили. Иначе по английски форуми намерих мнения че винаги си им е излизало това съобщение

и не са успяли да го премахнат, свикнали били с него шофьорите.

 

Чудна е! Със здраве да си я караш и много да те слуша, колега!

Като понатрупаш някой друг километър - да споделиш как е двигателя на това купе!

 

Да ще пиша и в бъдеще как се представя колата защото май 1.6 TDI не са много разпространени

във форума освен няколко DSG-та, но аз като избрах колата вече не можеше да се правят индивидуални

поръчки и взех това което очакваха да им докарат вече произведено. Като цяло си покарвам доста градско

в София и не съм от агресивните шофьори за това избрах 1.6 а не 2-ката пък и си имаше разлика в цената,

съответно реших да взема повече екстри с/у по-голям двигател.

 

 

Благодаря на всички за пожеланията.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, със здраве да си я караш и безаварийно! Аз също получавам това досадно съобщение. Потърсих из форумите какво е предназначението му и се оказа, че то трябва да информира шофьора, че при еднократно натискане на бутона за заключване на дистанционното, вратите ще се заключат. Няма да могат да се отворят отвън, но и отвътре. Така, ако някой бъде оставен в колата няма да може да излезе, а в зависимост от времето това може да се окаже опасно. Съобщението се показва когато има "SAFE-safety lock" активирано, което не знам какво е и как може да се деактивира. Не успях да намеря как може да бъде премахнато това информационно съобщение. Би било много по-добре след изключване на двигателя да показва какво разстояние е преминато, с каква скорост, за колко време и с какъв разход, но...

 

Да и аз това разбрах за съобщението но го четох по други форуми. В книжката както е обяснено

първоначално ме обърка и не го схванах. После го четох отново и отново и горе долу и в книжката

това са обяснили. Иначе по английски форуми намерих мнения че винаги си им е излизало това съобщение

и не са успяли да го премахнат, свикнали били с него шофьорите.

 

 

Чектито колега и само да те радва колата smile159

Мога да ти кажа, че след две седмици няма да го виждаш този надпис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудна е! Със здраве да си я караш и много да те слуша, колега!

Като понатрупаш някой друг километър - да споделиш как е двигателя на това купе!

 

Да ще пиша и в бъдеще как се представя колата защото май 1.6 TDI не са много разпространени

във форума освен няколко DSG-та, но аз като избрах колата вече не можеше да се правят индивидуални

поръчки и взех това което очакваха да им докарат вече произведено. Като цяло си покарвам доста градско

в София и не съм от агресивните шофьори за това избрах 1.6 а не 2-ката пък и си имаше разлика в цената,

съответно реших да взема повече екстри с/у по-голям двигател.

 

 

Благодаря на всички за пожеланията.

smile027

 

Честито и от мен, колега, страхотна красавица е! Много безаварийни километри да й навъртиш. Не сме само DSG-та с този двигател, аз и колегата zvi с Roomster сме ръчки например. Но понеже наистина не сме много във форума с 1.6 TDI (все още), и на мен ще ми е интересно да споделиш впечатления как се държи този двигател на това купе. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита колега!

И много без аварийни smile159

 

....Колата когато я изгася дава

съощение "Check Deadlock.Owner's manual". Попрочетох по чуждите форуми

защото това което пише в книжката ме обърква. Излиза че когато изгася мотора на колата

ми дава това съобщение за да ме предупреди че при заключване на вратите с дистанционното

се активира "защитен предпазител" което ще рече че ако има в автомобила оставени

хора те няма да могат да си отворят вратата отвътре. Ако при залкючване

обаче натисна 2 пъти бързо бутона за заключване би трябвало да могат да се отварят

вратите отвътре. Това съобщение винаги ли ще ми излиза защото имам чувството

че първите няколко загасвания на колата не излизаше или пък просто не съм го

забелязал тогава.

 

В началото не си обърнал внимание.

Иначе това е изисквание на ЕС и ще ти излиза винаги, така е и при мен, но при мен в книжката не пишеше нищо по въпроса, а от ЕТ казаха " това е защото е евро 5 smile150 ".

Предполагам, че ако много те дразни може да се спре през VCDS (VAG COM).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а от ЕТ казаха " това е защото е евро 5 ".

 

Тествано !!!

Днес жената заключи вратата отвън с едно натискане на бутона за заключване и отвътре

не може да се отвори вратата. След това заключи с 2 бързи натискания и при първото дърпане

на ръчката на вратата отвътре самата врата се отключи а при второто дърпане вратата

се отвори. Съобщението не ме притеснява че излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.