Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

съобщение "Oil pressure, Engine speed max 4000 rpm" ????


lazar_dobrev_law

Recommended Posts

Колеги, точно преди Коледа докато паркирах в едни от столичните МОЛове след трикратно звуково индикиране (като това, което се чува, когато температурата падне под 4 градуса) ми се появи следното съобщение на макси дота - "Oil pressure, Engine speed max 4000 rpm".

След като рестартирах двигателя съобщението беше изчезнало, но все пак закарах колата в Еуратек - гаранционна е, а и се касае за смазването на двигателя. Два дена я гледаха и казаха, че не откриват нищо - сигурно било грешка. Някои имал ли е подобно съобщение?!

И още един въпрос - на празен ход се опитах да фурсирам двигателя - оборотите не се вдигат над 3900-4000. Това нормално ли е, защото никога досега не бях експериментирал да фурсирам колата на празен ход?

Благодаря предварително за мненията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти казва, че има някакъв проблем с маслото - ако не ти е в границите на щеката, значи трябва да се долее, ако пък е в границите - значи някой сензор. На празни обороти можеш да я вдигнеш до максимума - няма проблем. В случая компютъра ти ги ограничава до 4 000, защото нещо налягането на маслото не го кефи.

 

Ето тук са описали всичко:

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=13173

 

Общо взето може да е от кабел, който не е закачен хубаво, да ти е проблемен "бордовия компютър" или така нареченото ECU (Electronic Control Unit), и други...

 

Поздрави

 

ПП: Още една тема: http://www.briskoda.net/forums/topic/21 ... -pressure/

Явно си е някакъв сериен проблем... Но трябва да се оправи - вероятно не е добре да се кара колата така.

Някой в ЕТ въобще правил ли е диагностика на колата? Казали ли са ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал каквото и да е съобщение за проблем с маслото, но и при мен оборотите на празен ход са сякаш фиксирани до 4000 - забелязах го случайно скоро. Не виждам логика ако ограничението е поради проблем да е само при празен ход. В движение няма ограничение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес един колега спомена, че и на неговото бмв 320д 2001 г. е същата работа. Максимално 4000 на място.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за мненията. Явно оборотите на празен ход наистина са ограничени фабрично. В движение нямам проблеми. Колата стоя два дена в Еуратек - казаха, че са мерили налягане, правили са диагностика, както и проверка на ел системите и не открили нищо. Ще я карам и ако светне отново, пак им я вкарвам, а ще пусна и запитване до централата по мейл..... smile092....все пак е още в гаранция. Сега съм си документирал посещението в сервиза (за какво съм я вкарвал и какво са открили.....нищо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Явно оборотите на празен ход наистина са ограничени фабрично. В движение нямам проблеми. ....

 

При мене са ограничени на 3000 само когато съм натиснал спирачката, или когато е много горещо и има опастност от прегряване на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1,9 ТДИ ПД пък оборотите не са ограничени на място. Могат да влизат и в червения сектор.

 

Пробвай с натисната спирачка ...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1,9 ТДИ ПД пък оборотите не са ограничени на място. Могат да влизат и в червения сектор.

 

Пробвай с натисната спирачка ...........

 

Аз пробвах - няма разлика - не ми е ограничена на обороти никога :) Дори в движение с леко натисната спирачка, колкото да сработи стоп машинката - пак не са ограничени - минава си 5000 оборота и така...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз пробвах - няма разлика - не ми е ограничена на обороти никога :) Дори в движение с леко натисната спирачка, колкото да сработи стоп машинката - пак не са ограничени - минава си 5000 оборота и така...

 

Поздрави

 

Аз се позаиграх и установих, че моята е ограничена на 2500, но ако си натиснал съединител или колата се движи достатъчно бързо та борд компютъра да показва разхода в л/100км ограничението пада, а не е свързано със спирачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място и Супърба е ограничен на 2500 оборота. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.