Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

обръщане на пасажерска седалка


dilyan

Recommended Posts

Привет и честита ви нова година :)

 

Върти ми се една еретична идея да обърна предната пасажерска седалка на Фабия 2 на обратно.

 

Причината е тривиална: с 2 детски столчета отзад няма място за жена ми, а бебето иска надзор внимание. Та ако обърна предната седалка да гледа назад, ще сложа коша на бебето, и без това до 1 год. се возят наобратно, и ще има място за всички.

 

Въпроса е, колко преправяне ще е нужно ако някой има познания по темата, и дали изобщо конструктивно е възможно? До колкото гледах трябва да сваля болтовете на релсите, и да ги завъртя така?

 

Някой с опит да даде акъл :)

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще стане. Дупките по размери ще си паснат, но до предните болтове има едни чопове на релсите за които трябва да дупчиш или да ги изрежиш защото до колкото се сещам отзад нямаше дупки за тях. Нямам идея как ще се оправиш с колана защото него трябва да го слагаш. По късно ще погледна схемата на седалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш наистина, но ако имаш странична възглавница в облегалката...?

:smt017 А такава би трябвало да има. Другото, което се замислям е доколко е възможно това и дали няма много да му се "радват" униформените на колегата? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кое да му се радват? Има седалка на място където трябва да има такава. Въпроса е как ще оправи колана за да го поставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, има странична въздушна възглавница, но тя е тип "странично перде" и не би трябвало да покрие детския кош, или да го обърне.

 

За колан - мисля да сложа допълнителен тип "самолетен" :), за през кръста само. Никъде не е казано в закона за движение по пътищата какви да са предпазните колани; важното е да се закрепи детския кош; а и някой бусове имат такива колани (само през кръста).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам това с въздушната възглавница как изобщо си го представяш...

 

За кое да му се радват? Има седалка на място където трябва да има такава. Въпроса е как ще оправи колана за да го поставя.

 

Все си мисля, че подобна интервенция се води промяна в конструкцията. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не включваш буксата и няма въздушна възглавница. :)

...и ти светва чека :D . Би трябвало да се сложи някое съпротивление за да не дава грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.