Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Замяна на обикновенно АГУ с инжекционно такова


vojdazlatitu

Recommended Posts

Замяна на обикновенно АГУ с инжекционно такова.Колата е Октавия 1.6 75кс. 98г. двигател AEE.Та въпроса ми е,гръмна газовото преди 2 дена и ми изби през колекторите.Ще ги сменя,но си мисля да мина на газов инжекцион.Тъй като повечето неща вече са сложени-бутилка,тръби,изпарител и т.н. - си мисля че самото поставяне няма да е особено сложно и съответно не толкова скъпо.Мисля си,ако се побера до 400-500лв. да мина на инжекция.Дали ще се побера в тази сума?Намирам се във Варна,ако има някакво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има ГИ за по 700 лв всичко. Мисля,че трябва да си под опоменатата цифра. Много зависи и на какво искаш да заложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Колега, има ГИ за по 700 лв всичко. Мисля,че трябва да си под опоменатата цифра. Много зависи и на какво искаш да заложиш.

 

Колега,сложи ли вече Газовия Инжекцион?Ако-да,похвали се как е сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпарителя за ГИ е различен - твоя не става 100%. Ще ползваш пълначката, сондата и бутилката, тръбите, може би газовия клапан, бензиновия можеш да го свалиш, ако има. Трябват ти газов компютър, рейка, дюзи, изпарител за ГИ...но не е лоша идеята, винаги бих подкрепил с две ръце. Съвета ми е да отидеш при някой реномиран газаджия и да го питаш какво ще ти предложи. От моя опит българските ГИ също стават, няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Сложих си газовия инжекцион.Запазих само бутилка,пълначка,клапан и тръбите.Заради това ми излезе само 500лв.Иначе цената беше 600лв.Във Варна не можах да намеря по-евтино газово.Сложих турско с гаранция и т.н.Пича ги е слагал на 70-80 автомобила и без грешка.Засега съм доволен,само дето не мога да сваля разхода.Минавам по 100-120км. на ден само градско и под 12 не мога да я сваля,даже реалният ми разход е около 13,5.Някой може да каже,че е нормално,но аз не смятам така.Колата по цял ден е загряла и го няма това палене на студен мотор,просто толкова често я паля,че просто не изстива.Тръгнах да търся проблеми по колата и открих множество такива,които пряко контрастират върху разхода.Ще ги изброя :

1. Кабели - бяха си заминали тотално

2. Свещи - за всеки случай,старите си бяха добре

3. Множество ходения до газаджията за настройки

4. Смукателен колектор - беше с пукнатина и смучеше въздух

5. Кутията на въздушния филтър - сцепена и смучеше въздух

6. Ламда сонда - изобщо не работеше.

 

След всичко това успях да смъкна разхода градско около 12,5лт. - 100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомпай си гумите и...горе долу ти е това разхода, за зимата. Нов въздушен филтър? Реглаж на предница евентуално (ако яде гумите качва и разхода)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.