Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Багажник за Шкода Октавия - как, къде и колко?


Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да си сложа ски багажник на моята октавия 2. Фабрично няма надлъжни рейки и това поражда у мен няколко въпроса. Ще съм Ви благодарен за споделените мнения

 

1. Задължително ли е купуването на такива рейки, и ако не, има ли друг начин за прикрепяне към тавана на колата на ски багажник?

2. Знаете ли откъде мога да купя и монтирам рейки и багажник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има напречни рейки, които са предвидени за автомобили без надлъжни такива. bagajnik.com е твоя магазин. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси в търсачката! Някой продаваше Тюле наскоро и то на добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш нещо добро аз те съветвам THULE или Mont Blanc.

 

THULE може да намериш тук: http://www.sls.bg/bg/

Mont Blanc може да намериш тук: http://www.impas56.com/

 

Двата магазина са един до друг което улеснява търсенето.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, аз цял живот съм със ски багажник и мога да те посъветвам едно. не купувай евтини рейки, жестоко ще съжаляваш. толкова са шумни над 50 км/ч, че ти иде да...... вариантите за ски са два, слагаш от магнитните на тавана на ламарината за по два чифта и край, приключваш за нищо пари. не е много много красиво, ама ако те устройва, ти си,100-ина кинта. другия вариант си го знаеш, рейки плюс ножици за ските. 380лв мисля че бяха оригиналните в еуратек плюс още 50-100 за ножиците кооито да монтираш на рейките. освен за ски, можеш да ползваш рейките и да сложиш покривен куфар. имам оригиналните греди на шкода и възможно най-евтините ножици на хакр за 5 чифта, до 120-130км/ч не се чува грам. аз моите рейки купих на старо от ебей за 55 пунди и още 10 доставка, огледай се и си прецени колко ще го ползваш и колко пари ти се дават.

поздрави

п.с.

имам спомен, че оригиналните рейки за октавия 2 (от 2004-) са прозведни от thule, но са различни на външен вид от горе постнатите. виж ги в каталога за оригинални аксесоари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че окупирам темата на колегата но мен ме интересува всичко

което можете да дадете като инфо за багажник за колела. Октавията не е комби !!!

Под всичко имам предвид хора с опит с такива багажници:Дали горе над колата

или има вариант и зад автомобила. Тези багажници които се инсталират отзад

стават ли за Октавия хечбек. Колко колела могат да се качат.

За тези над автомобила ако някой има опит как се държат, като шум, колата

става ли нестабилна ако има вятър, с каква скорост трябва да се кара и всякакви подробности.

Откъде и за колко пари ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал за байк, но колега има багажник отзад и му е разгонил фамилията на лакобояджийското покритие, защото контактува с ламарината с едни гадни тампони. От вибрациите + малко мръсотийка = шкурка. Като ми се налага, возя си байка в комбито отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто колело се вози на покрива. Вдигал съм и 160-170 с колелото отгоре. Стига всички болтове да са добре затегнати, няма никакви проблеми. Ако има разхлабен болт някъде, се чува неприятно потракване. По принцип съм карал до 4 велосипеда на покрива и не имало никакви затруднения, само дето разхода се вдига малко (но поносимо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте колеги. Да повдигна темата с въпрос за заден багажник за велосипеди. Трябва да превозвам два байка и търся изпробван вариант за отзад. За покрив трябват напречни рейки, а след това и надлъжни багажници... общо става доста скъпо. Evin, при лифтбека на О2 тези тампони би могло да опират на бронята при фугата с петата врата, а горе на стъклото или на ръба стъкло/врата и да няма опасност от протъркване. Някой ще даде ли съвет/предложение. Октавия 2 лифтбек е колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Да повдигна темата с въпрос за заден багажник за велосипеди. Трябва да превозвам два байка и търся изпробван вариант за отзад. За покрив трябват напречни рейки, а след това и надлъжни багажници... общо става доста скъпо. Evin, при лифтбека на О2 тези тампони би могло да опират на бронята при фугата с петата врата, а горе на стъклото или на ръба стъкло/врата и да няма опасност от протъркване. Някой ще даде ли съвет/предложение. Октавия 2 лифтбек е колата.

Много ще съм благодарен и за съвет за стойка за багажник за О3;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно колелата, при мен този проблем е решен с монтаж на оригинален пребираем теглич (но без електрическото окабеляване)  - беше около 500лв теглич, греда и монтаж в Еуратек +

багажник за 4 колела на Thule - около 250лв беше като този:

http://www.thule.com/en/bg/products/carriers-and-racks/bike-carriers/towbar-mounted-bike-carriers/thule-hangon-9708-_-970800

 

Теглича + багажника се махат и слагат супер бързо. Колелата се монтират много лесно също.

Редактирано от ruark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.