Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с парктроника - дайте акъл


mishoo

Recommended Posts

Имам проблем с парктроника който е с болеро и се изразява че отзад двата леви датчика са задействани..и дават лъжлив сигнал...ту се оправят ту показват че има близко препятствие червена зона.Убеден съм че проблема е в датчиците опитах се да ги разбутам ама не става бронята пречи.Та мисълта ми е възможно ли е да е лош контакт там на самите датчици те на букса ли са или самия датчик да е разместен как е закрепен той за бронята?! мога ли да си спестя свалянето на бронята?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

залепени са

и са на буксички

направи една диагностика и ще ти покаже точно кой датчик прави пробл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с парктроника който е с болеро и се изразява че отзад двата леви датчика са задействани..и дават лъжлив сигнал...ту се оправят ту показват че има близко препятствие червена зона.Убеден съм че проблема е в датчиците опитах се да ги разбутам ама не става бронята пречи.Та мисълта ми е възможно ли е да е лош контакт там на самите датчици те на букса ли са или самия датчик да е разместен как е закрепен той за бронята?! мога ли да си спестя свалянето на бронята?!

 

Тъй като мен два пъти ми удряха задната броня и имах съмнения, че сензорите не работят. Момчетата от ЕТ ми казаха, че ако се развали един сензор цялата система спира да работи. Доколко е така не знам smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата система спира да работи ,но програмата ти казва от кой датчик е.

има си и тест -датчик по датчик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че самите датчици не са замърсени (кал, пясък, сняг)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата система спира да работи ,но програмата ти казва от кой датчик е.

има си и тест -датчик по датчик

 

Самуиле знам кой ми е датчика..най левия отзад...днес например по чудо работи нормално... не са замърсени чистих и ги мих бронята де...значи научих че датчиците са залепени и са на букси.. значи има вариант таз букса да се ебава да има лош контакт и прочие... при диагностика сигурно ще излезе проблема ама ще се пробвам сам първо че еуратек са чудо.Не мисля че е вярно че при проблем в единия датчик цялата система отказва.

Буксата кво представлява? кабелни обувки и няква пластмасова обвивка ли?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.