Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Твърди (спортни) пружини за Шкода 105L


mortev

Recommended Posts

Здравейте :) имам шкода 105 запазена наследство от пра дядо ми :D снимки още нямам но имам въпрос. Доста четох но не намери конкретен отговор. Какви твърди(спортни) пружини стават за този модел. Благодаря предварително за отговора :)

 

 

P.S. Много уважавам форума. Много четох и браво за отношението!!! Това може би е единственият толкова спокоен форум :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл във форума s_flag

Аз щях да си слагам пружини от лада знам ,че са по твърди .Спортни пружини за 105/120 не сам чувал.Но може и да има някой по запознат да каже smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то, че има, има. Ама трябва с доставка от чехия. Иначе не са особено скъпи. За отзад съм чувал, че стават предни от Лада. Аз лично не бих си сложил. Предни съм чувал, че стават от старите Фиести, но не знам дали е 100% сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща са писани много пъти.

Отзад се слагат предни ладови по възможност да са втора употреба за да са слегнали малко. Така се вдига достатъчно задницата. И с хубави широки джанти стои много добре.

Предните пружини могат да се скъсят с една врътка например или да се сложат оригинални от по-стамите модификации. Те са малко по ниски.

 

Могат да се поръчат и спортни пружини от Чехия...не че има особен смисъл ако ще си я караш с оригиналния мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта ми е да извади колата определена ниска стойка и да е по-твърда.. Нещо като стойка на рат автомобил ноо няма да правя нищо друго рат стил. Ще си я върна оригинална освен, че искам да е по-ниска :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено трябва да се помисли по амортисьорите, пружините ще се отрежат или сменят, ама кекавите амортисьори си остават ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен. Аз на моета директно зрязах предните с две навивки а задните с една. Отпред легна на тампоните и вози много твърдо. Но за сметка на това е като тухла на завоите и е много стабилна ама много. Пък ако искаш , да не ти опира на тампоните на долните носачи има метални планки в които лягат тампоните. Те са захванати чрез заварка. Режеш ги и си готов. Но по-добре си намери още един чифт предни понеже ако не ти хареса ефекта да си монтираш оригиналните. Пък ако решиш да слагаш рязаните ще ти обясним как се монтират и демонтират. Поздрави s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен. Аз на моета директно зрязах предните с две навивки а задните с една. Отпред легна на тампоните и вози много твърдо. Но за сметка на това е като тухла на завоите и е много стабилна ама много. Пък ако искаш , да не ти опира на тампоните на долните носачи има метални планки в които лягат тампоните. Те са захванати чрез заварка. Режеш ги и си готов. Но по-добре си намери още един чифт предни понеже ако не ти хареса ефекта да си монтираш оригиналните. Пък ако решиш да слагаш рязаните ще ти обясним как се монтират и демонтират. Поздрави s_flag

 

 

Планката за която говориш наистина се реже, но не се изхвърля, а се заваря обърната на 180 градуса и така печелиш 2-3 см ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Какви твърди(спортни) пружини стават за този модел.

 

Първо си изясни какво искаш. Твърда пружина върви с мек амортисьор и обратното/има и комбинация ама е трупче/. Какво търсиш? Понишаване или твърдост. При твърдост си напомпи сегашните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

http://www.ebay.co.uk/itm/SKODA-130-EST ... 2eaa472c4f

 

 

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.