Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане на тампони на окачването!


zaples2002

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Преди около 2 месеца се появи ужасно скърцане по окачването.Предполагам , че са тампоните.Първоначално скърцаше само отпред , но след седмица и задните започнаха.При преминаване през легнал полицай или по-голяма неравност звука е ужасен :smt033 .

Прочетох тук от форума , че силиконовият спрей решава временно проблема.

Вчера напръсках обилно с такъв спрей , но гадното скърцане си остана.Дали аз не съм напръскал на правилното място? smile012 smile012 smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тампоните не са скъсани, скърцането ще си спре със затоплянето на времето. За жалост, това си е редовен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните са здрави и найстина при затопляне на времето скърцането намалява.Но все пак реших да опитам с този силиконов спрей за момента , но уви - нямаше ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните са здрави и найстина при затопляне на времето скърцането намалява.Но все пак реших да опитам с този силиконов спрей за момента , но уви - нямаше ефект.

 

 

Сложи 2 оригинални за 20лв и не се занимавай с глупости да си даваш парите за спрейчета и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажеш за ситуация при която както при мен са оригинални и колата беше на около 40к когато заскърцаха отпред?! Какво да направя-да тръгна по магазини и майстори за да сменя оригиналните с "оригинални" при положение, че предницата е чук. Не благодаря, напръсках ги със спрей и всичко заспа. Ако тампоните са доказано здрави операцията става за 10 минути и спрея струва 8лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Фабия се откачва целия мост- смених ги преди 2 седмици мойте задните по същата причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"felicialx" Какъв е този вазелинов спрей? Аз вчера си взех силиконов , но нямаше ефект.Не знам дали не трябва колата а се вдигне на подемник , защото аз ходих на канал и нямях кой знае каква видимост към тампоните.А те найстина са здрави.Колата е на 44000км и тампоните са си оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и със силиконов спрей. Винаги него ползвам. Просто не си пръснал на мястото. Моята Октавия заскърца още първата зима след покупката . Беше на 5-6 хил км.

Трябва да вдигнеш на подемник , да свалиш кората за да има видимост към тампоните на стабилизиращата щанга. Намират се малко по-навътре . Трябва да пръснеш обилно от двете страни на всички тампони. Гарантирам ти 100%-во спиране на всички скърцания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда ще трябва да повторя упражнението , но този път на подемник и със сваляне на кората за повече достъп. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда ще трябва да повторя упражнението , но този път на подемник и със сваляне на кората за повече достъп. ](*,)

 

И не забравяй - пръскай от двете видими страни на тампоните !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако под временно се разбира, че периода до следващото скърцане е минимум една година така да бъде.

съмняваме да изкарат толкова нови тампони в ет са около 7лв бройката :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече нямам сили да пиша. По принцип не пиша ако не съм 100% сигурен в нещо и го описах подробно. Ако има хора мислещи, че искам да ги заблудя за лично удоволствие или за разнообразие да правят каквото намерят за добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече нямам сили да пиша. По принцип не пиша ако не съм 100% сигурен в нещо и го описах подробно. Ако има хора мислещи, че искам да ги заблудя за лично удоволствие или за разнообразие да правят каквото намерят за добре.

 

Освен, ако двамата с теб не сме дистрибутори и единствени вносители на въпросния спрей за България.... smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече нямам сили да пиша. По принцип не пиша ако не съм 100% сигурен в нещо и го описах подробно. Ако има хора мислещи, че искам да ги заблудя за лично удоволствие или за разнообразие да правят каквото намерят за добре.

 

Освен, ако двамата с теб не сме дистрибутори и единствени вносители на въпросния спрей за България.... smile001

 

=D> smile091 =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"съмняваме да изкарат толкова нови тампони в ет са около 7лв бройката "

 

Колега не знам къде струват по 7лв бройката , но на мен от ЕТ по телефона ми казаха съвсем други цени и за работа около 100лв.

Това е причината да опитвам първо със спрей да реша проблема , било то и временно.Ако тампоните ми бяха скъсани нямаше да се замислям ,но при това положение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Временното решение издържа до другата зима, така че си струва да се изпръска един шпрей от 7 лв на година. Дори остава малко за обработка на уплътненията на вратите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажеш за ситуация при която както при мен са оригинални и колата беше на около 40к когато заскърцаха отпред?! Какво да направя-да тръгна по магазини и майстори за да сменя оригиналните с "оригинални" при положение, че предницата е чук. Не благодаря, напръсках ги със спрей и всичко заспа. Ако тампоните са доказано здрави операцията става за 10 минути и спрея струва 8лв.

 

:) Ще ти кажа че освен от километрите гумата има и стареене, на 5 години се опича и почва да скърца. Сменят ти ги за 20лв с оригинални и караш 5г или 70000км грубо. Другия вариант е да си пръскаш с спрея, и после пак и пак като ти се занимава с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.