Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова фабиа в редиците....


Recommended Posts

Здравейте на всички.От около месец чета и преровям темите в раздела за фабиите и от седмица съм щастлив собственик на фибианка седан 1.9SDI-2004г-ELEGANS на 150000км/реални/.Отначало търсих комби,но поради ред причини с които не искам да ви занимавам седана е факт.След пълно обслужване и малко ,,оптичен'' тунинг,ще ви я представя,а след това малко впечатления и някои неизбежни въпроси.Ето я и нея

029728055.jpg?r=0

029728057.jpg?r=0

 

и барването по интериора

029728058.jpg?r=0

029728061.jpg?r=0

 

Та за седмичното ми каране и 1000-та километра които и врътнах в бързината съм страшно доволен.Тъй като не съм състезател,разхода от 3.7-3.9 на 100 извънградско ме кара да си удрям г...а в тавана :smt004 :smt004 :smt004

Удовлетворява ме ергономичността и комфорта който предлага.И не на последно място факта,че така ми ,,залепна'',че сякаш я карам от сто години :D

Сега и към двата въпроса които ме тормозят...

-След палене,особено сутрин/колцата пали от ряз/се чува гаден стържещ шум за около секунда.При топли стартове шума или не се чува или е много слаб...

Втората ми питанка може и да особеност на мотора,ама като за пръв път се качвам на такова животно?!?!

Когато давам газ и колата влезе в по-високи обороти се усеща гъделичкане по крака от педала на газта.По принцип почнах да му свиквам,но може и без него.Зададох въпроса на майстора който обслужва колата-той предположи скъсани тампони на двигателя,но те се оказаха здрави.После дигна рамене и каза-,,дизел''.....

Ами засега това е .Благодаря на отговорилите и безаварийни километри ви желая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа само: Честито! s_flag

Но съвет и помощ за проблема ... не мога да ти дам понеже, аз съм шофьор :) Аз имам 1.4 TDI 59kW (комби) и съм много доволен от нея. Ама аз малко повечко стъпвам на педала особено в последно време (ама ще е така докато ме щракнат някъде) и не мога да се похваля с такъв разход. Но иначе са чудни коли! Определено следващата ми кола пак ще е от тази марка!

 

А всъщност във Варна ... като гледам регистрацията си имате много добър майстор, доколкото съм разбрал до сега от този форум... посещавай по-често ... чети, оглеждай се и ще усетиш кой е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и добре дошъл!

 

 

п.п.

Има един колега от Варна, който ще ти каже какво ти е на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност във Варна ... като гледам регистрацията си имате много добър майстор, доколкото съм разбрал до сега от този форум... посещавай по-често ... чети, оглеждай се и ще усетиш кой е!

 

Нали казах,че чета тук от месец...Усетил съм се вече кой е той....във всеки форум си личат начетените хора....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гъделичкането/трептенето на педала ако имаш предвид си е от дизела(вибрации). Волана е станал супер , също скоростния лост и спирачния лост. Стърженето може да е от стартера. Честито за колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и добре дошъл. Много безаварийни километри ти пожелавам с красавицата! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега ! Много да те радва колата , супер са станали промените.

 

....Гъделичкането smile091 пробвай с Адидас да караш.
- :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята вадеше тоя пронизващ шум. Стартера увличаше. Една профилактика и всичко беше ок. Обърни му внимание да не стане късно. Честито и добре дошъл в клуба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за пожеланията.Тези дни ще бягам при стартержия.В нета намерих някакви сервизи за стартери и алтернатори,но някой във Варна ако има впечатления от добри такива да сподели.За каква цифра да се подготвя евентуално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стърженето-не връща веднага бендикса.

Гъделичкането smile091 пробвай с Адидас да караш.

 

Виждам, че специалиста си е казал думата ...

И аз се чудя защо не го усещам това гъделичкане на моя крак от моя дизел... пък то било от Адидаса smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та проблема със стърженето се оправи бързо и лесно срещу скромната сума от 38лв.в сервиза на инж.Станимир Янков по препоръка на доволни клиенти от VW форума.Оказа се до болка познат проблем с една втулка на стартера,която оригинална на BOSCH ми струваше 8лв+30труд.Човека ми даде и една година гаранция и кой от къде е....Изключително съм доволен и го препоръчвам на всеки който има такива или подобни грижи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.