Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автобокс/багажник/за фабия седан...


Recommended Posts

Здравейте и хубав ден...

На скоро почна да ме вълнува въпроса с багажните кутии за фабийката ми...Та значи не мога да си представя кой размер би бил/изглеждал/добре.Държа задължително да е над 150см.дължина и съвет от сблъскали се този проблем няма да откажа.Най-разпространените от 190см.би ми залепнал най-добре,ама?!?!/Тавана е дълъг 140см/Освен това ако някой ми каже и какъв вид напречни греди за него да търся,ще бъда благодарен.Видях,че има по две малки правоъгълни дупки на тавана,но какви греди трябва да се вземат идея си нямам.Линк с модел няма да ми е излишен.

Благодаря на всички отговорили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо да кажеш какви пари си готов да дадеш - демек бюджетни марки ти трябват или направо ще скачаш на нещо от класа на thule. smile049

 

Eто ти примерен вариант с по-бюджетни марки, но доста читави като цяло:

греди - http://www.bagajnik.com/produkt-Bagazhn ... LU-BARS-60

кутия - http://www.bagajnik.com/produkt-Avtobok ... SIV-MAT-80

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А 1.90м как мислиш ще се отрази на седана?Ти за румстъра каква дължина си взел и как се отразява на харченето на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, че ще ти стърчи по 20 см, не знам как иначе ще се отрази. Лично аз не виждам особен смисъл от "упражнението", ако бях на теб щях да си взема нещо, което е горе-долу с размерите на тавана, по-добре ще стои най-малкото.

Аз си взех ето този - http://www.bagajnik.com/produkt-Avtobok ... REN-MAT-79 , цък Петата врата малко се отваря "на косъм", но пък събира доста багаж кутията. Харчи с около 1 - 1.5 литра повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв да вземеш... Ами за какво ще ти е нужен? Ако ще е за ски - ще ти трябва дългичък. Ако ще е за по-къси товари/багажи - колкото тавана. Можеш и да комбинираш, като вземеш по-тесен куфар, за да ти остане място за монтаж на ски-багажник върху рейките до куфара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте. Харесал съм си един автобокс в момента на промоция в емаг: http://www.emag.bg/avtoboks-modula-ciao-cheren-340-l-mbc3402/pd/DR1VZBBBM/?ref=smart-history_1&recid=ijqyuv6z-71go1yoaw9x-C.c17_a187.S.VP_AP_VIS-0wsotoh

Някой има ли идея дали ще стои добре на Рапид седан и ще върши ли работа?

Завишената консумация на колата е без значение, а здравина и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амии, това са универсални кутии и при тези размери на седан ще стои добре 140 x 80 x 44

 

Попринцип големината на кутията зависи според нуждите. Аз имам 450 литрова кутия, върши ми работа и си я ползвам за всичко, ама съм и с октавия комби. 320 литра също е ок за багаж, но на 140 см ще е къса за ски примерно.

Зависи за какво ти трябва. 

 

За здравина, здрави са. С днешните пластмаси няма какво да се счупи при нормално употреба, но ключалките са афиф работа.

Като купуваш кутия, стига да не ти пречи ако стърчи, се гледа и разстоянието между напречните греди. Примерно 140 см кутия ще се вмести на всякакъв таван мисля, докато моята която е към 180 см, иска минимално 60 см, максимално 100 см, дистанция между напречните греди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амии, това са универсални кутии и при тези размери на седан ще стои добре 140 x 80 x 44

 

Попринцип големината на кутията зависи според нуждите. Аз имам 450 литрова кутия, върши ми работа и си я ползвам за всичко, ама съм и с октавия комби. 320 литра също е ок за багаж, но на 140 см ще е къса за ски примерно.

Зависи за какво ти трябва. 

 

За здравина, здрави са. С днешните пластмаси няма какво да се счупи при нормално употреба, но ключалките са афиф работа.

Като купуваш кутия, стига да не ти пречи ако стърчи, се гледа и разстоянието между напречните греди. Примерно 140 см кутия ще се вмести на всякакъв таван мисля, докато моята която е към 180 см, иска минимално 60 см, максимално 100 см, дистанция между напречните греди.

Благодаря ти за отговора.

На мен ми трябва за багаж само, защото в багажника като сложа количката и кошарата на бебето и няма да остава много място и затова ще ползвам кутията. Аз ще я ползвам изключително рядко и ще я слагам само преди да я ползвам, така че ключалката не е май от голямо значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кошара и/или количка би трябвало да стане. По размери е достатъчно широка и висока да ги побере и двете. При мен височината е 40 см, на най-високото отзад. Широчината е към 90 см и без проблем вкарвах едно до друго кошара и шаси от количка Quinny (което си е доста обемисто).

 

При широчина 80см ще заеме почти целия таван и може да няма място за друг багажник (като за колело, ски и тн). Не, че ти е необходим явно, но просто споделям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си преценя и може да потърся някоя друга малко по-дълга към 1,60 примерно пак на 80. За ски и други неща не ми трябва място. Въпросът е да събера багажа и количката и кошарата, а с две деца багажа ще е повечко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Много съм зле. Имаше на промоция в emag автобокс за 230 лева с безплатна доставка -320 литра, черен Modula, но аз докато се чудя и свършиха, а сега вече не се предлагат. Чудя се за един втора употреба Bermude 320, но ми се виждат много 260 лева. Ако някой знае да се продава читав такъв около 320л да ми пише лично  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя го взех от ebay.co.uk

Там доста боксове излизат, употребявани са ама състоянието им е много прилично за парите. Всичко ми стъпи до бг около 200 лв и малко дебнене. Иначе 230 за нов е много добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се за нещо такова: http://www.bagajnik.com/produkt-Bagazhnik-Sherpack-100-318

На мен ми трябва да слагам в него сакове-малки и средни и това е интересно предложение за малко пространство за съхранение и същевременно не много малък обем. Някой ползвал ли е такъв или да има познат с такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената категорично е прекалено висока.

За тези пари, се намират Тюле, втора ръка но в перфектно състояние.

Не бързай, все ще изкочи някоя оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бързам. Имам време докато се разшири числеността на семейството ни. Гледам много интересни оферти за търг има в ebay.uk,  но фирмата, с която контактувах преди нещо не ми отговарят за посредничество. Чудя се в emag дали няма да има някоя изгодна оферта за Великден. Голямо чудене се чудя за един багажник...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя го взех от ebay.co.uk

Там доста боксове излизат, употребявани са ама състоянието им е много прилично за парите. Всичко ми стъпи до бг около 200 лв и малко дебнене. Иначе 230 за нов е много добра цена.

Вчера успях да се свържа с посредника, с който пазарувам от Англия и те ми казаха, че само за транспорт на автобокса ще ми струва 145 лева за размери 150/70/40 - 15кг. Вярно, че размерите и кг се различават, но се движат там някъде и затова търга отпада според мен. Аз по-добре един нов на промоция да търся или някой запазен 2-ра употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех решение и вчера си взех ето такъв: http://www.autoricambisanmauro.it/it/box-da-tetto/15906-box-da-tetto-auto-modula-travel-twin-370-lt-139x708x479-cm-baule-grigio-lucido-in-pronta-spedizione-8051406420031.html
В emag го пуснаха на промоция и го взех. Веднага след това вече не се предлагаше.
След голямо ровене се оказа, че най-добрите цени има там без промоции, а с промоция цената става трепач.

Нормалната му цена беше 455 лева, а аз го взех на 365 лева с 20% отстъпка. Сега са пуснали същия модел на 320 лева, но не е с двойно, а с едностранно отваряне.

Редактирано от Mendeleev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, изглежда супер, а и цената също е много добра!

Предполагам, не съжаляваш за "онова нещо", за което се колебаеше :)

Да ти служи вярно и дълго.

Поздрави

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.