Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Парктроник - фабричен или ... някакъв евтин :)


stelibg

Recommended Posts

Замислям се за парктроник на Yeti-to. Погледнах ценовата листа на Еуратек. Ами 640 лева ми се виждат много за 4 сензора и 5 метра кабел. Какви са предимствата на "фабричния" парктроник пред другите? Приемам и препоръки за модели парктроници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето моя монтаж на китайче.

Дори да го потрошиш, 40 лв са на Илиенци и бачкат повече от добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 640лв не са ли в ценовата листа за поръчка на нов автомобил? :-k

Мисля, че е по-удачно да се насочиш към някоя от известните фирми за монтаж на аудио техника и разни подобни, да видиш те какво могат да ти предложат на какви пари. Не пише от кой град си, но ако става дума за София, имаш доста голям избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фелицията бях монтирал такъв :

 

http://eftini.com/parktronik-psr-4-senz ... a&cPath=16

 

Дисплеят е в огледалото и само го монтираш върху оригиналното.Прекарването на кабелите е по-трудно,иначе фрезичката прави отворите добри.Цената е най-ниската от всички показани,само таксата за куриерската услуга е към 5 30 лв и пак е по-евтино от предлаганите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има пропуски в описанието. От Оряхово съм. Колата е гаранционна. Притеснява ме свалянето на задната броня и гаранционните условия. Иначе офертите в Интернет за парктроници са безброй. Интересно ми е дали фабричният има някакви предимства, или просто висока цена :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ,че само цената е доста голяма,но зависи и от вида парктроник,ако е камера и е към навигация ,цената е не висока,ако е с електромагнитен парктроник ,цената е към 100-130 лв и се сваля бронята ,за да се изчисти и залепи лента.

За този ,за който писах ,трябва да се пробият четири отвора за сензорите и да се боядисат ,ако са различен цвят,но броня не се сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами едва ли има някакво особено предимство във функциите. Моят е фабричен и като предимство мога да отбележа това, че се заглушава радиото при включване на задна и се визуализира на дисплея на радиото. Иначе за мен най-удачният вариант си бях направил на предишния автомобил. Камера за заден ход, монтирана на мястото за осветлението на номера и за монитор на камерата, огледало с вграден монитор което се защипва върху оригиналното огледало. Проблем е обаче окабеляването, което не бих си позволил по новата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 641лв. в ценовата листа са за заводски поставен заден парктроник. Не вярвам в ЕТ да се спреш на тази цена, още повече че ще трябва да свалят и монтират таблото, задна броня и да пуснат нови кабели. А за да има визуализация при заводския парктроник, радиото трябва да бъде поне Skoda SWING, или друго с голям дисплей. :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ЕТ ми оферираха 510 лева с ДДС без монтаж. Не ми харесва цената. Следващ въпрос - как се сваля задната броня на Йети-то, за да се монтира неоригинален безжичен парктроник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
От ЕТ ми оферираха 510 лева с ДДС без монтаж. Не ми харесва цената. Следващ въпрос - как се сваля задната броня на Йети-то, за да се монтира неоригинален безжичен парктроник?

 

С какво радио ти е колата? Ако е с BOLERO или COLUMBUS си заслужава оригиналния комплект! Но в ЕТ не поставят това, което е за първоначално вграждане, а комплект, който е с друг модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудиото е Skoda Blues. Няма да се визуализират данните от парктроника. То неоригиналем модул и аз мога да монтирам, но на по-ниска цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Аудиото е Skoda Blues. Няма да се визуализират данните от парктроника. То неоригиналем модул и аз мога да монтирам, но на по-ниска цена.

 

Не ме разбра.....модула пак е оригинален, просто е различен от този, който се слага ако "екстрата" се поръча в завода!

 

Свалянето на задната бронята е сравнително лесно:

 

1. Отвиваш трите винта на подкалниците.

2. Изваждаш трите пластмасови нита най-отдолу на декоративната сива кора, отвиваш и двата винта.

3. Махаш пласмасовият нит между бронята и купето - намира се в края на бронята към гумата.

4. Внимателно изваждаш декоративните капачки ( ползвай пластмасов инструмент за да не надраскаш боята! ) находящи се между стоповете и бронята.

5. Отвиваш гайките, които ще видиш, когато свалиш декоративните капачки - по две от всяка страна.

6. С помощта на друг човек леко и едновременно от двата края издърпвате бронята назад.

 

Това е. От вътрешната страна на бронята трябва да има маркери за дупките на оригиналните датчици, ползвай ги за твоите датчици. УСПЕХ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Купих си този -с дисплей в огледалото за задно виждане,удобен за поставяне и ползване.Сензорите се монтират на задната броня чрез пробиване.Хубавото е ,че огледалото се монтира върху оригиналното и не се търси място ,както е с другите дисплеи.

 

http://prodavalnik.com/novo-new-ultrazv ... -i22177283

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Очаквам парктроника. Сега как да смъкна най-лесно кората в багажника, откъдето минават кабелите към светлините за заден ход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.