Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запитване за проблем с паленето на Фабия 2 комби 2009та


julianv

Recommended Posts

Здавейте колеги,

тази сутрин ,като рекох да запаля колата и тя изгасна! Това ми се случва за първи път от както я имам! Значи колата в петък вечерта до неделя вечерта не е местена,вечерта в неделя си я запалих без проблем за да я препаркирам тъй като един до мен така беше спрял 4е беше заел место и половина,та като видях 4е си е тръгнал слезнах и препаркирах за да може някой друг също да ползва свободното място до мен,та тогав аколата както винаги си запали без проблем. И тази сутрин към 9 кокато тръгвам на работа ,врътвам клю4а и колата аха да запали и изгасна.Няколко пъти пробвах на малки интервали и тя не искаше да запали. Наложи се да държа ключа на запалване около една миута докато запали. Слад като запали двигателя тресеше няколко секунди след което си мина в норми. Колата след това От слатина до Люлин кадето работя си вървеше съвсем нормално.Щом стигнах работа, я изгасих из4акаш 1 минута и я запалих отново,нямаше никакъв проблем!

Гориво сипвам само на РОМ ПЕТРОЛ и за 4 години не съм имал никакъв проблем !

Та въпроса ми е ... Трябва ли да се притеснявам! Има ли проблем или е било нещо временн от горивото?

 

PRR: Следващия пост с 4 вместо Ч се трие без предупреждение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двигателят е ....?
Това ми се случва

Клавишът "Ч" да не е дал фира докато пишеш?

 

Двигателят е 1.4 16в 86 коня , бензин.

Извинявам се за четворката,просто в бързината по навик съм я написал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е грешка,но когато работих на бензиностанция,всички вериги бензиностанции зареждахме от една цистерна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой съсед с Румстер с мотор като твоя дълго се ядосваше с твоя проблем. Всяка сутрин. Излезе бобина . :)

 

Както вече писах за четири години това ми е за първи път "Дефект" .Днес си запали без проблем ,явно е било нещо моментно запушване по бензинова помпа или нещо друго! След седмица пак ще ви пиша как се държи колицата ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гориво сипвам само на РОМ ПЕТРОЛ
грешка

 

Незнам защо си мислиш че е грешка ,при положение че за четори години не съм имал никакъв проблем,написах това запитване защото мой приятел си купи чисто нов форд "new focus" и ми се оплака преди месец със същия проблем,че сутрин като запалвал ... първия път колата веднага му гаснела,аз го посъветвах да сипва в РОМ ПЕТРОЛ и засега вика че колата проблем не му е правила. А преди това е сипвал на Лук оил. И забележи говорим за кола която е на 3-4 месеца ;) .

Я кажи сипваш ли добавка от типа STP cleaner, защото аз мисля да сипя профилактично,че досега не съм и сипвал никакви добавки за почистване на резервоар дюзи и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че от горивото не зависи чак толкова дали пали колата. От него по-скоро зависи вървежа, ниските обороти, аванса и разхода, но чак да не пали...Проблема е другаде. Нищо не ти струва да извадиш лулите и да погледнеш за искреж !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи сипваш ли добавка от типа STP cleaner, защото аз мисля да сипя профилактично,че досега не съм и сипвал никакви добавки за почистване на резервоар дюзи и тн.

Преди добавките пробвай първо с А98 или някои от по екзотичните бензини с дълги имена. Те си имат добавки в тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто често сменям горивни филтри

колеги от форума могат да потвърдят,че по филтъра им познавам че зареждат от ромпетрол

в началото беше добро горивото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто често сменям горивни филтри

колеги от форума могат да потвърдят,че по филтъра им познавам че зареждат от ромпетрол

в началото беше добро горивото

В момента незнам как е но преди 3 годино,им беше добре горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто често сменям горивни филтри

колеги от форума могат да потвърдят,че по филтъра им познавам че зареждат от ромпетрол

в началото беше добро горивото

В момента незнам как е но преди 3 годино,им беше добре горивото.

 

Колата ми е на 42 хиляди км,сменил съм горивния филтър на 30 000, въпреки че когато го сменяха казаха че има доста живот още в него,ама за 68 лв закупен от Еуратек вобще не исках да си правя експерименти и им казах да го подменят. Явно е имало нещо замърсено в помпата защото засега колата си пали без проблем... за добавката още не съм решил тъй като се сетих че бензина на ром петрол е с добавки. За А98 не смея тъй като на капачката на резервоара си пише или 91или95 макс ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че от горивото не зависи чак толкова дали пали колата. От него по-скоро зависи вървежа, ниските обороти, аванса и разхода, но чак да не пали...Проблема е другаде. Нищо не ти струва да извадиш лулите и да погледнеш за искреж !

 

Не че съм механик ,ама ако в горивото има вода едва ли няма да окаже ефект при запалването ;) Лулите и да ги отворя незнам какво се гледа по тях ;) Питай ме за компютри там съм експерт ама по колите съм гола вода ;) . Затова съм си купил нова кола от магазина за да не се занимавам с такиеа работи. Колата си я гледам доста добре. На година въртя около 9-10 000 ,сменям всички филтри и масла преди 15000 ;), на 1 година дефакто,а горивния съм решил на период от 30000 пробег да го сменям тъй като мисля че казваха че се сменял на около 50 -60000 ,а аз обичам да сменям консумативите преди максимума им на износване. Колицата ми се държи перфектно за тези 4 години. Просто исках да разбера дали на някой му се е случвало такова нещо с фабия независимо от мотор коне и тн .

Не ме разбирай погрешно ,не се заяждам ,просто споделям тревога ако някой е имал такъв проблем,та нали затова е форума ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За А98 не смея тъй като на капачката на резервоара си пише или 91или95 макс ;)

 

Бензиновия двигател няма проблем да кара с А98. Това е в моята книжка:

You can make unlimited use of fuel which has a higher octane number than that

required by the engine. There will, however, be no advantages gained by this in

terms of engine performance and fuel consumption!

 

Не съм съгласен обаче ,че няма да почувстваш разлика във вървежа и разхода на колата.

Виж в твоята книжка какво пише за горивото.

Имам предвид един резервоар или допълване, при което А98 и A95 се размесват. Не постоянно, от ценова гледна точка. Аз ако можех само с А98 щях да карам на бензиновата си кола. Или пробвай от по-скъпите А95. За А 98 го казах ако си сипал по кофти гориво,да го прекараш. А то работи по-добре в двигателя и по тоя начин го "почиства" така да се каже. По-добро изгаряне. То е ясно ,че горивото няма да реши проблема с двигателя ако има такъв. Дано да е било моментен проблем, както се случва с компютрите понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,както обещах

влизам да кажа какво се случва до сега от момента в който не ми запали колата!

За почти месец от както ми беше направила проблем с паленето засега не съм имал проблем, според мен съм засмукъл вода.Ама аз съм си за бой ! ЖЕЛЯЗНО ПРАВИЛО... НЕ ЗАРЕЖДАЙ НА МАЛКИ БЕНЗИНОСТАНЦИИ НЕЗАВИСИМО НА КОЯ КОМПАНИЯ Е ТЯ!

 

Близо 1 месец зареддах на бензиностанцията на РОМ ПЕТРОЛ ,която се намира на бул ген.Данаил Николаев като се тръгне от сточна гара посока подуене точно след моста Чавдар след светофара на Алиянц които се падат от дясната страна 50 метра вдясно!!!

Та ,за останалите които все още не са си испатили от тази бензиноистанция,моля спрете да зареждате там! За мен тази бензиностанция ми е в Черния списък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.