Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чип-тунинг на Фабиа 1.6, 16V


miro87

Recommended Posts

Здравейте ,колеги! Понеже не съм запознат бих искал да попитам ,възможно ли е да се сложи чип на Шкода Фабиа 1.6 ,16V 86к.с. 2009 год. И ако да ,какво да очаквам, какви ще са последствията ако има такива ? Благодаря ви предварително! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл. Да беше дизел да тръгне да върви, ама на бенза няма никакъв смисъл. И без това двигателя си е супер икономичен, така че и за икономия не може да се говори.

http://www.digitaltuning.bg/tuning/skod ... -16v-86-cv

 

Ако искаш да върви повече най-осъзаемо ще го усетиш е една хубава по-широка генерация + изходящ колектор + хубав въздушен филтър. Като теглиш чертата трябва да имаш наистина излишни пари за да правиш нещо по-колата, защото си е супер за сток вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е реално може и да падне, защото като ремапват в ниските обороти обедняват сместа и по тая логика става цялата хаЛва с "падането на разхода" smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е реално може и да падне, защото като ремапват в ниските обороти обедняват сместа и по тая логика става цялата хаЛва с "падането на разхода" smile021

За първи път чувам при ремап да се обеднява сместа/та било то и в ниските обороти/.То еи без това не се усеща мощност,камоли ако намалят горивото.

Аз ще ти кажа от къде си мислят че идва икономия/ВИРТУАЛНА/-АВАНСИТЕ СЕ ПРОМЕНЯТ ЛЕКО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На BMW 330i (231hp) преди чипа в ниските (1500-4000) направо откачаше, след чипа почна да гори наистина по-малко, но и почна да върви по-малко в този диапазон, но за сметка на това компенсираше във 4000+ rpm. Но продължавам да съм на мнението че за бензинови коли чипа няма смисъл (освен ако не си почнал да я правиш от край до край и всяко конче е от значение и е поне 170+ hp). Виж да дизела наистина си заслужава... на 130к.с. + 30к.с. е нещо наистина значимо. Гледал съм и за Ibiza-та и за Fabia-та просто много пари за нищо е чипа. (предвид цената и реализираната икономия - не е икономически изгодно да се прави)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.