Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв съединител (марка) за 1.4 TDI?


tednet

Recommended Posts

Днеска си се качвам на Цариградско и на всяка скорост: 3та, 4та и 5та ми се хлъзгаше съединителя (натискам газта, само оборотите се качват докато не отпусна и не пробвам пак). На 5та дори не можеше да се кара, само приплъзване. Явно нов съединител ще трябва.

 

Така и така всички магазини затвориха за днес и ще трябва да чакам до понеделник, някой може ли да ми даде съвет коя марка да избера? И може би къде бих могъл да го намеря.

 

В Е-Т ме вкараха във филма, че ориентировъчно ще ми излезе около 700 лева комплектът и понеделник да се обадя за точна справка.

 

Гледам в интернет има няколко марки, Bolk, Luk, Valeo, Sachs. Имате ли преки впечатления с тях? Ще гледам най-скоро да го сменя, така че едва ли ще поръчвам по интернет. Все пак, бих се радвал на някакви мнения по въпроса.

 

Смятам да проверя в магазина на шкода на Васил Левски първо, но не знам какъв избор ще имат. Някакви други места където бих могъл да проверя?

 

Благодаря предварително =)

 

 

Иначе ми е много чудно как изведнъж почна да приплъзва... Още от както я взех на 50тина хиляди, няколко пъти ми е приплъзвала на втора скорост, но не нещо на което да обърна внимание. Вчера реших да си напълня резервоара като подарък за именния ден. Карах 100тина километра извънградско, изпреварвания ала бала, всичко супер. Вечерта ми се пука горивна тръбичка. Докато се усетя, че от мен мирише на нафта ми изтекоха няколко литра. Бащата смени тръбата днес, измил двигателния отсек на OMV и днес като излизам малко да покарам, имах чувството, че на всяка предавка приплъзваше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и ЧИД. И аз съм с този двигател, но вече 122к. няма проблеми със съединителя на колата. В ЕТ започна пролетната акция на части и труд, така че провери цените отново там.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко километра е колата в момента. Това приплъзване да не е от нафтата дето е изтекла и миенето на двигателя? Може ли отнякъде да е стигнала течност до съединителя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета за Е-Т и пролетните им намаления. Ще питам утре.

 

На 96 хиляди e.

 

Не знам. Възможно ли е нафта или вода да влезе в съединителя и да го кара да приплъзва? Целият двигателен отсек беше в нафта. 1 чертичка и нещо нафта беше паднала за има-няма 1 час градско.

 

Как може да се установи дали приплъзва заради вода/гориво?

 

Когато я взех на 50тина хиляди, и двете вътрешни карета бяха в окаяно състояние и като ги сменях ми казаха, че се разбиват от потегляния с яко превъртане на гумите. Така че нищо чудно и съединителят да не е щаден преди да я взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, от марките, които си изброил по горе, слагай SACHS или LUK.

ако се интересуваш от цени, драсни едно ЛС или 0895611322 - Спас

имам супер цени за съединители.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина почвам да се съмнявам, че нафта може да е влязла в съединителя.

Каква е процедурата, за да върна съединителя към нормалната му функция ако е влязла нафта?

 

Интересни наблюдения:

ако подавам най-ниската степен на газ, възможно най-лекото натискане на този педал, спокойно си ускорява на всички предавки без приплъзване, но ако го натисна повече, особено пълна газ, приплъзва.

 

Друго, може би не забелязвам, но преди да включи турбината няма приплъзване, колкото и силно да съм натиснал газта. Но 1900-2000 обората и веднага почва да припълзва, оборитите за нула време се качват без ускорение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.