Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно поведение брава багажник след смяна фабия 1 седан


sashom

Recommended Posts

Здравейте. Моторчето на бравата се развали и си взех ново от ЕТ. Днес го монтирах и най - накрая си имам нормално затварящ се багажник. Забелязвам , че при затваряне на багажника когато капака е на около педя преди да се затвори нещо включва машинката всеедно съм натиснал бутона да отварям багажника. Получава се всеки път при едно и също положение около педя преди да се затвори. Това до сега не съм го забелязвал. Моля за съвет това стандартно ли е или някъде ми дават на късо кабелчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:?: :?: :?:

Оригиналното моторче се блокира при отворен капак. Това е и честата причина за отказ - повреда в микроключето на бравата и оттам конвиниенс модула спира да подава сиганл към моторчето за бравата.

Дръжката подава сигнал към модула, също и бравата и едва тогава идва импулс към моторчето. Нещо кабели да са се протрили при пантите?

Другото което се сещам през ВАГ-КОМ да видиш какво какви импулси изпраща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето не се е блокитрало никога при отворен капак. Пак наблягам , че е седан. Във всяко положение освен затворен и с включена аларма моторчето работи при натискане на бутона. Микроключето е идеално чисто. Скоро свалях правата понеже реших , че от него не работи моторчето а то се оказа друго.

 

Ми да са се протрили чак не мисля. По - скоро имат нормалните следни от употреба ( леко напукани са по извивките ) . Обаче си продължава така . В крайна сметка си мисля , че е от кабелчетата защото сега след още 15 мин. проби не го правеше всеки път . Явно някъде кабелчетата при пантите при сгъване правят контакт - така си го представям. Чудя се как да ги проверя или направо да ги сменя. Ясно е , че нещо при сгъването което свежда нещата до около 20-тина сантиметра. Ще взема да проследя кабелчетата и ще ги подменя. Имаш ли представа кои цветове са за бравата ? То така и така ще ги проследявам но поне да си спестя няколко минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комби и седана са еднакакви от емблемата надолу. А индикацията за отворен капак отзад светва ли на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързите отговори. На таблото до сега не съм имал светеща лампичка за отвотена врата. Светва плафона в багажника . В момента съм при колата и свалих гумените предпатителчета над кабелите които са при пантите. Кабелите отвътре изглеждат като нови. И в горния и долния край. Факт е обаче че след като поразгледах там при следващите 3/4 опита нямаше проблем. Много интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, не знам как става така но винаги като съм на почивка проблема напомня за себе си :) . Вчера , отново на много километри далеч от вкъщи и с пълен багажник отново спря да се отваря. След разтоварването му през купето си обещах , че върна ли се няма да спра докато не разреша проблема. Оказа се ,че има проблем с червено-черния кабел при свивката на багажника. След много тестове и експерименти ( понеже гуменото уплътнение не може да се помръдне много ) се оказа , че въпросният кабел е прекъснат на около 7 , 8 см. навътре в уплътнението. Това обяснява и защо често при затваряне бравата се включваше без да се пипа бутона. Явно е правило контакт когато си поиска.

030355030.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е проводника за дръжката, който винаги е +12V и ключа над номера просто затваря веригата. И Конвиниенс модула подава импулс за отваряне към моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.