Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за сервизно обслужване


Metodiew

Recommended Posts

Здравейте, ще използвам темата за да не отварям нова,надявам се колегата да не се сърди.Преди седмица си докарах от Германия О2 2005 1,6 MPI на реални 70 000. Ремъците са весе още оригиналните и според мен са за смяна защото са на 10  г. Въпроса ми е относно сервизната програма 4 + на ЕТ.Гледам че там ангренажния комплект със труда е 255 лв,което е добра цена.Каква е уловката?Въпроса ми е какво включва комплекта(разбрах единствено че е без водната помпа)Аксесоарния ремък + ролките предлагам че и те са отделно.И въобще бихте ли ми препоръчали там да си обслужа колата? Благодаря предварително.

Редактирано от Prodriver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое мнение, аз съм ходил за някой малки ремонти в ЕТ, като цяло са добри и ще ти свършат работа при всички положения, вече на каква цена. Виж в Белия списък има няколко други сервиза който също са споменати там с доста добри отзиви, обади се и разпитай за цени. После може и да споделиш къде и защо си се насочил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще използвам темата за да не отварям нова,надявам се колегата да не се сърди.Преди седмица си докарах от Германия О2 2005 1,6 MPI на реални 70 000. Ремъците са весе още оригиналните и според мен са за смяна защото са на 10  г. Въпроса ми е относно сервизната програма 4 + на ЕТ.Гледам че там ангренажния комплект със труда е 255 лв,което е добра цена.Каква е уловката?Въпроса ми е какво включва комплекта(разбрах единствено че е без водната помпа)Аксесоарния ремък + ролките предлагам че и те са отделно.И въобще бихте ли ми препоръчали там да си обслужа колата? Благодаря предварително.

Няма никакви уловки, колега. Това си е цената .  Най-добре в ЕТ, не рискувай другаде! Хората си дават и гаранция, а не просто- "няма проблеми" . Ангренажният комплект си включва всичко без помпата, т.е.  ремък, ролка(и) и болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията, колеги! И аз към ЕТ клонях,но сега съм сигурен,че ще е там.Ще пише после кое колко и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моля ви, пак да попитам:

 

Как мога да проверя колко километра и дни ми остават до смяна?

 

Шкода октавия 1,9ТДИ, двигател BLS, настроен на ПРОМЕНЛИВ интервал (с Longlife масло)

 

 

Ей така, удължения интервал го забрави - и после почна от нулата.

Преди около една година - когато сложих нов акумулатор.

И цъкам после бутона, и гледам колко километра ще покаже, и колко дни - обаче нъцки, отначало не показа абсолютно нищо!

А след 2-3 седмици - показа 24000 км, или 590 дни.

И ми стана ясно, че интервала съм го загубил.

И после вече, до следващата смяна на маслото - ги отчитах километрите по общия брояч за изминати километри.

То аз по принцип маслото го сменявам на по-малко км и години - но все едно, информацията за удължения сервизен интервал се беше загубила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За последен път - и оставям темата да потъне надолу:

 

Наистина ли никой не знае как може да бъде проверено оставащото време до сервизно обслужване (смяна на маслото) на Шкода Октавия 2, multidot дисплей, променлив сервизен интервал?

Моля ви, пак да попитам:

 

Как мога да проверя колко километра и дни ми остават до смяна?

 

Шкода октавия 1,9ТДИ, двигател BLS, настроен на ПРОМЕНЛИВ интервал (с Longlife масло)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам . Моята е с малкия дисплей и става така : без да даваш контакт натискаш копчето за нулиране на километрите и чакаш 3-4 сек . Първо се появява колко км имаш до смяна на маслото , малко след него се появява колко дни остават до смяната. Оставяш така и след малко само изчезва. При мен е така , не знам дали на мултидот пак е така, но не ти пречи да пробваш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - без контакт. Качвам се, натискам, чакам?

 

Благодаря много, ще пробвам и ще докладвам!

Аз знам . Моята е с малкия дисплей и става така : без да даваш контакт натискаш копчето за нулиране на километрите и чакаш 3-4 сек . Първо се появява колко км имаш до смяна на маслото , малко след него се появява колко дни остават до смяната. Оставяш така и след малко само изчезва. При мен е така , не знам дали на мултидот пак е така, но не ти пречи да пробваш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На MaxiDot-а го има в менюто. Ако е на английски е Vehicle status или Service status. Там изписва колко километра и колко дни остават. Довечера ще мога да проверя и да кажа с точност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, значи:

При качване - оставяш колата на контакт, натискаш врътката, километрите на малкия се нулират... След което се възстановяват, но пък изписва.... Че ми остават около 10 300км или 662 дни до следваща смяна. 

Странно. Може би пак не сме настроили с Евгени нещо като хората, защото тия 10 300 + сегашния ми пробег подозрително напомнят на.... 15 000 километра  :fiu:

На MaxiDot-а го има в менюто. Ако е на английски е Vehicle status или Service status. Там изписва колко километра и колко дни остават. Довечера ще мога да проверя и да кажа с точност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, взех си колата от ЕТ.За мое най- голямо учудване като отидох ми казаха, че ремъците все още не ми били за смяна(колата е на 70000) защото се сменяли на 90 000 без оглед на колко време са. :eusa_think: Два пъти питах и два пъти ми го потвърдиха.В крайна сметка ми смениха масло, всички филтри и свещите.Направили са й и общ преглед и ми казаха,че всичко изглеждало нормално. Сметката ми беше 384 лв. Имам ли повод за притеснение според вас?

Редактирано от Prodriver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

В немската ми сервизна книжка пише, че ангренаж се сменя на 120 000 километра.

 

На каква база Еуратек са решили, че е необходимо да се сменя на 90 000км. - а не на 20 000км. например?

 

Здравейте, взех си колата от ЕТ.За мое най- голямо учудване като отидох ми казаха, че ремъците все още не ми били за смяна(колата е на 70000) защото се сменяли на 90 000 без оглед на колко време са. :eusa_think: Два пъти питах и два пъти ми го потвърдиха.В крайна сметка ми смениха масло, всички филтри и свещите.Направили са й и общ преглед и ми казаха,че всичко изглеждало нормално. Сметката ми беше 384 лв. Имам ли повод за притеснение според вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моята е бензинка и за това е на 90 000 км,моята сервизна книжка също е немска и пак го пише. За дизел пише, че се сменя на 120 000км.

Редактирано от Prodriver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Само че на мен в Еуратек лично ми казаха, че 120 000 било за първия ремък, а после било добре да се сменя на 90 000. На дизеляк. 

В Еуратек винаги съм получавал добро, вежливо и коректно обслужване. Само дето това с тия 30 000 километра съмнение във влаганите части някак ме учудва. 

 

Колега, моята е бензинка и за това е на 90 000 км,моята сервизна книжка също е немска и пак го пише. За дизел пише, че се сменя на 120 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Колеги , има ли други възможности освен описаните по горе да си нулирам сам интервала за смяна на маслото.Колата ми е Октавия 2 1.9 105 к.с. BJB е мотора,2006 год. С описаните варианти при мен не се случват нещата а днес си смених маслото и филтрите.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.