Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Палене на огън в частен имот?


Recommended Posts

Кажете към кого да се обърна относно едни съседи, които имат гадния навик да си палят огън в двора на кооперацията. И съответно да опушват всичко живо наоколо? Звънях в Столичен инспекторат, откъдето ми казаха, че нямат правомощия в частни имоти. Та, в този случай, коя е компетентната институция, ако има такава изобщо? Хората не разбират от дума, а и са чужденци, което прави още по-прекрасни нещата. smile048 Мерси предварително! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един пожарникар май може да свърши работа. Не може да не са нарушили някое от правилата за палене на открит огън. За частните имоти също си има противопожарни правила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни пак на СИ и им се накарай да си гледат работата за която взимат заплати! Прочети им извадките от действащата НАРЕДБА № 1 за обществения ред на територията на Столична община

 

Чл. 1. (1) Тази наредба урежда обществените отношения, свързани с осигуряване и опазване на обществения ред на територията на Столична община (СО), както и опазването на общинските имоти и се прилага по отношение на:

...

2. собствениците и обитателите на жилищни сгради.

 

Глава втора

Осигуряване и опазване на обществения ред

Чл. 2.(3) Забранява се:

...

6. извършването на огнеопасни и взривоопасни дейности от лица, без наличието на съответно съгласуване или разрешение от компетентните органи, както и извън определените за целта места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огнеопасна дейност и опушване според мен са 2 различни неща. Съседите могат да бъдат опушени и от барбекю. В такъв случай като се позовеш на подобен текст може да ти отиде едното тичане по тоз и онзи, време и нерви без кой-знае какъв резултат.

По-скоро смятам, че ако достатъчно убедително ги излъжеш, че ще ги натопиш на пожарната или общината могат да спрат. Пък ако се хванат. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А те всъщност за какво го палят този огън? Странно, още повече за чужденци.

Да не би просто барбекюто им да пуши малко повече от нормалното? Защото и аз нашето като го разпалвам с нафта и припушва в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А те всъщност за какво го палят този огън? Странно, още повече за чужденци.

Да не би просто барбекюто им да пуши малко повече от нормалното? Защото и аз нашето като го разпалвам с нафта и припушва в началото.

 

Всъщност понятие си нямам защо. Пълнят една стара кофа за боклук с дъски от дюшеме(боядисани, за да е още по-екологично smile048 ) палят ги като се стъмни и стоят, подобно на американските бездомници по филмите, до кофата smile049. Ако ставаше дума за барбекю, нямаше изобщо да ги закачам хората. Говорих вчера с хазяйна им, дадох му една извадка от ЗУЕС и му обясних, че следващия път ще дойде пожарната. Пък да видим какъв ще е ефекта. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Гога, какво стана в крайна сметка с тия идиоти? Спряха ли да димят и по принцип някъде по наредбите на столична община забранява ли се паленето на огън в частен имот?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигнаха гълъбите към родната им Холандия, Кала.  :sorry: Иначе нашата (пишман)домоуправителка беше "респектирала" хазяйна им с чл.6(ако не бъркам) от ЗУЕС и се (по)оправиха нещата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех тази хубава дума "етажна собственост"  :)

 

И в къща не съм застрахован от разни нещастници наоколо. Имам си един малоумник, който редовно събира купчина мокри листа и боклуци, драсва им клечката и седи отгоре да се чади. Баси. На другия ден с пепелта посипва нещо посадено, което никога не се пръква.

 

В Наредба 1 за обществения ред на територията на Столична община има само една опция за законно санкциониране:

 

Глава втора

Чл2. (3)  Забранява се:

6. извършването на огнеопасни и взривоопасни дейности от лица, без наличието на съответно съгласуване или разрешение от компетентните органи, както и извън определените за целта места.

 

Обаче човек къде да се жалва - в общината, в инспектората, в пожарната. Някой интересувал ли се е от подобни казуси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кала, цитираната наредба от теб не обхваща частни имоти, доколкото знам.  :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кала, цитираната наредба от теб не обхваща частни имоти, доколкото знам.  :eusa_think:

Обхваща всички имоти, в т.ч. и частни.

Има униформен квартален противопожарен инспектор, той се занимава с тези работи /схеми за евакуация, противопожарни сигнални инсталации, пожарогасители и т.нар./.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.