Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колони за врати на Фабия комби


Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой може ли да ми каже какви са размерите на вратите за Фабиа комби 2001 г и ако може някой примери за по мощни говорители.

 

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Предните 16.5 см. ли са. Някои ако знае да ми каже ако обича.

 

Да 16.5см са, задните пищялки не им знам размера но са много малки, свали ги и ги измери. Отпред без преправяне могат да се съберат само много плитки говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...
Разгледай в ебей има адаптери за колони в вратите и може ми ще ти разшири избора на говорители.

В ибей [-X !Много солени цени!

Ако ще се купуват адаптери по родните магазини предложения бол и пластмаса и MDF.Даже колега в малко по-долна тема беше дал и линк с много прилична цена,мисля че по 5.50лв. беше бройката.

 

edit: Аз обаче се присъединявам към въпроса,какво би звучало добре в предните врати на фабия без допълнително избомбване на корите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

За да е полезна темата и за поколенията, да напиша как е при мен. Ако Фабия-та има ел. стъкла - монтажната дълбочина с фланци /стават тези от Golf IV/ е максимално 55 мм, след което опира в рамото на ел стъклото, което минава точно зад говорителя, а ако се изнесе по-напред опира в пластмасовата кора на вратата. Това ограничава много избора на хубави говорители, аз съм сложил коаксиални DLS 226 /и съм откачил пищялките зад огледалата/, защото е плитък и е чувствителен на спецификации. Реално фабричните говорители на Фабия-та са доста по-чувствителни от всеки един купешки /вкл. и от DLS-а/, със сигурност са поне 92 db/m защото са широколентови. DLS-а се слуша само на касетофона - звучи субективно 20-30% по-слабо от фабричните при едно и също ниво, но носи на усилване без да криви, като се отреже да свири от 80Hz става. Също така ако се направи /или използва готов/ филтър и се ползват фабричните говорители се получава много качествена система за малко пари, свиреща силно и само на плеър. Който иска по-мощен и плътен бас - един малък субуфер в багажника или под седалката и колата е озвучена перфектно.

С 2 думи смяната на фабричните говорители отпред във Фабия I е смислена, само ако нямате ел. стъкла защото тогава могат да се монтират говорители с дълбочина 63-65 мм, каквито са всички качествени компонентни и коаксиални системи. Хубави говорители с бас за малко пари са Morel Maxximo 6. Също така занитената ламарина затваряща вратата има доста отвори, които е хубаво да се изолират за по-басово звучене. Аз съм го направил с битумна лента. За съжаление няма достъп и до външната страна на вратата, там лепенето на изолация е много по-ефективно.

 

e6aac69e22cb8cbf.jpg3429e260ed18685c.jpg6f9d2f5c6c8e53e6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.