Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция 1.9 Дизел - Не пали ! ! ! Спешна Помощ !


skoda_felicia_93

Recommended Posts

Колеги голям проблем стана и майсторите в цял троян не могат да го разрешат за това ще ви попитам вас !

Преди седмица излязох с шкодата тя е 1.9 дизел, тръгнах обаче какво стана ..минах около километър и започва да придърпва и се едно спря единия цилиндър и изобщо двигателя си промени работата и облаци но наистина големи облаци бял пушек от гърнето ! Дойде на другия ден майстор закарахме я в сервиз сметна че е е помпата , взех нова помпа но същата работа .. няма налягане към дюзите .. не пръска нафта ... а едвам едвам капе .. помпите са лукас както знаете ! За това дайте съвет от какво е и изобщо има ли нещо общо с помпата ! Благодаря Много !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги голям проблем стана и майсторите в цял троян не могат да го разрешат за това ще ви попитам вас !

Преди седмица излязох с шкодата тя е 1.9 дизел, тръгнах обаче какво стана ..минах около километър и започва да придърпва и се едно спря единия цилиндър и изобщо двигателя си промени работата и облаци но наистина големи облаци бял пушек от гърнето ! Дойде на другия ден майстор закарахме я в сервиз сметна че е е помпата , взех нова помпа но същата работа .. няма налягане към дюзите .. не пръска нафта ... а едвам едвам капе .. помпите са лукас както знаете ! За това дайте съвет от какво е и изобщо има ли нещо общо с помпата ! Благодаря Много !

 

А филтъра(нафтовия) как е? цедката в резервоара чиста ли е? То че лукаса са гадни щото текнат ли...текват отвсякъде, ама и с нова помпа да не ще да запали...съмнително. Белия пушек показва наличие на бедна смес. Продухайте магистралата от гнп до резервоара, сменете филтъра и изчистете цедката в резервоара. така мисля че мъките ти ще свършат. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано колега .. ще го кажа на майстора това но те стоят и я обикалят като камък по цял ден и се в тая помпа са се завряли .. ще ида да им кажа ..ама те с тая тяхната помпа не се спряха .. а и дори да им го кажа едва ли ще ме послушат но ще пробвам все пак благодаря ! : ) Ако някой има друго мнение нека да го искаже всякаква помощ е от полза ! Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли тази вечер се сетих че и подавахме нафта от туба директно към помпата и пак няма палене ... :( незнам някакви други предположения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя един процент много ме притеснява , щото знам един дето смени всички възможни модификации филтри , сложи клапан преди помпата , скапа 2 стартера , един алтернатор и няколко акумулатора и колата все не палеше (така де палеше ама след 3 часа молби) , докато на края си намери майстора .

Тоз мотор специално е много малоумно измислен - без белези за центровка , без никаква възможност за ремонт на тротоара , защото за всичко се иска VW тул № едикой си ... на мен лично тази ситуация много ми прилича на избягала центровка ... с таз разлика , че на Коцето (малкия) пикапа му нямаше бял пушек smile049

Феста мина прекрасно, но проблема с двигателя си остана. Колко ли човека не го гледаха и не го правиха и резултата беше нулев. На феста се запознах с едни момчета дизелджии и те ми предложиха помпа. Викам си взимам я и нещата приключват. Веднага след феста трябваше да закарам едни части на мой познат, който ме прати при едно момче. Момчето погледна колата и каза остави я и ще я направя. Викам си по акъла, тея сме ги слушали, но я оставих след 4 часа пича ми звани и казва колата е готова ела я виж и покарай, щот аз толкова ниска не мога. Отивам, паля я и не чувам тропането което имаше, форсирам я не се замисля, отзад не пуши. Покарах я много ми хареса, върнах се и му викам утре ще падат температурите под нула градуса. Оставям ти я, утре идвам сутринта, запали ли целувам рака. Така и стана, отидох колата запали трудно, стартера прескачаше и кабелите грееха. Занесох стартера на майстор, смени му четки, фтулки и бендикс. Кабелите ги криптвах на ново и всичко заспа.

 

От тогава всеки ден си я карам, пали добре върви добре ДОВОЛЕН СЪМ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman - изтеглиха една схема от аутодатата и я зацепиха ужкем и пак не иска .. незнам какво става просто не мога без кола за това моля помогнете ! Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемите в случая не вършат работа ... аз лично пикапа съм презацепвал поне 3 пъти ... цаката е майстора да познава тоз мотор ... аз друго не мога да кажа , защото така и не разбрах правилното зацепване , а лятото си мислехме - смяна на ремък лесна работа ... да , да , ама не ... но ето има по света хора , които знаят ... за съжаление единият , които знаем всички е във Варна , другият дето откри Коцето е в София .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега добре де ами как така в движение ще измени центровка .. има ли вариант наистина да е от помпата ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ... давам идеи , защото ако не е центровка и гориво работата отива на отваряне на мотор , което е много не приятно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма налягане към дюзите .. не пръска нафта ... а едвам едвам капе .. помпите са лукас както знаете

 

Тва няма как да е от избягала центровка! и новата помпа ли пак така "капе" като старата? Като пробвахте с туба директно към помпата смучеше ли изобщо нафта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, реши ли се проблема? Какво се оказа? Сподели какъв е бил проблема и как си го решил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

проблема реално беше в помпата .. намерих си истински майстор който се врече да я разглоби и направи . Сега съм доволен и си я карам ! s_flag s_flag Поздрави ! s_flag s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.