Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свързване на средночестотен говорител


Recommended Posts

В колата съм сменил фабричните говорители(с това http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/govoriteli/page2) и също так съм сложил един усилвател(http://www.precisionpower.com/html-vers ... 320-4.html). Говорителите ми са дву компонентан система - пищялка и основен говорител. Но реших че искам да си сложа говорители и за средните честоти(ето такива http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/ ... rtz-em-100).

 

Искам да попитам задължително ли е за да свържа средния говорител с цялата система да го направя с 3 лентов CROSSOVER или може и без него и каква би била разликата? В момента пищялката и основния говорител са свързани с 2 лентов CROSSOVER.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редно е да го вържеш с 3-лентов.

Ако се използва 2-лентов, трябва да свържеш средните и високите заедно, но по този начин високите ще се претоварват излишно със средночестотен спектър.

 

Типично 3-лентовите имат разделителни честоти около 200...600Hz и 3...5kHz.

При използване на 2-лентов, разделителната честота не бива да е по-малка от 2kHz, което повишава изискванията към баса да е акуратен до 2 kHz, и в същото време ще претовари високите с излишна съставка от 2...5 kHz.

 

В крайна сметка използването на 2-лентов в голяма степен обезмисля използването на средночестотен говорител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно, разбрах ще трябва да си търся сега 3 канален разделител за звука. това което ме притеснява,че като търся 3-канален разделителза звука намирам некви по скъпи от колкото са въпросните средночестотни говорители които съм си харесал. става въпрос че ми се щеше да са на марката херц . Говорителите са 75 лева чифта а чифта кросовъри на хертц 3 канален е 90 лева. Незнам до колко има значение какъв точно е тоя кросоовър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно, разбрах ще трябва да си търся сега 3 канален разделител за звука. това което ме притеснява,че като търся 3-канален разделителза звука намирам некви по скъпи от колкото са въпросните средночестотни говорители които съм си харесал. става въпрос че ми се щеше да са на марката херц . Говорителите са 75 лева чифта а чифта кросовъри на хертц 3 канален е 90 лева. Незнам до колко има значение какъв точно е тоя кросоовър

 

Значение има голямо, по добре си вземи средите на херц от 100 и няколко лева които бяха с филтрите за тях, ще свирнат много по добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно, разбрах ще трябва да си търся сега 3 канален разделител за звука. това което ме притеснява,че като търся 3-канален разделителза звука намирам некви по скъпи от колкото са въпросните средночестотни говорители които съм си харесал. става въпрос че ми се щеше да са на марката херц . Говорителите са 75 лева чифта а чифта кросовъри на хертц 3 канален е 90 лева. Незнам до колко има значение какъв точно е тоя кросоовър

 

Значение има голямо, по добре си вземи средите на херц от 100 и няколко лева които бяха с филтрите за тях, ще свирнат много по добре...

 

абе аз да ги взема всички неща на херц ама един пълен комплект ми излиза 170 лева за 2 говрителя и 2 кросовъра. много ми се струва, а пък от друга страна много ми се ще да го направя. а искам и за задните врати да направя същото. това всичкото още един път 170 лева. демек за 4-те врати за да има средни говорители ще излезе 340 лева. знам ли дали си струв ад се дадат толкова за 340 лева ще очаквам да свири да си е..е майката. а някак си си мисля, че няма да свири като за 340 лева. затова поне си мисля да ли да не взема такива филтри http://www.tpetrov.com/search.php?prod= ... B0+SPB1212

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тези филтри не са нищо друго освен няколко кондензатора и бобинки.Дет се вика и сам можеш да си ги направиш, та тези от 20лв. би трябвало да вършат същата работа като тези на херц, стига да режат в същия диапазон честотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.