Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко помощ - VIN декодер


SawBass

Recommended Posts

Колеги, има ли някой от вас който е способен по VIN номер на колата ми да ми изкара информация как е оборудвана ? Интересуват ме функциите на конфорт модула, но и останалата информация също ще ми бъде от полза. Благодаря предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси в интернет "VIN decoder":

http://www.vindecoder.net/car-brand-manufacturer/skoda

http://www.vw-club.ru/vw/vin/

Екстрите ти(оборудване) трябва да ги има на лепенка в багажника и на лепенка в сервизната книжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ми даваш е полезно, но не ми върши никаква работа. Не ме интересува инфо относно кога ми е произведена колата, кога е регистрирана за първи път и т.н. Интересуват ме функциите на конфорт модула, а за подобно нещо лепенка в багажника нямам. Също така нямам и сервизна книжка, така че и тук греда. Интересува ме, някой колега с ЕТКА, ако може да ми извади информацията от там за моята кола. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема има ЕТКА онлайн => http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=16&t=28364.

Това не работи отдавна, или поне при мен. Някой да потвърди или е в моя телевизор грешката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка ЕТКА, не ELSA :smt030

Първо, в темата, която си посочил, не виждам линк за ЕТКА онлайн, само за ЕЛСА, и второ, линкът за нея дефинитивно не работи smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме, някой колега с ЕТКА, ако може да ми извади информацията от там за моята кола. :)

 

Няма как да стане, защото ти трябва колега с лицензирана ЕТКА, а такива тук не съм срещал. ЕТКА преди няколко години резнаха достъпа до сървъра си с VIN базата и сега само тия с лицензите могат да ползват функцията за проверка по VIN.

 

Но и това не съм сигурен, че ще ти е от полза, защото ЕТКА-та просто ще ти даде самия номер на комфорт модула. А какви функция поддържа не е неин проблем. То това и не знам някъде да е описано спретнато и фри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата, които търсиш за закодирани точно в листчето което трябва да е в багажника.

При мене мисля, че беше лепнато някъде около резервната гума, под кората.

Едно квадратно листче да го наречем с много комбинации от букви и цифри по двойки мисля, че беше.

Самото разкодиране , не си спомням къде го направих, но мисля, че беше по някой от тия линкове дето сега се дават, само че отделен декодер.

VIN декодера не ти дава това което искаш.

Тези комбинации отзад ти дават абсолютно всичко като екстри - от джанти, музика, зарядка и т.н.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, човека не иска да знае с какво е оборудвана колата, ами иска да намери номерът и функциите на комфортния модул на колата... Т.е. това няма къде да го види, според мен. Тези функции общо взето, ако това някъде го има, няма да е документирано кое-какво прави... Убеден съм в това. Единственият вариант е да се търси в нета по номера на модула, дали някой е открил, дали дадено нещо се поддържа от модула и т.н. Но според мен, няма да намерите никъде списък с функции и да пише - коя-какво прави.

 

Например, аз съм с модул 1K0 937 086G и в него не се поддържало ксенон, но някак си, като сложих ксенон и нямам проблеми... Затова... всичко по модула, като функции и т.н. е намерено с Reverse-engineering и си мисля, че няма документация някъде. Модулите са стотици видове... От А до Я буквички след тях, комбинации, куп различни неща са...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,пробвай на http://igorweb.org/equidec/ с трибуквените кодове от стикера в багажника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата shaft ме е разбрал от до !!! То като цяло начин има... ще ида при майстора ще пуснем кабелчето и магията ще стане, но просто исках да видя дали ще мога да си спестя това ходене (че не ми е много близко сервиза вече :( ). Благодаря на всички които по един или друг начин се опитаха да помогнат :smt017 Ако модераторите преценят може да изтрият темата. Поздрави колеги !!!

s_flag

 

П.П: А най-лошото е, че вчера гледах навсякъде в таз моята кола и такава лепенка за която ми говорят почти всички при мен изобщо липсва (или явно аз съм *** :mrgreen: ), така че никакви екстри не знам за моята приятелка smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.П: А най-лошото е, че вчера гледах навсякъде в таз моята кола и такава лепенка за която ми говорят почти всички при мен изобщо липсва (или явно аз съм *** :mrgreen: ), така че никакви екстри не знам за моята приятелка smile049

Същата лепенка трябва да я имаш залепена и в сервизната книжка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, във втория ми коментар съм написал, че такава лепенка в багажното ми отделение нямам, нито имам сервизна книжка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

https://www.vindecoderz.com/EN/Skoda

 

На който му е любопитно да си разбере приблизителния пробег на колата. Тди-то ми се оказа със 150 000 км. върнат километраж. Към днешна дата наближава 400 000 км. :D Бензинчето пък се оказа, че е с реални. Километрите съвпадат напълно с деня на покупката, към днешна дата е на 248 000 км. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.vindecoderz.com/EN/Skoda

 

На който му е любопитно да си разбере приблизителния пробег на колата. Тди-то ми се оказа със 150 000 км. върнат километраж. Към днешна дата наближава 400 000 км. :D Бензинчето пък се оказа, че е с реални. Километрите съвпадат напълно с деня на покупката, към днешна дата е на 248 000 км. :)

 

А как работи тази функция? Защото аз виждам числото X, но това е запис от последното влизане в официален сервиз или пък някакво средно аритметично за период от време, на база информацията от влизанията в такъв сервиз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средно аритметично.

Аз даже съм плащал за такава услуга и пак не ми изкара къде и колко е обслужвана.Явно е до договрока с определни фирми, сервизи и т.н.

Също предлагат дали колата е претърпявала ПТП.

На тези които са обслужвани в сервизи, които се поддържат, казва на колко е влязла и приблизително до сега.

 

Поздрави

Редактирано от hamsia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам в чужбина сервизите не са като тукашните гаражи и се води някаква история. Факт е, че на бензиновата ми октавия, която е внос преди 1 година километрите съвпадат. 

Последното й обслужване е било в сервиз на мерцедес според стикерите по - колата.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изкара 40 000 км. над това, което ми показва по километраж. Което е абсурдно. Моята кола е минимум на двойно по-голям пробег от това, което показва километража. Поне знам, че и да е връщан в България, не е било от предния собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотал е този сайт! При мен на сайта е на 117к, а тя е на 171к. и не знах че карам 1.4 бензин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сайт е смях относно километража. При всеки рефреш си показват най-различни показания. Другите неща, обаче, изглеждат относително верни /декодирането на рамата/. Ползвах го, когато избирах Санта Фе-то... И е забавно да видиш реакцията на джамбазите, като кажеш “я виж на колко пробег излиза в системата“ :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.