Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна масло на скоростна кутия - моля за съвет!


valter_b

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Собственик съм на Octavia 1,1.9TDI -90hp.От известно време имам проблем със скоростите.Задна много трудно се вкарва,а когато превключвам на другите скорости е доста по-трудно от преди,като от време на време се чува един припукващ звук.Искам да започна разрешаването на проблема с евентуална подмяна на маслото на скоростната кутия.Въпроса ми е как да мога да проверя нивото на маслото?Доколкото разбрах от други теми има 2 пробки - едната за доливане,а другата за изтичане.Моля за съвет къде точно се намират тези 2 пробки,и евентуално как да разбера дали маслото е за смяна или за доливане.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробката за източване е отдолу. Пробката за доливане е отстрани. Слагаш колата наравно, тази страничната я отвиваш смело - маслото трябва да е до ръба на пробката. Но ако така и така не си го сменял маслото - действай, няма лошо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробката за източване е отдолу. Пробката за доливане е отстрани. Слагаш колата наравно, тази страничната я отвиваш смело - маслото трябва да е до ръба на пробката. Но ако така и така не си го сменял маслото - действай, няма лошо

 

 

Но къде точно отстрани се намира пробката за доливане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но къде точно отстрани се намира пробката за доливане?

От този изглед се пада горе в ляво отстрани на кутията под стартера, леко е омаслено около нея, с лимбус се развива. Това е на О2. Търси по твоята кутия нещо такова :)

post-4842-13845345989_thumb.jpg

 

снимка shaft

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Моля за съвет откъде да взема масло за скоростите (ръчни, О2 1.9 105 BJB) с най-малък шанс да попадна на менте ? Искам със следващата смяна на маслото на двигателя да сменя и маслото в скоростите. Благодаря.

P.S. Някой да има отзиви от официалния представител на Мобил в София (Омникар) ? Защото предлагат 75W90 (Mobilube 1 SHC), покриващо АPI GL-4/GL-5, точно каквото ми трябва.,,

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

някой да препоръча марка масло , много ми хвалят кастрол TAF-X 75W-90, А прочетох и лоши отзиви за оригинално в порше и ЕТ конкретно G 060 726 A2. Някой ако е сменял скоро да каже какво е слагал и дали е доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде ги  прочете тия лоши отзиви? Да не би проблема да е бил в кутията, а те да са решили ,че е маслото? Как може оригиналното масло да е лошо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от  ауди форума .

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=84170

Не че е лошо ами просто не е правилното масло явно за даден тип кутия, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Гледам,че на Октавия1 4х4 дават в скорости ,диф.и раздатка 75w90.Но има няколко варианта на този вискозитет.Как да разбера кое е точното за мен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.