Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензин в маслото на Шкода 120 l


Mitaka95

Recommended Posts

Здравейте от скоро имам това съкровище много и се радвах но почна да вкарва бензин в маслото. Беше дълго стояла в един гараж и си помислих че е отишло платното на бензиновата помпа и го смених но проблема все още го има . Моля някой ако знае причината за това да каже и ако колата по принцип има някакви други минуси, или нещо друго което може да ме изненада от дългото и стоене в гаража да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, или не си сложил платното както трябва , може да си го скъсал докато го слагаш.А както е стояла дълго, незнам дали е възможно от сегментите ако са залепнали от тях да изпуска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... незнам дали е възможно от сегментите ако са залепнали от тях да изпуска.

Възможно е, обаче този цилиндър не би трябвало да пали т.е. да работи.

 

Mitaka95, колко е вдигнато нивото на щеката, за колко пробег, от кога пълни картера, забелязваш ли тресене и неравномерна работа на двигателя, липса на мощност и повишен разход на гориво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преливане на карбуратора след гасене на двигателя??? Бензина може да мине и през ключовете на сегментите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата като я взех преди 3 месеца ми направи впечатление, че вкарва бензин. Тогава и смених платното и вече горе долу 2 месеца не сам сменя масло. Пробега който сам минал е около 1700км. Тресене не сам забелязал, а мощност си има. Аз съм от Пещера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A що не видиш дали не е скъсано пак ?

За 1700км трябва да си изгорил 1,36л масло, освен ако не е с гумички на клапаните примерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Беше дълго стояла в един гараж и си помислих че е отишло платното на бензиновата помпа и го смених но проблема все още го има.......
Колата като я взех преди 3 месеца ми направи впечатление, че вкарва бензин. Тогава и смених платното и вече горе долу 2 месеца не сам сменя масло. Пробега който сам минал е около 1700км.........

Значи, след смяната на платното всичко е ок. Не казваш, че вдига нивото на маслото в картера smile049

 

.... Моля някой ако знае причината за това да каже и ако колата по принцип има някакви други минуси, или нещо друго което може да ме изненада от дългото и стоене в гаража да каже.

 

От продължителното стоене на колата страдат хидравличните системи т.е. спирачки и привод на съединителя.

И по-точно, гумичките и вътр. част на главните и работните цилиндри. Щом си я подкарал и няма проблеми, значи нещата са наред/за сега/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, едно от наложителните неща е смяната на спирачната течност. И както казва постоянно Макс - само и единствено с DOT-3. В противен случай отиваш след известно време към смяна на всички помпи и работни цилиндърчета. И си намери едно пловдивско електронно запалване, нищо, че тука само го плюват :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се връщам от гаража днес смених маслото и сложих нова бензинова помпа с ново платно. Също така смених и водна помпа и предните шарнири. Сега остава само времето да си покаже дали с тая помпа пак ще вкарва дано не защото Шкодата почна доста да ми харесва. Благодаря за помощта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.